Home PRESEZON Everton 1-0 Ruzomberok

Everton 1-0 Ruzomberok

0

Pierwszy poważny sprawdzian w presezon.

Skład Evertonu

Stekelenburg; Martina, Baines, Keane, Williams; Gana, Schneiderlin, Klaassen; Rooney, Mirallas, Calvert-Lewin.

Widać , ze Koeaman podszedł do sprawy na poważnie. To jest praktycznie podstawowy skład Evertonu. Tylko Pickford w bramce i chyba Sandro w ataku. Chyba właśnie tak to będzie wyglądało podczas GW1 vs Stoke.

Chciałem uspokoić tych wszystkich, którzy już zliczają sejwy jakie zaliczy Pickford od GW2 do GW5. To, że został na ławce związane jest z jego występem na EURO2017 U-21. Koeman twierdzi, że po 8 dniach treningu, nie był jeszcze gotowy aby wyjść w pierwszym składzie.

Martina na prawej stronie, daje do myślenia. Może być tak jak pisałem przy okazji tego transferu. Znają się, szanują, Martina w podstawowym składzie. Oficjalna strona Evertonu, tak napisała o jednej z jego akcji ’He’s not shy in getting forward, Cuco Martina’

Takie noty zawodników, możemy znaleźć w jednej Angielskiej gazecie.

Everton (4-2-3-1): Stekelenburg 7; Martina 6, Keane 7, Williams 6, Baines 7; Gana 6, Schneiderlin 6; Mirallas 7 (Lookman 82), Klaassen 7.5 (Davies 86), Calvert-Lewin 6.5 (Ramirez 61, 7); Rooney 7.

Klassen bardzo często pojawiał się w sprawozdaniach, to wokół niego jest ułożona gra ofensywna Evertonu. Rooney wyglądał ok. 4 strzały z gry  plus 2 z wolnych. Te wolne to będzie nasza  tajna broń w FPL. Keane dostał 7, najprawdopodobniej za strzał w którym piłka prawie wpadała do bramki. To są nazwiska, które pewnie przewijają się w naszych składach od czasu do czasu. Ale jest jeszcze dwóch zawodników na których warto zwrócić swoje oczy, Mirallas. Jak zobaczycie poniżej, Mirallas ma rzuty rożne, co nie jest bez znaczenia, kiedy w polu karnym czeka Williams czy Keane albo Jagielka. Drugi zawodnik to Sandro, jego wejście dodało jakości w ofensywie. W ciągu 30 minut gry oddał 3 strzały, cały Everton w tym czasie 8 strzałów.  To jest prognostyk do tego aby wpisać sobie Sandro na Watch List..

Zgodnie z tym , co znajdziemy na stronie UEFA.COM, Everton oddał 19 strzałów, 5 było celnych.

Tak przypomniał o sobie człowiek z bakami

.
Cały czas trzymam Rooneya w składzie. Nic się po tym meczu nie zmieniło w mojej ocenie. Tym czasem, przed nami weekend z dużą liczbą spotkań a Everton odpoczywa, szykuje się na mecz rewanżowy 3 sierpnia.

 

Raport squawka.

DF01m5EW0AE2XM1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *