Home KAPITAN Kapitan BGW31

Kapitan BGW31

0

Miał być Salah na TC a dziś nie wiem czy oddanie opaski Mo jest najlepszą decyzją.

Fakty są takie:

26 pkt w ostatnich 7 meczach
1 bramka i 1 asysta

Gdyby zakryć nazwisko przy wyborze, to przecież nikt nie zdecydowałby się na takiego kapitana. Ba, to nawet nie byłoby TOP3 naszych kandydatów w tej kolejce.

TOP3

Mane – 4 bramki w ostatnich 4 meczach. Wiadomo, że 2 x 2 w meczach u siebie ale akurat teraz Mane zagra przeciwko Fulham. To nie jest monolit w obronie. Ba, to jest najgorsza drużyna ligi w defensywie i jeżeli ktoś ma wykorzystać taki stan rzeczy to właśnie Mane. To on znalazł się aż 5 razy na czystej sytuacji strzeleckiej a najważniejsze , 4 razy taką sytuację wykorzystał.

Wilson – od 21 kolejki, Wilson zagrał tylko 3 razy. Za każdym razem zdobywał bramkę. Więcej, zagrał tylko 3 razy a teraz jest na 7 miejscu wśród napastników FPL. Oczywistym jest że nie ma za nim żadnych w ostatnich kolejkach. Za to jest jego kumpel Fraser, który już 5 razy zaliczał asystę po podaniach do Wilsona. Newcastle nie za dobrze gra na wyjazdach w tym sezonie a Bournemouth potrafi się odnaleźć się w meczach u siebie. ( Chelsea dostała 4-0).

Vardy – w ostatnich 5 meczach, 5 bramek. Plus niekorzystny karny. Powiedziałbym, po zmianie trenera, mamy powrót do formy. 10 strzałów, 4 celne, 4 bramki. Ostatni CS Burnley to historia z 23 kolejki.

Poza TOP3 😉

Hazard – jest opcją ciekawą ale jest taka jedna statystyka nad którą się zastanawiam. Na żadnym innym stadionie Hazard nie rozgrał takiej liczby spotkań bez brami. To będzie jego 7 podejście aby taką bramkę zdobyć. Oczywiście zostają nam jeszcze asysty ale taka historia jest trochę niepokojąca. Może przyjdzie przełamanie w tej kolejce?

Rondon – 17 strzałów, 6 celnych , 2 bramki. I 3 bramki vs Bournemouth. Ale na jego przykładzie widać jak bardzo różni się gra Newcastle dom vs wyjazd. W domu 73 razy dotykał piłkę w polu karnym , na wyjeździe 34. 43 strzały w domu, na wyjeździe 20. Co 25 minut oddaje strzał w meczach u siebie a na wyjeździe co 40,8. Jedyne co na plus to skuteczność, 27 w domu i 35 na wyjeździe. A wszystkie 3 bramki w spotkaniach wyjazdowych padły z tzw 'Big Chances’ . Czyli był tylko on i bramkarz. Wykorzystał 3 z 3 takich sytuacji , gdzie w domu z 7 tylko 3 zamienił na bramkę.

Higuain – 15 strzałów, 4 celne, 1 bramka. Możliwe, że Hazard zaliczy swoje asysty po podaniach do Higuaina. Który tym razem wykaże się lepszą skutecznością i podania te zamieni na bramki.

I po tym wszystkim, jest Salah. Który oprócz nazwiska na koszulce, nie prezentuje teraz wysokiej formy. Jednak są też fakty które mogą pomóc nam w tej trudnej decyzji.

w ostatnich 8 meczach z drużynami które awansowały do Premier League zdobył 6 bramek i zaliczył 6 asyst.
Fulham w ostatnich 4 meczach u siebie straciło 9 bramek, max. Pozwolili na oddanie 25 celnych strzałów, max. Zrobili 5 błędów w obronie, max. Ktoś tą słabość w obronie wykorzysta, liczę na Salah i jego WIELKIE przełamanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *