Home PRESEZON TRANSFERY Dusan Tadic w miejce Lallany

Dusan Tadic w miejce Lallany

2
0

[mks_dropcap style=”letter” size=”20″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#008f5d”]Zaczęło się wydawanie pieniędzy w Southampton.[/mks_dropcap] Pierwszy transfer to Dusan Tadic który ma zastąpić Adama Lallane.  Patrząc na ostatnie transfery Świętych, Osvaldo czy Ramirez można mieć pewne wątpliwości czy na rynku transferowym są tak samo dobrzy jak przy wychowywaniu młodzieży. Czy Dusan Tadic będzie nowym rozdziałem w klubie Boruca?

Nie jest przypadkiem że pierwszy transfer Koemana jest z Holandii:

He’s a great player. I know him very well from Holland, where he had a great season last year.

Dusan Tadic grał w Eradivisie przez 4 sezony najpierw w FC Groningen a później w Twente Enschede które to dziś pokazało podziękowało mu za dwa lata gry dla klubu takim filmikiem na YT

 

i chociaż Koeaman wspomina tylko ostatni sezon to wydaje się że 4 sezony na holenderskich boiskach były udane dla Serba.

SEZON MECZE BRAMKI ASYSTY
2013 33 16 14
2012 33 12 15
2011 34 7 10
2010 34 7 18

Patrząc na statystyki jakie Dusan Tadic miał przez te 4 sezony wydaje się nie prawdopodobne żeby poszedł śladami Osvaldo czy Ramireza.  Tutaj naprawdę możemy się spodziewać następcy Lallany, i nie myślę tylko o jego bramkach i asystach. Dusan Tadic powinien mieć zbliżoną cenę do Lallany z początku sezonu 2013_2014.  Tani i dobry, z perspektywą dużego wzrostu ceny w krótkim okresie czasu. A propos Lallany, warto sprawdzić jak ta dwójka wyglda na swoim tle:

dusan tadic lallana

i chociaż trudno jest porównywać Eradivisie i Premier League to i tak te statystyki wyglądają bardzo porządnie. OPTA widzi Tadicia tak

 

coś kapitalnego, oby Koeman znalazł mu odpowienie miejsce na boisku a Dusan Tadic szybko zaaklimatyziwał się w nowym środowisku. Kolejny zawodnik przechodzi z krajów Beneluksów do Premier League. Pewnie większość z nas dobrze wspomina Benteke. Do tego praktycznie cała kadra Belgii gra na wyspach. Warto śledzić piszących o tamtej piłce. Np koledzy z http://www.benefoot.net/ swój tekst jaki napisali o Serbie zakończyli następująco:

For us at BeNeFoot, it is the Serbian who was the best player in the 2013/14. Graziano Pellè was amazing for Feyenoord, Finnbogason integral for sc Heerenveen and Jasper Cillessen practically ‘saved’ Ajax’s title bid this season. But none of them were as dominant as Tadic. A talent so gifted one wonders if he should be guilty about depriving such a player of the world stage for four years.

PS Graziano Pelle też ma trafić do Southampton…

2 komentarze

 1. DragonNT

  20 lipca, 2014 at 9:11 pm

  Kurcze i teraz nie wiem 🙁 Tadic czy Cabella? Na razie mam Cabelle, bo na szpicy mam Pellego, a nie jestem przekonany do posiadania dwóch graczy ofensywnych z jednego teamu.

  Reply

  • gruwwa

   20 lipca, 2014 at 11:24 pm

   Jedno z ważniejszych pytań przed sezonem. Mi się wydaje że Pelle bo będzie egzekutorem tego co stworzy Tadic. Poza tym za Włochem przemawia jeszcze fakt że był już graczem Koemana. Ja również nie jest fanem dwójki ofensywnej z tego samego zespołu, chociaż co sezon ktoś pokazuje że warto.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *