Home PUCHAR LIGI Puchar bloga FANTASYPL

Puchar bloga FANTASYPL

27
0

Czym jest puchar bloga FantasyPl? Cytując klasykę: Fortune and glory, kid. Fortune and glory.

Niszowy blog FantasyPL zaprasza do udziału w pucharze bloga. Dla chwały, dla zabawy, dla bycia przedmiotem analiz autorów bloga oraz dla skromnego zysku płynącego z wygrania pucharu.

indiana_jones

Jak to będzie wyglądać:

1. Wypełniamy poniższy skrypt, gdzie magiczna formuła Gruwwy przeprowadzi Was za rękę w trakcie zgłoszenia (po wypełnieniu formularza, w ciągu 5 minut powinien przyjść mail z kodem do ligi – gdyby nie przyszedł sprawdźcie na wszelki wypadek w spam, gdy wciąż nie przyjdzie proszę o ponowną rejestrację, a w ostateczności o kontakt na priva) . Uwaga: musicie mieć wolny 1 slot na mini ligę. Termin zgłoszenia drużyny upływa wraz ze startem GW9.

Jako adres drużyny trzeba wpisać adres który pokaże się kiedy klikniesz na View Gameweek history

Dzięki za zgłoszenia!

2. Startujemy mini ligą od 9 kolejki. Dziewiątej, nie ósmej. Uznaliśmy, że 9 da w miarę wszystkim chętnym równy start – GW8 po międzynarodowej  przerwie to często kontuzje i dzikie karty. W pucharowej mini lidze zaczynacie z zerowym dorobkiem – czyli na potrzeby pucharu, nie liczy się Was dotychczasowy dorobek, a każdy ma równe szanse. Przy takiej samej ilości pkt liczymy hity w lidze.. Jeżeli to nie pomoże sięgamy po miejsce w tabeli ogólnej.

3. Po 4 kolejkach, czyli po zakończeniu GW12, 30 najlepszych drużyn mini ligi pucharowej rozlosowane zostanie do 8 grup – po 4 ekipy w każdej. Grupy  numerowane będą od A d0  H. Jako drużyna nr 31 do grup zostanie dodana drużyna Gruwwy: FC GRUWWA. Jako 32 dodany zostanie mój Kessel Run. Na własną korzyść zastosowaliśmy przywilej bycia gospodarzem, a co za tym idzie uniknięcia eliminacji.

4. Rozgrywki grupowe polegać będą na pojedynkach HtH. W grupie rozegracie po 3 mecze, ich start to  GW13, koniec w GW15.

5. Dwie najlepsze drużyny z grupy przechodzą dalej. W przypadku takiej samej ilości punktów za zwycięstwo (3 punkty za zwycięstwo, 1 za remis), liczymy małe punkty. Gdyby wciąż był remis liczymy hity obu drużyn za GW13-GW15. Jeżeli to nie pomoże sięgamy po miejsce w tabeli ogólnej.

6. 16 najlepszych drużyn w GW16 rozegra następne mecze w schemacie:

1. A1 vs H2
2. D1 vs E2
3. C2 vs F1
4. B2 vs G1
5. C1 vs F2
6. B1 vs G2
7. A2 vs H1
8. D2 vs E1

7. Finałowa 8 zagra HtH w GW17

QF1: Para 1 -v- Para 2
QF2: Para 3 -v- Para 4
QF3: Para 5 -v- Para 6
QF4: Para 7 -v- Para 8

8. Najlepsze 4 drużyny zagrają w GW18

SF1: QF2 -v- QF1
SF2: QF4 -v- QF3

9. FINAŁ zaplanowaliśmy na GW20, czyli 1 stycznia 2015 roku. (GW19 będzie kolejką przerwy od pucharu bloga, czasem na decyzje i plany).

W przypadku równych ilości punktów (remisu), na każdym etapie rywalizacji od punktu 6, podobnie jak wcześniej, liczymy ilość hitów – UWAGA wziętych od GW16, czyli na etapie np. półfinału czy finału wciąż bierzemy pod uwagę łączną ilość hitów od GW16 (włącznie z GW16). Gdy to nie pomoże liczy się miejsce w tabeli ogólnej.

W pucharze mogą brać wyłącznie osoby posiadające adres zameldowania w Polsce. Jesteśmy fajni, ale nie chcemy wysyłać prezentów/przelewów za granicę. Wiadomo o co chodzi. Adresy do wysyłki/konta w PL.

W pucharze nie mogą brać udziału osoby posiadające, zabronione w FPL, dwie drużyny.

W pucharze mogą brać udział tylko zespoły grające w FPL min. od GW2. Chcemy uniknąć ew. przypadków tworzenia drużyny wyłącznie na puchar.

W pucharze nie mogą brać udziału drużyny o wulgarnych, seksistowskich lub rasistowskich nazwach. Za takowe uważamy powszechnie uznane wulgarne przekleństwa lub nazwy obrażające innych, mniejszości, religie i etc. Tutaj zagramy własną intuicja, nie będziemy się czepiać – chodzi o te grubsze sprawy.

Od etapu GW16 musicie brać pod uwagę, że będziemy zaglądać Wam w składy, analizować, prowadzić coś na zasadzie mini relacji turniejowej. Może tak się zdarzyć, że będziemy sarkastyczni, cyniczni, ironiczni czy z drugiej strony będziemy chwalić. Tutaj nie liczyłbym na anonimowość. Wasze nazwiska mogą pojawić się na blogu.

Celowo, najważniejsze mecze planujemy rozgrywać w grudniu – to najlepszy i najbardziej emocjonujący czas w EPL, który – jak mawiają – oddziela mężczyzn od chłopców.

Nagrodą za 1 miejsce jest 200 złotych polskich. Skłaniamy się do zamiany tego banknotu ew. na grę FIFA lub Football Managera, ale jako że będzie już po premierach tych gier, myślimy, ze konkretne i namacalne dwie stówki, 1 stycznia 2015 pozwolą korzystnie rozpocząć nowy rok. Czyli, że kasa milsza. Miejsce drugie zadowolić się będzie musiało lanserską koszulką bloga FantasyPl oraz tytułem wicemistrza.

Meczu o 3 miejsce nie będzie. FPL jeńców nie bierze.

Zapraszamy!!!

 

 

27 komentarzy

 1. garret

  17 października, 2014 at 9:12 am

  Został tydzień na zapisy. Mamy już niemal setkę uczestników.

  Reply

  • JW23

   17 października, 2014 at 9:46 am

   Czy Maserati Ghibli dla zwycięzcy jest aktualny, czy może inny model?

   Reply

   • garret

    17 października, 2014 at 10:19 am

    Damy rade. W skali 1 : 43.

    Reply

 2. bQuiet

  8 października, 2014 at 2:40 pm

  Dobrze zorganizowany turniej, klarowne zasady, wielu chętnych – zacieram rączki 🙂

  Reply

 3. Milon

  7 października, 2014 at 7:38 am

  obowiązek meldunkowy… ciekawe co na to GIODO 😉

  mam nadzieje że z losowania grup zostanie przeprowadzona wideokonferencja z udziałem mistrza ceremonii – Gianni Infantino

  Reply

  • garret

   7 października, 2014 at 8:03 am

   Celna uwaga co do adresów – poprawiłem niezręczny zapis 🙂 Gianniego zaprosimy, spoko 🙂

   Reply

 4. JW23

  6 października, 2014 at 7:07 pm

  jak liczona będzie pktacja? netto, tzn włącznie z pktami ujemnymi za dokonane transfery nadliczbowe w trakcie kolejki jak obecnie w HtH? bo nie wiem czy mam teraz wymienić 4 obrońców 3 pomocników i 2 napadziorów czy potem.

  Reply

  • gruwwa

   6 października, 2014 at 7:59 pm

   Dobre pytanie, liczymy netto.

   Reply

 5. Kerveza

  6 października, 2014 at 6:31 pm

  Świetne 🙂 !

  Reply

 6. rudobrody

  6 października, 2014 at 5:24 pm

  Super pomysł ! 200zł do mojej kieszeni

  Reply

 7. Cohade

  6 października, 2014 at 5:09 pm

  Rzucona rękawica została przyjęta 🙂 Swoją drogą świetny pomysł, ale obawiam się że dostanie się do turnieju finałowego będzie graniczyć z cudem.

  Reply

 8. DragonNT

  6 października, 2014 at 4:44 pm

  Macie rozmach! 😀

  Reply

 9. rataj

  6 października, 2014 at 4:25 pm

  Bardzo fajna inicjatywa, nic tylko przyklasnąć! A smaczku dodaje jeszcze 200 PLNÓW 😛

  Reply

 10. Mr. Maciej

  6 października, 2014 at 3:39 pm

  Ale ten jeden slot… Teraz wszystkie ligi wydają się takie wartościowe. ;____;

  A inna sprawa nieco – jest możliwość, że zagramy jeszcze Puchar Pocieszenia? Bo skoro z ośmiu grup wychodzi 16 zespołów, to drugie tyle miałoby akurat wolny slot, z którym pewnie i tak nikt nie wiedziałby co zrobić. A tak to te szesnaście drużyn, które zajęły w grupach miejsca 3-4 zagrałyby między sobą drabinkę ćwierćfinałową jak w pucharze głównym. Oczywiście ten Puchar Pocieszenia byłby bez nagród, liczyłbym tylko, że mimo wszystko komentowalibyście go wciąż tak szeroko jak ten główny. 😉

  Reply

  • garret

   6 października, 2014 at 4:49 pm

   Obiecujemy to przemyśleć i do końca dwutygodniowej przerwy dać znać. Artykuł i tak będzie wisiał u góry strony.

   Reply

  • gruwwa

   6 października, 2014 at 7:59 pm

   Gramy jeden puchar główny.

   Reply

   • Mr. Maciej

    7 października, 2014 at 11:06 am

    Czyli zostawiacie przegranych w grupach? Szkoda, bo – zakładam że większość z nas raczej nie ma wolnego slotu – zostawiacie graczy na pustym polu. Gdybyśmy zagrali ten puchar pocieszenia, to nawet Ci przegrani mieliby w jakiś sposób rekompensatę.
    Was to niewiele kosztuje, bo formalnie wystarczy, że założycie dodatkową ligę i będziecie kontrolować terminarz.

    Reply

    • garret

     7 października, 2014 at 12:04 pm

     Tak. Uznaliśmy, że zawsze będzie przegrany. Po etapie eliminacji w mini lidze będą przegrani. Po pojedynkach w grupach będą przegrani. Potem odpadną w bezpośrednich potyczkach kolejni aż zostanie ten najlepszy i z największym fartem. Jeżeli będziemy rzucać koła ratunkowe pod postacią rozgrywek B emocje i wkurw przegranej odpadną. A liczymy wlasnie na emocje. Jak na razie niemal 50 osób znalazła wolny slot, jesteśmy optymistami że będzie ich więcej.

     Reply

     • Mr. Maciej

      7 października, 2014 at 1:10 pm

      Rozumiem to. Ale z drugiej strony spójrzcie na korzyści.
      Dwie pierwsze drużyny z grupy idą do turnieju głównego – to taka Liga Mistrzów, formalnie tam idą oczy wszystkich ludzi zainteresowanych tematem, to jest najbardziej prestiżowy turniej z dużą nagrodą.
      Dwie ostatnie drużyny z grup idą do Pucharu Pocieszenia – coś na wzór Ligi Europy, formalnie tylko Ci, którzy tam grają będą zainteresowani tematem. Żadnych nagród, po prostu czysty fun.
      Wiadomo, że i tu, i tu po drodze odpadną drużyny w miarę rozwoju turnieju.
      Ale na koniec można by zrobić na przykład coś na wzór superpucharu. Wiem, że liczycie głównie na sukces Pucharu Głównego, z nagrodą, która pomoże z reklamą strony. Ale pomyślcie też trochę o samych graczach, bywalcach tutaj, dla których liczy się też dobra zabawa. 😉

      Reply

      • gruwwa

       7 października, 2014 at 1:25 pm

       Na dziś nie ma takiej możliwości, gramy jeden Puchar.

       Reply

       • bQuiet

        8 października, 2014 at 2:38 pm

        Mr. Maciej, nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam zorganizował taki puchar pocieszenia, myślę że koledzy administratorzy wesprą Cię wskazówkami jak to zrobić. O ile w ogóle lud takiego pucharu chce. Ja mierzę wysoko 🙂

        Reply

        • gruwwa

         8 października, 2014 at 2:59 pm

         Tajne przez poufne 😛

         Reply

        • Mr. Maciej

         18 października, 2014 at 6:33 pm

         Może. Ale nie wiem jak miałoby to wyglądać, wszystko poza stroną?

         Reply

      • garret

       7 października, 2014 at 1:56 pm

       Na zebraniu Zarządu uznaliśmy ze gramy jeden właściwy Puchar. Ponadto dział IT oraz Wydział ds. Administracji i Obsługi Prawnej przesłał monit, że się nie wyrobią z obsługą obu turniejów. Pieczątki dołożył również Departament Zaplecza Technicznego. Nadmienię, że działy bloga PR oraz HR zgodnie nas poparły argumentując, że emocje kumuluje wyłącznie Puchar Mistrzów/Liga Mistrzów 🙂

       Reply

     • Oskar

      7 października, 2014 at 3:50 pm

      50 osób, dużo, zważywszy na to, że jeszcze przeszło 2 tygodnie czasu na zapisy. Kurde, teraz to będzie mój priorytet, jak się w ogóle nie dostanę do 30 to usuwam konto i kończę z tą grą 😀

      Reply

 11. aad

  6 października, 2014 at 2:22 pm

  Genialnie!

  Reply

  • garret

   6 października, 2014 at 2:40 pm

   Nie powiem, takich reakcji oczekujemy 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *