Home GW Przyczajony Sanchez. Ukryty Eriksen.Co poszło nie tak: ndz, GW8
GW

Przyczajony Sanchez. Ukryty Eriksen.Co poszło nie tak: ndz, GW8

0
0

Walka z posiadaniem.

Jest stówa. Trawa się nagle zieleni, powietrze pachnie stokrotkami a wiatr orzeźwiająco wieje prosto w twarz. Trututututu:

 

Wg bloga FPL Discovery statystycznie ósma kolejka to ostatni gwizdek na bezpieczne okopanie się w okolicach top10k. Potem z kolejki na kolejkę będzie coraz trudniej. Aktualny sezon, z chipsami i bardzo zaskakującymi pierwszymi kolejkami daleki jest od normalności zatem reguła ósmej kolejki nie ma sensu. Zwłaszcza kiedy w sobotę OR zmienia się nagle o jakieś 300k. Wczoraj łatwo było zachłysnąć się opaską Kuna, ale szybko zapomnieliśmy że to dzisiaj w większości grali najliczniej posiadani zawodnicy PFL. Co poszło nie tak?

DDG 10,1 % – 1, Darmian 20,7 % – minus 1, Mata 21% – 2, Depay 14,8% – 1, Martial 31,2 % – 2

Barkley 23,8% – 1, Lukaku 22,4% – 7, Clyne 32% – 2, Coutinho 15% -2

Cech 30,6 % – 6, Bellerin 10,2% – 6, Sanchez 18,5% – 16

Ayew 21% – 9, Gomis 21,5% – 2, Dier 10,9% – 0, Kane 17,3% – 0

Bum. Średnią do około 54 punktów znacząco podniosą wyłącznie Cech i Ayew. Martial, Clyne, Darmian, Gomis i inni pociągną w dół aktualne top10k. Tabele wyrównają się ostatecznie a posiadacze Sancheza i Aguero wejdą w przerwę na reprezentacje odmienieni i spokojniejsi. Pachwina Sancheza, jak żona pozwoli odpocznie przez te dwa tygodnie.

Trudno mi analizować pierwsze spotkania czy odnosić się do konkretnych sytuacji. Kiedy Barkley kopał piłkę rzucałem dzieciakowi czepek na basenie. Przy pierwszym golu Sancheza czekałem na czerwone światło. Niedziela. Wparowałem do mieszkania niczym burza w 30 minucie łomotu Manchesteru United i w zasadzie przegapiłem najlepsze. Trudno. Czasami obrazki wystarczą a te mówią dzisiaj dużo:

IMG_20151004_164124

IMG_20151004_164833

alexis2

To chyba tyle. Siarczysty policzek dla kibiców the Reds i United. Pierwsi zagrali jak zawsze, drudzy nie utrzymali pierwszego miejsca i to jeszcze dostali łomot od Wengera. Kane strzelił, ale w złą bramkę. Obrona Swansea wciąż zawodzi. Banan na twarzy nielicznych 3%, którzy mają Eriksena. Ilu aktywnych jest wśród tych 3%? Tak, czy inaczej Duńczyk powrócił i punktować będzie tak długo aż go nie kupi Gruwwa.

Proszę Państwa. Dzisiaj stówa, za dwa tygodnie 35 punktów. Ja się cieszę, ktoś inny wkurwia i rzuca klasyczne kasuję konto. Nasze wpisy nie mają na celi nikogo nakręcać czy irytować. Przeżywamy ten szajs na równi z wami – aktywnymi graczami. Stąd raz deszcz, raz śnieg a raz trochę słońca. Łatwo narzekać. Emocjonalny wpis. Kilka metafor. Celne przekleństwo. Złorzeczenie i dolinka. Radować jest trudniej. Pozytywne uzewnętrznienie może być źle odebrane ale kurna czasami trzeba odreagować.  Oberwało nam się przy okazji oddania opaski Mahrezowi w drużynie bloga a oddania jej Aguero w naszych składach. To akurat łatwo wytłumaczyć. Prywatnie gramy bezpiecznie – butelka szampana z Cocomo kto przewidział ławkę Mahreza i 5 goli Aguero. Stąd C Aguero i nadzieja na chociaż jedną bramkę. Na blogu preferujemy ofensywny styl, większe ryzyko i C Mahreza. Zawsze możemy zażartować, że VC było na Kunie – a punktów jest i tak moc.

Przed nami przerwa. Będą emocje bo repy ciekawe, będą nerwy na wieści o kontuzjach. Trudna sytuacja. Kupować teraz Kuna, Pelle, Mane’a lub Sancheza czy lepiej czekać? Pilnować TV czy grać ostrożnie. Planować hity, sprzedawać Mahreza, Martiala, Gomisa, przebudować obronę? Postaramy się napisać to i owo aby Blog przez te 2 tygodnie nie leżał odłogiem. Teraz jednak czas ciupinkę odpocząć. U mnie koniec świata za tydzień a zmęczenie już dzisiaj ociera się o cienką, czerwoną linię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *