Home PRESEZON Crystal Palace przed GW1

Crystal Palace przed GW1

0

Wstawiłem Benteke do składu.

Taki ruch to niechybnie efekt wczorajszych nalotów dywanowych i zrównania centrum Poznania gradem wielkości piłki lekarskiej. Poszło po łepetynie to i głupoty czynię. Skąd ten Benteke? Wykorzystam przygotowane wcześniej cyferki Gruwwy: Crystal Palace strzela coraz więcej bramek – 50 w zeszłym sezonie, wcześniej odpowiednio 39 – 47 – 33. Jest postęp. Wykuty przez poprzednich trenerów bo  na Selhurst Park przywiało Franka de Boera. To pierwsza niewiadoma w składzie Orłów; budujemy nowy Ajax czy Inter Mediolan?

Kolejnym znakiem zapytania będzie forma Crystal Palace. Tak przeglądam pre-season i widzę drużynę, która więcej odpoczywa niż szuka formy. Dwa mecze w ramach Asia Trophy: przegrana z the Reds i victoria 2 : 0 z WBA. Nie było to spektakularne zwycięstwo a i Pulis w pre-seasonie murawy nie gryzie. Wystarczy napisać, że wczoraj zaledwie zremisowali z czwarto ligowym Port Vale.  Pierwsze bramki dla Crystal Palace zdobyli defensywny pomocnik Milivojevic 5.0 i Sako 5.0 (po podaniu Milivojevica). Tydzień później Frank zremisował 1 : 1 z FC Metz a na liście strzelców zameldował się Zaha 7.0 (asysta Townsenda 6.0). Ostatni sparing przed GW1 Crystal Palace rozegra 5 sierpnia na własnym boisku z Schalke 04. Wnioski ze sparingów to brak wniosków. Benteke bez bramek, Zaha z jedną a Milivojevic nie należy do typów, których wstawimy do 4 slotu pomocy. Trzymanie na ławce typa za 5 baniek, z karnymi i rzutami wolnymi aż prosi się o gniew Boży.

Obrona Crystal Palace straciła 63 bramki w zeszłym sezonie. Wcześniej 51 – 51 – 48 co jest powodem, dla którego de Boer za priorytet uznał wzmocnienie obrony. Tylko kim? Hennessey 4.5, meh. Amatorzy Orłów sięgnąć mogą po Tomkinsa 4.5  – 4 strzały celne, 3 bramki; mało minut zagrał, aby nabić więcej niż te 3.  Pod warunkiem, że ze składu nie wygryzie go sprowadzony z Ajaxu, Riedewald. Nieśmiertelnym wyborem hipsterów będzie Dann 5.0, którym nudzimy od pierwszego, nagranego Podcastu – 21 strzałów, 19 z główki, 8 celnych, 3 bramki.  Półka premium Crystal Palace zaczyna się od van Anholta. Kiedy Sunderland go sprzedał, stało się jasne, że walki o utrzymanie w Premier League nie traktują już zbyt poważnie. PvA to maszynka do zdobywania bramek, co sezon jego liczby potwierdzają że jest najlepszym ofensywnym obrońca w FPL. Pisząc PvA niestety myślę Schlupp – jedno miejsce w składzie a kandydatów dwóch. Chyba, że de Boer pogodzi ogień z lodem.

Opcją po pierwszej bramce jak zawsze stanie się Townsend 6.0. Pytanie – kolejne w tekście – jak długo, przy skuteczności ok. 5%, będziemy na nią czekać? Zwłaszcza kiedy sprawdzimy kontakty z piłką w polu karnym – ajć, tylko 74  (dwa razy mniej niż Zaha i trzy razy mniej niż Benteke) , 15 strzałów z pola karnego, czyli 26% ze wszystkich oddanych (Benteke 90% , Zaha 83%). To kiepski wybór na start.

Wracamy do punktu wyjścia. Crystal Palace bez wzmocnień przed nowym sezonem. Z przodu jedynymi, realnymi wyborami są dalej Zaha 7.0 i Benteke 8.0. Bestię wstawiłem do składu oszczędzając na drugim slocie ataku. 15 bramek w minionym sezonie; nie łapie kontuzji; potrafi grać głową – stop – gra głową to jego znak rozpoznawczy. Trademark, którym sieje popłoch w polu karnym przeciwnika. W pierwszych kolejkach sezonu zmierzy się z:

HUD – liv – SWA – bur – SOU – mci

Dla Benteke, dla bestii, to fajny kalendarz. Huddersfield w drodze do awansu przeciekało aż miło. Umiejętności Liverpoolu przy stałych fragmentach gry przeciwnika należą już do tych legendarnych. Poza tym w 8 spotkaniach na Anfield Road Benteke zdobył 7 bramek. Swansea też jakimś monolitem nie jest a po Burnley Benteke wymieniać można na Chicharito czy inną opcję z kalendarzem.

Więcej pytań w tym tekście niż odpowiedzi. Zakończę również znakiem zapytania – jak szybko powrócę do napastnika premium?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *