Home KAPITAN Kapitan GW5

Kapitan GW5

0

Wracamy do biznesu.

Czy wystawiłem kiedyś obrońce na C?

Kiedy sięgam głęboko w pamięci, chyba jest tam Baines w swych najlepszych latach i jego całe 4 pkt. Taki mam przebłysk, ręki nie dam sobie uciąć ale zakładam że to własnie ten nieszczęsny eksperyment był początkiem końca obrońcy na C w moich drużynach.

Teraz przed oczami mam Alonso , który zagra na Stamford Bridge przeciwko Cardiff. Nie wiem czy ktoś policzył szanse na CS po stronie Chelsea ale jeżeli wziął pod uwagę strzały celne Cardiff z tego sezonu a było ich całe 4 sztuki , to zapewne wystawił szansę na CS w okolicach 60%-70%. Jeżeli dołożymy do tego 12 celnych strzałów na bramkę Chelsea w tym sezonie a na koniec popatrzymy na zero bramek na wyjeździe Cardiff.

To już jesteśmy blisko 12 pkt za 90 minut gry. Jeżeli Hazard albo Pedro nie zrobią bramki z asystą, 3 bps są również blisko. 15 pkt, plan minimum dla Alonso na C, z samego CS.  Wiadomo, CS ulotny jest i znika w sekundę. Kiedy wystawiłem duet Ederson/Mendy w drużynie, nie zakładałem 1 CS z Arsenalem. Raczej liczyłem na min 2 w 3 następnych kolejkach. Zwykła przewrotność losu w FPL. Mendy i tak robi swoje w ofensywie a Ederson nawet asystę zaliczył.

Dlatego też, nic się nie stanie kiedy Chelsea straci bramkę…

mamy obrońce który oddał 12 strzałów w tym sezonie. Po 13 strzałów oddali Eriksen i Benteke…i chyba nikt nie pomyśli aby wystawić kogoś z tej dwójki na C. Za to 12 strzałów Alonso działa na wyobraźnie, przynajmniej moją. Pozycja obrońca z automatu wycina kandydaturę ale walczę z tym automatem. Podobno w życiu chodzi o to aby pokonywać granice, jedni muszą przebiec ultra maraton, inni wejść na szczyt góry a ja muszę rozważyć czy obrońca który zdobył 44 pkt w 4 kolejki jest dobrym wyborem na C?

14 punktów więcej niż Aguero, 17 punktów więcej niż Salah. Przepraszam, skromna kropka to za mało. Takie liczby należy zakończyć w odpowiedni sposób

via GIPHY

Kozacki wynik, to nie miało prawa się zdarzyć.  Po 4 kolejkach Alonso ma 5 asyst , 1 bramkę , 2 CS oraz 9 pkt bonusowych. W tym ostatnim spotkaniu, nie było 3 BPS przez żółtą kartkę.

Teraz należałoby zadać pytanie, kiedy taka passa się zakończy? Ile spotkań zagra na takim poziomie? To jest dokładnie to samo pytanie, które zadawaliśmy w poprzednim sezonie, kiedy Salah robił swój mega wynik. Kane , Aguero, Suarez, Bale czy RVP. Właśnie ten kaliber zawodnika mamy przed sobą w tym momencie.

Dlatego też, mocno rozważam kandydaturę Alonso na C podczas 5 kolejki. Rozważam a nie jestem zdecydowany bo w FPL to zawsze jest bardziej skomplikowana sytuacja niż nam się wydaje. Jest nasze otoczenie, ziomki z którymi walczymy w mini ligach. OR, który przy zielonych strzałkach daje dużo satysfakcji i energii do FPL. Taki Alono może mieć góra 5% opasek, większość pójdzie do Hazarda, Aguero albo Salaha ( jego krajanie poszli sobie i zostawili Mo na C).

Na samą myśl , jajka się kurczą. Młodzieńczy polot zamienia się w starcze charczenie. Zaczynam kombinować, kalkulować co się opłaca a na czym stracę najwięcej? Mam wrażenie, że wtedy najwięcej tracę przy FPL. Myślę inaczej niż robię. Taka mała hipokryzja w FPL a nie lubię tego w swoim życiu.

Hazarda nie mam w składzie, ale przez karne jest wyżej w hierarchii z wyborem na C. 16 karnych w Premier League i tylko 2 przestrzelone. Dlatego też czekam na pojedynek Hazard vs Etheridge na 11 metrach. Poza tym, to przecież on będzie grał bliżej bramki przeciwnika niż Alonso.

Aguero przeciwko słabej obronie Fulham również kusi.To jest obrona która pozwoliła swoim przeciwnikom na oddanie 28 celnych strzałów ( 3 najgorszy wynik w Premier League ) . Aguero nie poleciał na kadrę. Może skupić się na najbliższym przeciwniku . On wydaje się tak oczywisty jak w ostatniej kolejce przeciwko Newcastle. Zapewne to na niego padnie najwięcej wyborów na C.

Moja decyzja przed GW5 jest właściwie następująca.

Czy jestem wstanie wziąć na klatę czerwone strzałki. Grube czerwone strzałki, jeżeli Kun zaszaleje i strzeli 2-3 gole. Jak ciężko będzie się nagrywało vloga w niedzielę…bo właśnie to dla mnie w FPL jest najtrudniejsze. Czy masz zieloną czy czerwoną strzałkę i tak musisz wyjść przed ludzi. Chociaż zaraz po zamknięciu kolejki szukałeś opcji skasuj konto…zaczynasz klepać w klawisze, mówić do mikrofonu, ostatnio do kamery. Ciekawy jestem jak pójdzie tym kilku nowym blogom które pojawiły się ostatnio na scenie. Jeżeli któryś z nich wytrwa dwa – trzy sezonu, to będzie dobry wynik. Pozdrawiam z tego miejsca. Bo w FPL, najłatwiej odejść , co tydzień gubią się setki graczy. Większość z nich przez zły wybór opaski. Przeważnie szli za przeczuciem a nie za tłumem…

Jednak kiedy przeczucie nie zawodzi i Twój kapitan robi porządny dwucyfrowy wynik , to pięknie jest.

via GIPHY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *