Home KAPITAN Kapitan GW20

Kapitan GW20

0
0

Świąteczna kolejka przed nami. Kolejka, w której Kane, Lukaku, Firmino i Morata zagrają spotkania u siebie. Tak się składa, że nie ma żadnego z nich. Właśnie w taki sposób, przyniosłem świąteczny prezent kilku przeciwnikom.

Sprawdźmy, jak w ostatnich 4 spotkaniach u siebie radziła sobie ta super 4.

Harry Kane – 27 strzałów, 11 celnych, 3 bramki. Pewnie miejsce w podstawowym składzie. Wykonuje rzuty karne , strzelił 3 bramki z Burnley. Wszystko się zgadza. Kto ma , ten ma bardzo prosty wybór. Takie sprawy jak spotkanie o 1330 czy tez Wembley , leżą sobie gdzieś daleko i zajmują myśli. Southampton straciło 10 bramek w ostatnich 6 spotkaniach na wyjeździe. Jeżeli na boisku, nie zobaczymy takich obrońców jak van Dijk, Bertrand czy Cedric, to zapowiada się powtórka z rozrywki z GW19.

Morata – 14 strzałów, 8 celnych ,2 bramki. Fajna różnica na C w tej kolejce. Dla mnie, jedyna sensowna opcja aby wstawić do składu. Tylko 17 minut gry w ostatnich 3 kolejkach. Bramka w Carabaro Cup. To daje mi zawodnika, który jest wypoczęty, z pewnym miejscem w podstawowym składzie. Jego powrót do składu Chelsea to również zmiana ustawianie tej drużyny, czyli Hazard grający na skrzydle, gdzie będzie bardziej produktywny dla drużyny. Liczę na współpracę tego duetu. Brighton na wyjazdach 7 bramek straconych w ostatnich 6 wyjazdach. 2 CS ale z Arsenalem i Tottenhamem po 2 bramki stracone.

Firmino – 7 strzałów, 3 celne , 1 bramka. Właśnie tak , tylko 1 bramka w 4 ostatnich spotkaniach na Anfield. Te fajne punkty , które ostatnio robił były na wyjeździe. Kto chce wystawić Brazylijczyka na C, ten musi o tym pamiętać. Ciekawe, jakie przełożenia forma na wyjazdach , ma na spotkania u siebie? Nigdy tego nie sprawdzałem ale było kilku gości, którzy trafiali albo tylko u siebie albo tylko na wyjeździe. Swansea ma aż 11 bramek straconych w ostatnich 6 meczach na wyjeździe. To jest najłatwiejsza obrona do pokonania spośród tej 4 napastników. Przynajmniej na papierze.

Lukaku – 14 strzałów, 7 celnych , 2 bramki. Co ja będe się silił na jakieś wielkie przemyślenia. W czasach kiedy nie ma ani jednego napastnika premium ani razu nie pomyślałem o Lukaku aby to właśnie Belg miał odwrócić losy tego co nieuchronne , czyli spadek w OR. Nie ma do niego przekonania, nawet w momencie kiedy Pogba wrócił do składu. Nawet nie o samego Lukaku chodzi, tylko o styl gry United. jak szukać potencjału w ofensywie to akurat u tych z którymi United gra wielkie derby, ale LFC albo MCI. Burnley w ostatnich 6 spotkaniach, straciło tylko 5 brame, zachowując 3 CS.

Gdyby taki wybór, był nie wystarczający to dzień po świętach mamy spotkanie Newcastle Manchester City. Ten jeden dzień odpoczynku więcej, może robić różnicę.

Aguero – 22 strzały, 11 celnych , 5 bramek. To są najlepsze liczby wśród napastników, grających na wyjeździe podczas 4 ostatnich spotkań. Bardzo ciekawa opcja na C podczas GW20. Tak tylko przypomnę, 10 spotkań w Premier League vs Newcastle , 11 bramek. Raz strzelił 5 bramek.

Dodatkowy dzień odpoczynku dostają zawodnicy Arsenalu oraz Crystal Palace. Szkoda, że nie mogę napisać czegoś sensownego o Lacazette. Fajną opcją, może okazać się Sanchez. 13 strzałów na wyjeździe. Tylko jedna bramka ale spotkanie z LFC mogło podbudować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *