I nastąpił chaos… Głównie za sprawą Legii Warszawa gdzie trener Vuković postanowił dać odpocząć wszystkim (poza Wszołkiem) wiodącym zawodnikom. Z racji tego, że dzisiaj DL mamy o 20.15, a wszystkie składy z meczów dolnej 8 poznamy minimum 45 minut wcześniej to skupiam się na górnej 8.

Piast. W przedmeczowym wywiadzie trener Fornalik nie wypowiadał się o personaliach i sytuacji zdrowotnej. Wobec zawieszenia Milewskiego istnieje ryzyko, że Parzyszek może usiąść na ławce żeby zrobić miejsce Steczykowi jako młodzieżowcowi. To jednak tylko moje domysły.

Jagiellonia. Petew: “Ivan [Runje] ma pewien problem. Nie wydaje mi się, że zagra w środę. Zobaczymy również, co będzie się działo z Tiru. W jego wypadku występ również jest niepewny.”

Lechia. Stokowiec: “Jesteśmy na innym etapie niż Legia, będziemy się trzymali swojego planu.” Bez konkretów: “Być może będzie parę zmian w składzie, ale nie chcę o tym mówić”. Zero informacji odnośnie na kogo postawi w ataku. Na logikę powinien być to Paixao. Wobec składu Legii wydaje się on hot opcją.

Lech. Żuraw: “Każdy ma szansę na występ od początku… Urazów nowych w drużynie nie ma. Zmęczenie jest.” Czyli nie wiemy nic. Gytkjaer po odpoczynku więc skład pewny. Co do reszty to wszystko się może zdarzyć.

Legia. Nad mecz z Lechia nie udadzą się Jędrzejczyk, Antolić, Gwilia, Karbownik i Luquinhas – wszyscy w teorii mogliby wystąpić. W kadrze nie znajdą się również kontuzjowani gracze: Martins, Lewczuk, Pekhart, Novikovas, Remy, Kante, Vesović. Jednym słowem, grubo.

Cracovia. Wszyscy zawodnicy powinni być do dyspozycji Probierza.

Pogoń. W Szczecinie pożegnanie Rico Nunesa. 6 lat w Pogoni, kawał grajka. Jedna z lepiej ułożonych lewych nóg w lidze. W dalszym ciągu nie trenowali Stec i Bartkowski więc ponownie na PO powinien zagrać Zech. Szansę może dostać również Kacper Smoliński, który dał świetną zmianę we Wrocławiu.

Śląsk. Wypada Musonda. Wracają po pauzie kartkowej Mączyński i Chrapek.

Mój “Dream team” na kolejkę 36

                              Plach (2.4)

     Uryga (1.9), Janża (1.9), Czerwiński (Zag.) (2.0)

Jimenez (2.6), Felix (3.6), Schwarz (2.2), Furman (2.5)

          Angulo (2.6), Paixao (2.2), Gytkjaer (3.3)

 

Powodzenia w tej bardzo ciężkiej kolejce.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Benji.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA