Home KAPITAN Kapitan GW9

Kapitan GW9

0

Wracam do starej sprawdzonej taktyki. Aguero na Etihad, Aguero na C. Nawet jeżeli nie jest w super formie.

Układ spotkań kolejki nr 9 , układ mojego składu, właściwie nie dają mi wyboru. Aguero jest dobrą opcją, nie jakąś super rewelacyjną ale dobrą. Byłoby super, gdybym w ostatnich spotkaniach potrafił wykorzystać coś więcej ze swoich 18 strzałów. Bo 2 bramki to skromne 11.1% skuteczności.

Dlatego też, nie podpalam się przed spotkanie z Burnley u siebie. Jarałem się we wszystkich wcześniejszych kolejkach. Udało się tylko raz z Huddersfield. Od tego czasu, rzeczywistość nijak ma się do oczekiwań przed kolejką. Może tym razem będzie lepiej niż z Newcastle ,Fulham czy Brighton?

W sobotę zagra z drużyną której lubi strzelić bramkę. 5 spotkań, 6 bramek pozwalają łatwiej oddać opaskę do Kuna. Pytanie, czy Joe Hart zagra tak jak w ostatnich meczach? Od GW3 do GW6 – średnio 6 obron na mecz. Teraz motywacja będzie większa….zobaczymy kto wyjdzie na swoje? Ja czy 133k graczy , którzy zdecydowali się na sprzedaż Aguero przed poprzednią kolejką?

Sprzedawali aby Harry Kane znalazł się w ich składach. Koncepcja wydawała się słuszna a teraz przyjdzie akt 2 pod tytułem „Sprawdzam”.  Drużyna WHU nie ma najmocniejszej ofensywy w Premier League. 47 strzałów celnych oddanych przez przeciwników, to jest drugi najgorszy wynik w ostatnich 4 kolejkach.  Czy Kane będzie w stanie to wykorzystać? Czy Eriksen do spółki z Allim rozbiją obronę WHU a Kane dostanie piłkę na 5 metrze a Fabian leżąc na murawie  odprowadzi piłkę wzrokiem? Kto lubi historie VS to może postawić na 7 bramek w 11 spotkaniach jakie Kane zagrał z WHU.  Kto lubi liczby, ten pewnie wie, że Kane w ostatnich 4 spotkaniach oddał największą liczbę strzałów celnych.  Równe 10 razy piłka leciała w światło bramki przeciwników.

Jak dziś spoglądać na spotkanie Huddersfield – Liverpool? Oczywiście, mój kolega Maciek Ch. zagra Salaha na C, jeżeli ten będzie zdrowy. Tylko czy dziś, w tym momencie sezonu Salah jeszcze interesuje w opcji na C? Szczególnie w spotkaniach wyjazdowych? Spotkanie z Huddersfield jest dobrym momentem na przełamanie. Kane zdobył tam dwie bramki, Chelsea wygrała 0-3. Aguero zdobył 3 bramki. Przyszła kolej na Salaha? Ja po cichu liczę na taki obrót sprawy. Hazard max 1 gol z karnego a Salaha robi rajdy w swoim stylu

 

Liverpool 1-0 Roma – Salah 36′ [UEFA Champions League Semifinal] from r/soccer

Właśnie, Hazard zaczyna naszą zabawę z GW9. Hazard na C? O 13:30? Przeciwko United? W normalnych warunkach, te dwa ostatnie czynniki skreślały zawodnika z wyborem na kapitana. Kiedy zadajmy sobie pytanie, czy w tym momencie Hazard jest dobrym wyborem na C? Należy na nie odpowiedzieć twierdzącą, ponieważ najprawdopodobniej mamy do czynienia z zawodnikiem który zagra bardzo dobry , jeżeli nie najlepszy sezon życia. I jak historia pokazuje, przeniesie się na kontynent aby pograć w słonecznej Hiszpanii. Tak samo jak Suarez, Bale czy ostatnio Coutinho.

Spodziewam się, że sobota przebiegnie pod dyktando takich nazwisk na C. Oczywiście będą jeszcze takie wybory jak Wilson, Mitro czy Sterling. Tak samo jak w niedzielę Richarlison będzie na C w kilku składach. Oczywiście każdy z nich zasługuje na swój oddzielny akapit. Jednak aby tak zrobić, potrzebowałbym doby dłuższej o kilka godzin lub pracy na pełen etat na blogu. Nie zapowiada się w najbliższym czasie, więc takie nazwiska po prostu pojawią się w sondzie na dole.  Jest jedna zawodnik, który może zmienić oblicze GW9 i jest nim Lacazette.

Ponieważ to on zamyka kolejkę 9 o  godzinie 21 w poniedziałek.  Co więcej, Garret z Lacazette na C. A jeżeli Garret uzna taki wybór za dobry, to można oczekiwać dobrych punktów od Francuza. Oczywiście obrona Lisów to nie jest pseudo obrona Fulham ale zawodnik w formie to zawsze zawodnik w formie. 10 strzałów, 3 celne i 3 bramki.

Zapewne nikt się nie zdecyduje ale warto pamiętać aby nie być zaskoczonym bramkami które strzeli Vardy. Nie było spotkania w Premier League pomiędzy Arsenal a Leicester, w którym padały bramki a Vardy nie strzelił jednej z nich.  6 bramek w 6 spotkaniach z Arsenalem. Zapewne taką informację poznają tysiące przed odbiornikami , kiedy Twaro albo Nahorny podzielą się swoją wiedzą.