Home FANTASY PREMIER LEAGUE Oczekiwania przed GW8

Oczekiwania przed GW8

23
0

Czy po drugiej grunwaldzkiej wiktorii wypada może mieć wyższe niż zwykle oczekiwania, czy też podejść do nowej kolejki skromnie, ze spuszczonymi oczyma (spodniami to jeszcze nie, za wcześnie) – tak by nie zdenerwować bogów FPL i nie kusić losu złego? Tak czy inaczej, oczekiwania są i zmierzmy się z nimi.

1. Mój kapitan strzela bramkę. Jeszcze za wcześnie na wpis – mój, ale nie Wasz. No, ale ta bramka to plan minimum. Kolejka kusi zagrać opaską bezpiecznie. Łatwe mecze ma Chelsea, Arsenal, teoretycznie Manchester United i Everton. Najważniejszym czynnikiem, jaki  przy GW8 wypada brać pod uwagę, jest zmęczenie po międzynarodowej przerwie. Stąd, opaska dla Costy wydaje mi się złym pomysłem – z drugiej strony jest to tzw. gwarancja bezpiecznej porażki. Zmęczony może być również Sterling – do tego forma wciąż słaba. Przemilczmy RvP – choć przekora fantasy premier league sugeruje, że Holender przełamie się akurat w weekend. Falcao nie zagrał jeszcze niczego imponującego. Dobrym kandydatem wydaje mi się być ponownie ADM. Razem z Aguero odpoczęli w drugim meczu reprezentacji (no, ADM zagrał te 17 minut). WBA powinno coś strzelić United, ale obroną to oni nie grzeszą. Kun Aguero gości za to u siebie Tottenham i gdybym go miał to podarowałbym mu opaskę. Dla odważnych czekają wybory C typu: Baines, Silva, Welbeck, Pelle, Siggy. Sam się waham, chociaż zauważyłem, że pozorna kalendarzowa łatwość meczu buduje niepotrzebne, wysokie oczekiwania i frustrację. Lepiej przejechać się, ale z klasą. Stąd najbliżej mi do ADM (z wymienionych, obok Bainesa to również najwyższa gwarancja bps).

2. Intryguje mnie pojedynek Chelsea z Crystal Palace. Raz, oczekuję 2 punktów Costy i 3 Fabregasa. Dwa, liczę na Hazarda, który przekona mnie do siebie – tak od GW10 (mimo, że kusi mnie Belga kupić  już jutro).

4. Liverpool wyjeżdża ograć QPR – czy ktoś jeszcze liczy na CS Moreno? Z drugiej strony znam takich, którzy oczekują bramki Caulkera.

5.  Baines strzeli bramkę z wolnego lub karnego. Powiedziałem!

6. Southampton zagra vs Sunderland. Przyznaję, oczekuję CS obrońców Świętych i bramki Tadica. Już tak tutaj pompuję balonik Serba, że w końcu musi coś strzelić. Albo te cholerne cyfry kłamią.

7. Podobnie jak na Tadica, liczę również na Downinga. Mecz z Burnley powinien zakończyć się zwycięstwem Młotów. Tyle, że Downing to 5 pomocnik, a przecież nie posadzę na ławce tym razem Welbecka. Wybory, wybory….  6 zmysł, o ile go posiadam, podpowiada mi aby usadzić na ławce Costę.

8. Stoke vs Swansea ma wypisane dużymi literami: nudny remis. Tyle, że Siggy popisał się dwoma bramkami – wbitymi Holandii! – stąd może się mylę? Przy okazji nudy, coś czuję, że Krul jednak zacznie na ławce.

9. Oczekuję dobrego pojedynku United z WBA i Evertonu z Aston Villa. Jedni i drudzy mają wiele do udowodnienia. Obstawiam bramki Berahino, Naismitha, ADM i RvP.

10. HtH rozegram z ekipą Piaseczno City. Menedżer z Piaseczna w ost. kolejce zagrał ostro za -12, na tą ma skład niemal szablonowy, stąd szanse na punkty będzie miał duże. Drugi pojedynek to mecz z Mafia vs Ninja. Jestem onieśmielony już na starcie.

Kolejka idealna pod szablon. Sterling – ADM – Fabregas – Siggy. Oraz droższy lub tańszy atak z Costą na opasce. Tak to będzie wyglądać w większości drużyn. Różnicę będą robić te z Hazardem, Bainesem, Sanchezem, Berahino, Silvą i Downingiem w składzie. Tak czuję. To doskonała również kolejka na wysokie oczekiwania – takie w okolicach 80 punktów – ale oficjalnie NIE NAPISAŁEM tego!

23 komentarze

 1. devious

  18 października, 2014 at 11:07 am

  Właśnie sprzedałem Costę i kupiłem… Papissa Cisse! 🙂 Because no one expects the Spanish Inquisition!

  Albo jestem geniuszem albo wariatem 😀 Coś czuję, że będę płakał po weekendzie…

  +Baines on board.

  Tylko nie wiem wciąż kogo dać na kapitana…

  Reply

  • gruwwa

   18 października, 2014 at 11:25 am

   Kurcze, myślę o czymś podobnym. Dzeko i Baines za cenę Costy by wyszło. I już sobie dałem luz z tym pomysłem a tutaj twój komentarz..

   Reply

   • garret

    18 października, 2014 at 11:56 am

    bardzo dobrze Panowie, kombinujcie dalej 🙂 Jednego dogonię, drugiemu ucieknę 🙂

    Reply

  • garret

   18 października, 2014 at 11:56 am

   Bądź konsekwentny! C dla Cisse 🙂

   Reply

  • fleishman

   18 października, 2014 at 12:48 pm

   grubo 🙂 ja też zaszalałem i strzeliłem hita = hazard zamiast fabsa 😉

   Reply

 2. garret

  16 października, 2014 at 6:20 pm

  Zauważyliście, ze google przez stronę reklamuje tu kancelarię zajmującą się np. rozwodami? W przypadku FPL strzał w dziesiątkę 🙂

  Reply

  • gruwwa

   16 października, 2014 at 6:23 pm

   to trochę inaczej działa, dużo zależy od tego gdzie zaglądasz w sieci…:P

   Reply

   • garret

    16 października, 2014 at 6:29 pm

    To tłumaczą reklamy Ecco 🙂 Ale rozwody? Chodzi o tą jedną wizytę na redtube 🙂 !!?

    Reply

   • JW23

    16 października, 2014 at 6:29 pm

    u mnie jest Maserati Ghibli, dla mnie strzał w 10.

    Reply

    • JW23

     16 października, 2014 at 6:32 pm

     zaglądałem tylko na stronę nagród w Pucharze Bloga FantasyPL.

     Reply

     • garret

      16 października, 2014 at 6:33 pm

      hehe 🙂

      Reply

 3. gruwwa

  16 października, 2014 at 6:12 pm

  Według sondy https://www.fantasypl.pl/kapitan/najlepszy-kapitan-gw8/ na C będzie Pelle/Costa . Do tej pory dobrze było trafiana w tym głosowaniu .z późniejszymi zdobyczami

  Reply

  • garret

   16 października, 2014 at 6:21 pm

   Ja bym dał C Pelle, ale obawiam się Mannone. Zresztą strzelać ma Tadic.

   Reply

 4. JW23

  16 października, 2014 at 5:53 pm

  Wybór C? prościzna, żadnych problemów, żadnych. Jak już wiele razy świetnie trafiałem na maksa kolejki, tym razem będzie to

  Reply

 5. rudobrody

  16 października, 2014 at 3:15 pm

  Oj ciężki wybór. Costa ? Nie. Zatem Aguero, czy ADM ? Sterling mimo wszystko też kusi. A za nimi w kolejce stoją i patrzą na mnie śmiejąc się do rozpuku Tadic, Siggy i Baines. Chyba rzucę kostką..

  Reply

  • garret

   16 października, 2014 at 6:22 pm

   Daj znać co wypadło.

   Reply

   • Fabian

    16 października, 2014 at 7:19 pm

    Co sądzicie o Mane… potencjał ofensywny większy niż Tadica, śmiesna cena… gra bardzo wysoko. Co Wy na to Panowie?

    Reply

    • gruwwa

     16 października, 2014 at 7:28 pm

     Ja jestem na tak, tylko nie wiem czy zagra ? Dopiero wraca z kadry.

     Reply

    • JW23

     16 października, 2014 at 8:03 pm

     Tadic ostatnio trenował karate na meczu z Albanią, może być lekko poobijany. Przy okazji co z Ivanem? Na skrótach nie widać aby komuś walnął z dyni…
     Mane to chyba jakiś młodzik, ale w swojej reprezentacji strzela.

     Reply

    • garret

     16 października, 2014 at 8:23 pm

     Tadic wykonuje stale punkty programu: rozne, karne. Mane tylko bryka. Strzelam, ze w kontekście pozostałych 31 kolejek więcej punktów uzbiera Tadic. Ivan wyszedł z przygody bez uszczerbku na zdrowiu i bez bana. Tadic zresztą tez.

     Reply

   • rudobrody

    16 października, 2014 at 8:43 pm

    Sigurdsson. No nie wiem. Tak bym chciał żeby to był ostateczny wybór, hahaha. Najlepiej się nastawiłem do Aguero przed tym losowaniem. Tik, tak, tik, tak, tik, tak…

    Reply

  • gruwwa

   16 października, 2014 at 6:24 pm

   czyli metoda którą opisałem przy wyborze C jest realizowana 😛

   Reply

   • garret

    16 października, 2014 at 6:31 pm

    Najlepsza metoda to szczegółowa analiza opaski do piątku wieczorem i paniczna ruchawka w sobotę rano kończąca się randomowym niemal wyborem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *