Zmiany w WHU

16
0

Mamy 20 kolejek a drużyna WHU jest wyżej w tabeli niż Liverpool czy Everton a tylko 3 pkt dzielą ich od miejsca premiowanego awansem do europejskich pucharów.

Sam Allardays dostał przed sezonem ulitmatum, ma być więcej bramek a piłka ma być milsza dla oka. Bliżej ten temat przybliżałem przed sezonem. Próbowałem tam opisać dwa transfery, Zarate i Kouyaté. Życie napisało scenariusz że ta dwójka opuściła na chwilę drużynę młotów. Praktycznie w tym samym czasie Zarate poszedł na wypożyczenie do QPR a Kayoute wyjechał do Afryki na puchar.

Zarete nie sprawdził się w tej częsci Londynu, może pójdzie mu lepiej kilka kilometrów dalej. Ciekawe że pozwolono mu odejść kiedu Sakho miał również wyjechać do Afryki na PNA, ten sam Sakho nie wyjechał na jednak bo złapał kontuzję. Chyba już druga będzie w którymi okresie czasu. Kontuzję złapał też Carroll który jest bardzo podatny na wszystkie stłuczenia. Teraz kontuzja przeszkodziła mu zagrać w meczu FA CUP z Evertonem. Widać straszny piach grał Zarate na treningu że pozwolono mu odejść w takim okresie. W ataku zostaje Valencia i Cole. Nie byłem zdziwiony kiedy to Collins wyręczył kolegów z ataku w tym meczu. Co dobrego może przynieść atak Valencia/Cole?

Nie do końca wiem jaki status Sakho? miał wyjechać ale nie wyjechał i niby ma 75% szansy że zagra. Jeżeli ktoś wie czy będzie mógł zagrać gdy wyzdrowieje pomimo tego że formalnie miał być na meczach kadry to proszę dać znać w komentarzach.

Kouyaté wyjeżdżając na puchar zostawia dziurę w pomocy. jeżeli doszedłby do tego wyjazd Songa na PNA to wtedy ponownie mielibyśmy w środku pomocy duet Nolan/Noble, czyli powrót do poprzedniego słabego ofensywnie sezonu. Kiedy pisałem ten text Song zdecydował że rezygnuje z gry dla kadry Kamerunu. Widać Song wiedział że bez tej dwójki w środku pola WHU może odłożyć marzenia o pucharach do szuflady. Swoją drogą to chyba duże poświęcenie dla klubu do którego jest się wypożyczonym i ma się dopiero 27 lat?

Do 30 kolejki nie będzie gorszego kalendarza niż ten który mają Młoty. Dwa najbliższe mecze to wyjazd do Walii na mecz ze Swansea, później mecz u siebie z Hull i później droga przez mękę. swa,HUL,liv,MUN,sot,tot,CPL,CHE,ars,SUN tak wygląda całość od 21 do 30 kolejki. Crystal Palace i Sunderland to dwa najłatwiejsze mecze jakie przyjdzie im rozegrać.

W czasach kiedy każdy dostał drugie życie, może wszytko zmienić w swoim składzie w styczniu zrezygnowanie z obrońców czy też bramkarza WHU wydaje się dziś dobrym wyjściem. Co zrobić z Downigiem? Po 4 meczach gdzie zdobywał extra punkty teraz przyszły 3 z 2 pkt dorobkiem. GW14-17 to aż 15 sytuacji wykreowanych, GW18-20 to tylko DWIE w tych 3 meczach. Jakimś super znawcą gry młotów nie jestem ale jeżeli twój rozgrywający tak gra w 3 meczach to nic dziwnego że w tym czasie zgarniasz tylko 1 pkt.

Ja Dowininga sprzedałem, 1 stycznia. Kiedy Kane niszczył wszytko na swojej drodze odpaliłem kartę i bez tego co napisałem powyżej zdecydowałem że go sprzedaje. Myślę że kac pomógł w tym wszystkim. Swoje na nim zarobiłem. Teraz czas na innych tanich pomocników którzy już czekają aby zastąpić Downinga i Siggiego w moim składzie. Jak coś pójdzie nie tak to zwale wszytko na alko, tyle już razy mieszał w moim życiu że jeszcze jeden raz nie zrobi na nikim wrażenia.

16 komentarzy

 1. garret

  7 stycznia, 2015 at 9:57 am

  Song ma wojnę z kadrą, stąd raczej podejrzewam, że to było argumentem do zrezygnowania z kadry niż milosc do klubu. Decyzje co do Sakho w tym tygodniu podczas badan.

  Reply

  • gruwwa

   7 stycznia, 2015 at 10:47 am

   ale jak go zbadają to może grac w WHU czy musi lecieć na kadrę?

   Reply

   • garret

    7 stycznia, 2015 at 12:19 pm

    jak będzie fit to musi leciec

    Reply

    • garret

     7 stycznia, 2015 at 12:54 pm

     West Ham’s Sakho ruled out of African Cup of Nations with back injury

     Reply

     • gruwwa

      7 stycznia, 2015 at 1:01 pm

      no to wszytko jasne. Teraz stopa Carrolla zostaje, jak się nie wyleczy to Downing podaje do powietrza w ataku 😛

      Reply

      • garret

       7 stycznia, 2015 at 1:06 pm

       No ale czy Downing nie gral na szpicy diamond kiedy pauzował wcześniej Sakho?

       Reply

       • MALACHI FACHI

        7 stycznia, 2015 at 8:00 pm

        Z tego właśnie powodu, nie skreślałbym ani Downinga ani Siggiego, osłabienie ich drużyn w ataku może dać im więcej pkt w FPL

        Reply

 2. HERO

  7 stycznia, 2015 at 9:55 am

  Tez sprzedalem Downinga i Siggiego 🙂

  Reply

  • KolleR

   7 stycznia, 2015 at 10:35 am

   Bez przesady. Chyba nie wymagacie od tych pomocników co kolejkę >5 pkt. Albo inaczej pokażcie mi lepszych w tej cenie – ofensywnych, królów asyst co i bramkę dołożą nie rzadko grających w mocnych klubach często po 90min ?

   Reply

   • HERO

    7 stycznia, 2015 at 10:43 am

    Siggy + Downing < Boyd + Chadli

    Reply

    • garret

     7 stycznia, 2015 at 12:20 pm

     lord Boyd

     Reply

     • HERO

      7 stycznia, 2015 at 12:27 pm

      przepraszam

      Reply

   • gruwwa

    7 stycznia, 2015 at 10:47 am

    co kolejkę nie ale 3 kolejki z rzędu 2 pkt to już jest słabe. Mecze z CHE i ARS to ok ale z WBA? Tylko 2 sytuacje wykreowane w trzech meczach? Do tego kalendarz WHU.

    Jak grasz kartę to ciężko utrzymać tych dwóch zawodników. Za drodzy są w tym momencie, rotowanie ich w nadchodzącym czasie wydaje mi się błędna decyzja.

    Tańszy jest Milner czy Lampard którzy nie musza grac 90 minut co kolejkę aby zdobywać pkt. Johnson czy Sessegnon teraz mają lepsza formę.

    Reply

    • JW23

     7 stycznia, 2015 at 11:13 am

     Gomis to człapak, w teorii w czubie ataku. Bez Bonego to Siggi będzie praktycznie na szpicy, więc i pkt powinno być więcej. Tak łatwo nie ma co stawiać w jednym szeregu Gylfi’ego Sigurdssona i Downinga, który raczej jest teraz bez formy.

     Reply

     • garret

      7 stycznia, 2015 at 12:21 pm

      Ja mam teorie ze Siggy nie ma formy od ponad 10 kolejek a te bramki to stale fragmenty lub fuksy.

      Reply

    • KolleR

     7 stycznia, 2015 at 12:16 pm

     Jak użyję dziką to faktycznie może i opchnę Downinga, bo to jest mój piąty pomocnik i czasami żal trzymać na ławce, aż 6,5 bańki (kupiłem za 5,8). Natomiast Milner czy Lampard to dla mnie bez sensu propozycje – jedyny atut, że grają w dobrym klubie, ale grają ogony i mimo wyjazdu Yayi grać będą mniej moim zdaniem (staram się mieć w teamie gości co grają >75min). Johnson w porządku, ale i tak imo Downing go bije. A Sessegnon? Ciężko wyrokować, ale pewnie Pullis zamuruje i o pkt w ofensywie ciężko. Już prędzej czekałbym na Moses’a:)

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *