Home KAPITAN Kapitan GW9

Kapitan GW9

0

Ależ to będzie szybko tydzień, wtorek – środa z UCL , czwartek z Evertonem i Arsenalem w Lidze Europy i w piątek o 20 zaczynamy zbieranie punktów w FPL.

Na dziś mam Lukaku na C. I nie jest to najlepszy wybór na ten GW ale nie mam lepszego. Aczkolwiek, może się okazać, że Lukaku na C nie będzie wyborem złym. Zapewne każdy wyciągnął swoje wnioski po tym smutnym 0-0 z LFC na wyjeździe. Jeden z moich jest następujący, jeżeli z top4 ligi, Mourinho będzie ustawiał autobus , to z takimi drużynami jak Huddersfield, musi nadrabiać stracone punkty. Tylko dwóch brakuje do City, to jest jak najbardziej do odrobienia ale 8 bramek ? To już ciężej nadrobić. Jest taki scenariusz w mojej głowie, na koniec sezonu o mistrzostwie zdecyduje liczba bramek zdobytych. Przed GW8, United zdobywało średnio po 4 bramki na mecz i na tyle ich wyceniam podczas GW9.

Pozwoliłem sobie obstawić kupon na GW8, w którym to poniżej 4,5 bramek w spotkaniu City – Stoke wydawało się rozsądnym wyborem. Ile spotkań z rzędu można grać powyżej 5 bramek? Okazał się , że 3 jest prawidłową odpowiedzią. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeżeli zrobili to 3 razy , to w kolejnym spotkaniu u siebie, tym razem z Burnley nie widać aby mieli się zatrzymać. I chociaż kupiłem sobie Silvę, jako ten mądry, bezpieczny wybór , to pewnie ktoś inny przyłoży nogę do piłki, kiedy będzie leciała do bramki. Jesus/KdB/Sterling/Sane a dopiero dalej Silva, to wszystko w cieniu Aguero.

Swój cień na GW9 może rzucić Morata. Podobno, ma być fit. A kiedy jest fit to Azpi ma coś więcej na koncie niż -2. Czy oddawanie opaski zawodnikowi który wraca po kontuzji, z dosyć trudnym przeciwnikiem. W dodatku, jego drużyna jest w kryzysie. Dwie porażki z rzędu w Premier League to jednak kryzys jest. Może nie jakiś wielki ale jednak kryzys. Przypomnę, Hazard bez strzału z Crystal Palace.

Kane grający u siebie. Cierpienie narodów. Gwóźdź do trumny. Tak to widzę przed GW9.

Jak by nie patrzeć, gdzie by ucha nie przyłożyć, zawodnicy City wydają się najlepszą opcją na C.