Home KAPITAN Kapitan GW29

Kapitan GW29

0

20 drużyn. 220 zawodników a podczas GW29 liczy się tylko dwóch, Salah albo Kane. Szanuję inny wybór, Mahrez w końcu trafi do bramki. Tak samo jak Arni. Swoją siłę przeciwko Brighton pokaże Arsenal i Abuemayng zdobędzie pierwszego hattricka w Premier League. Aguero wyjdzie na prowadzenie w wyścigu o koronę króla strzelców. Lukaku potwierdzi formę z ostatniego spotkania. Firmino po raz kolejny strzeli do bramki patrząc w przeciwnym kierunku. Wszytko to pięknie wygląda, daje mnóstwo punktów i jest fajną różnicą na ten GW.

Rozwińmy trochę te dwa nazwiska.

Staty:

Kane

Lider wyścigu o koronę króla strzelców Premier League w ostatnich 4 spotkaniach u siebie zdobył 3 bramki. Potrzebował do tego 25 strzałów z czego było 14 celnych. Prosta matematyka mówi nam 56% skuteczności strzałów ale tylko 12% z nich zamienia na bramkę. 26 razy dotknął piłkę w polu karnym.

Salah

Ten drugi w wyścigu o koronę króla strzelców Premier League w ostatnich 4 spotkaniach u siebie zdobył 6 bramek Potrzebował do tego 22 strzały z czego było 10 celnych. 45% skuteczności ale 27% z nich zamienia na bramkę. 41 razy dotknął piłkę w polu karnym.

Kane 0 asyst, Salah 2 asysty. To jest delikatna przewaga po stronie Salaha. Nie wiem do kogo może podawać Kane, kiedy taktyka tottenhamu opiera się na podawaniu większości piłek do niego. Zaleta, bo oddaje najwięcej strzałów w Premier League ale też wada, bo szansa na zaliczenie asysty przy takiej taktyce jest znikoma. Czy Salah ma do kogo podać pod polem karnym przeciwnika? No to już wiemy, gdzie jest przewaga, mała ale zawsze.

FPL:

To już jest bardzo duża przewaga po stronie Salaha. Oczywiście, w tym okresie Salah zdobył 5 bramek oraz 2 asysty a Kane po jednej bramce na mecz ale chyba warto wrócić do podstaw.

Pomocnik w formie, jest lepszą opcją w FPL niż napastnik w formie. W momencie kiedy zdobywają po tyle samo bramek , przyjmijmy, że 3 to pomocnik dostanie 3 punkty więcej. Kiedy dodatkowo ich drużyny nie stracą bramki, pomocnik dostanie 1 pkt a napastnik 0 pkt. To już daje nam skromne 4 pkt x2, czyli 8 pkt dla tych samych 3 bramek strzelonych oraz CS. Dużo, kiedy każdy punkt na wagę złota.

Przeciwnkicy

Właściwie to chciałem napisać jakieś mądre rzeczy o straconych bramkach przez Newcastle czy Huddersfield. itp ale jakie to ma znaczenie? Wydaje mi się, że to jest bez znaczenia. Znaczenie ma forma tej dwójki oraz ich bezpośrednia walka o koronę króla strzelców.

Ważniejsze od tego z kim zagrają w tej kolejce , może okazać się to z kim zagrają w tygodniu. Liverpool szykuje się na spacerek z Porto, chociaż inaczej. Raczej nie siedzi w ich głowach to spotkanie na Anfield. Karty zostały rozdane i nawet obrona LFC nie jest w stanie tego spieprzyć. Tottenham czeka na rewanż z Juve i to pewnie siedzi w nich od 90 minuty spotkania w Turynie. To może być jakaś wskazówka przed GW29.