Home STATS KALENDARZ Kaloryfer

Kaloryfer

0
0

Wczoraj miałem prawie 40 stopni w mieszkaniu, nie mogłem spać i szykowałem się do rozpoczęcia sezonie. Dziś wrzucam delikatną 3 na termostacie żeby złapać odpowiednią temperaturę w mieszkaniu. Starzejemy się, czas odliczamy w GW, taka nowa miara czasu na planecie Ziemia. Przed nami GW9, lekki przymrozek za oknem, ostatni w tym roku GW19 już praktycznie na horyzoncie. Przyjdzie tak szybko jak szybko minęły pierwsze kolejki sezonu. Jak będzie wyglądała podróż od teraz GW9 do GW19?

Taki Arsenal w dwóch najbliższych kolejkach zagra mecze następujące. Watford na wyjeździe i Everton u siebie. Łatwe mecze? Szczególnie ten Watford na wyjeździe wydaje się być prostym meczem, dużo punktów się szykuje. Może jednak nie będzie tak prosto? Watford stracił do tej pory tylko jedną bramkę w meczach u siebie, 3 x CS w 4 meczach. Nic dziwnego że Gomes jest najlepszym bramkarzem w FPL. Oczywiście przy takiej sile ofensywnej Arsenalu każda obrona jest do rozjechania, zniszczenia, dlatego kupiłem Sancheza ale jeżeli mecz zakończy się wynik odbiegającym od tego czego spodziewają się wszyscy, nie będę zdziwiony. Później Everton w meczu u siebie i znowu „schody”. 4 mecze wyjazdowe Evertonu i 3 CS. Southampton, Tottenham i Swansea, to te 3 drużyny nie znalazły drogi do bramki Howarda. Ciekawe że Arsenal w 4 z 3 spotkań u siebie miał CS. Nie szykujemy się na 0-0, prawda? GW11 to wyjazd i mecz przeciwko ekipie Fabiańskiego. Tutaj mamy 2 CS z 4 spotkań u siebie. To też nie będzie spacerek…

Na papierze, czy też na naszych kalendarzach wyglądałoby to tak, wat, EVE, swa. Jak ktoś lubi kolorki to przy tych meczach nie wrzucał koloru czerwonego. To powinny być mecze łatwe/średnio trudne dla Arsenalu, jeżeli popatrzymy na te spotkania z innej perspektywy to już tak łatwo się nie wydaje.

Poniższa tabelka prezentuje drużyny w podziale na CS i Failed to score, pierwsze mówi o tym ile CS miała drużyna przeciwna. Failed to score to oczywiście, w ilu meczach drużyna przeciwna nie strzeliła bramki.

godnie z tym, Arsenal powinien mieć łatwiej nie stracić bramki niż takową strzelić, od spotkania derbowego z Tottenhamem do meczu z Aston Villą będzie łatwiej o bramkę.

Kalendarz Chelsea, idealny żeby się odbić od dna czy od tego miejsca w którym teraz są gracze Mourinho. Już od tej kolejki i spotkania z Aston Villą do 19 kolejki. To że po drodze mamy 3 cięższe spotkania? spoko, mamy 8 takich w których sobie można to spokojnie odbić.

Kalendarz Leicester podpowiada że bramki strzelone i stracone przez ekipę Ranierego będą szły w parze. Wystarczy mocy w akumulatorach? To będą Europejskie puchary na koniec sezonu?

Lepszy kalendarz mógł trafić Kloop na swojej drodze, ciężka droga przed nim.

Dla City świeci się to co ma się świecić, podobnie jak w kalendarzu Chelsea. Prosta droga aby wygrać Premier League.

Zupełnie inaczej mają koledzy z czerwonej części miasta, to jak bezradny jest Manchester United w ataku widzieliśmy w meczu z Arsenalem. W związku z tym, 5 najbliższych kolejek gdzie 3 drużyny ugrały 3 CS nie są najlepszą informacja.

Bardzo fajne kalendarze dla ekip z S na początku. To o czym pisałem niedawno, jeżeli Big Sam skupi się na tym aby nie tracić bramek to w tych najbliższych spotkaniach drużyny przeciwne mogą być bardzo pomocne aby złapać CS.

Patrze na kalendarz Tot i myślę czy bramki Eriksena nie będą największym zagrożeniem dla bramki przeciwnika?

Watford ma cięższe mecze u siebie niż na wyjeździe, idealny kalendarz dla tej ekipy. Szczególnie dla Ighalo.

West Ham to dwa spokojne mecze aby później zrobiło się pod górkę przez 5 kolejek. To dobrze dla tej drużyny, na tym zbudowali swoją pozycje w tym sezonie…

Tyle ma do powiedzenia Excel, kilka funkcji i historia drużyn do GW8.Żeby piłka nożna była tak prostym do przewidzenia to bylibyśmy bogatymi ludźmi obstawiając 1×2 co kolejkę. To że spotkania z początku sezonu mają pokazywać jak ciężko będzie za kilka kolejek do przodu? Wiem, wystarczą dwie kolejki i te założenie zmieni się o 180 stopni. Może być też tak że to co idzie w dół zaraz pójdzie do góry i na odwrót. Nie mniej, czegoś trzeba się trzymać a najbardziej formy piłkarzy w danej chwili. To, ma być dodatek. Jeden z wielu….

Do tej pory nie patrzyłem na kalendarz drużyn w takim przekroju, taki test w tym sezonie, może coś się ciekawego urodzi z takiego podejścia?W czasach kiedy nasze drużyny zostają rozbite przez wirus FIFA/UEFA, warto spojrzeć na to co przed nami z innej perspektywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *