37 mln funtów za bramkarza, to bardzo dużo kasy jak za zawodnika grającego na pozycji bramkarza.

Czas eksperymentów się skończył. 15 mln funtów za Bravo poszło w błoto. Księgowy na Camp Nou do teraz uśmiecha się pod nosem a w deszczowym Manchesterze uznali, że nie da się walczyć o najwyższe trofeum , kiedy w bramce jest ktoś tak nieobliczalny jak Bravo. Potrzeba wybitnego specjalisty, jak Courtois w Chelsea czy Lloris w Tottenhamie. Może to zwykły przypadek że te dwie drużyny zajęły dwa pierwsze miejsca w poprzednim sezonie ale fakt jest faktem , że mieli w bramce najlepszych bramkarzy.

Bravo miał najniższy save sucess spośród wszystkich bramkarzy w Premier League od 2009 roku. Ederson pod tym względem wydaje się być wybitnym bramkarzem.
ederso stats

W takiej drużynie, która pozwala przeciwnikowi na bardzo małą liczbę strzałów , pozycja bramkarza jest kluczowa. City zawsze należało do czołówki ligi, jeżeli chodzi o liczbę CS. Ostatni sezon jest najgorszy od 2012. W momencie kiedy, pozwalasz aby twój przeciwnik, oddał tylko kilka strzałów na mecz. Każda jego akcja ofensywna to bicie w mur ale jednak , raz na jakiś czas, udaje mu się oddać strzał , to widzisz jak kluczowa jest pozycja bramkarza. Kiedy w bramce stoi Bravo, który potrafił wpuścić każdy strzał lecący w światło bramki, ciężko o CS, nie mówiąc o 3 pkt. Ederson ma takie sporadyczne strzały przeciwników wyłapywać.

Przy cenie 5.5 mln, do dłuższego zastanowienia. Przy cenie 5.0 mln odpalamy szampana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *