Wnioski po GW29

0

Bez strzępienia języka na Wengera.

Everton.

Porażka z Burnley zrzuciła Everton na 11 miejsce; z którego do strefy spadkowej drużynie brakuje 6 punktów. Przy kalendarzu:

ekipa Allardyce’a nie będzie miała problemów z utrzymaniem, pytanie czy my jesteśmy w stanie cokolwiek z niej jeszcze wycisnąć? Ostatnie 5 kolejek sezonu Everton rozegra z drużynami walczącymi o ligowy byt. Czyli będzie ciężko o CS. 4 ostatnie wyjazdy EVE to tylko 26 oddanych strzałów, z czego 8 było celnych. Gorzej poza własnym stadionem grają aktualnie tylko Leicester, Swansea, Huddersfield i WHU. Nieco lepiej Everton gra na Goodison Park; 4 ostatnie mecze to 41 oddanych strzałów, ale to wciąż wynik lepszy wyłącznie od 3 innych ekip, jak m.in. WHU i Huddersfield (tu dygresja, niska pozycja w oddanych strzałach WHU zaskakuje i kiepsko wróży inwestycji w Arniego lub Lanziniego; więcej też spodziewałem się po HUD). Teoria: Walcottem lub Siggym zagramy z Brighton i Stoke City; po dzikiej karcie można ew. wrócić do Walcotta; z Burnley oddał 3 strzały z pola karnego; każdy z nich OPTA zaliczyła jako zmarnowaną setkę.

Brighton.

Beniaminek nie przegrał 5 ostatnich spotkań (D-W-D-W-W) a Murray, tylko w 10 ostatnich meczach, strzelił 8 bramek. Posiadanie 4.1% tłumaczy wyłącznie brak Brighton w składzie na  BGW31 – taka nasza klasyczna FPL ślepota. O aktualnej sile Brighton świadczy pierwsze miejsce w tabeli oddanych strzałów z 4 ostatnich kolejek. Beniaminek wyprzedza w niej Manchester City, Liverpool.. każdą drużynę Premiership. Imponują również indywidualne statsy Murraya, Izquierdo i Grossa – z Arsenalem, Izquierdo oddał 4 niecelne strzały, po 2 razy próbowali Murray, Gross i Dunk. Teoria: To nie koniec walki o pozostanie w Premiership; ostatnie 4 kolejki sezonu Brighton zagra z Tottenhamem, Burnley, Manchesterem United i Liverpoolem; dlatego utrzymanie zagwarantować muszą wcześniejsze mecze z m.in. Leicester, Crystal Palace (H) i Huddersfield (H).

Bournemouth.

Mistrzowie trollingu. CS stracone w 97 minucie, karnego zamiast Wilsona strzelał King, Z Lisami najaktywniejszy był Stanislas – oddał 5 strzałów, z czego 3 padły z pola karnego a tylko 1 był celny (fun fact: najwięcej strzałów w spotkaniu oddał Maguire, aż 7); 3 razy próbował King a 1 Cook. Wilson 5.9 nie oddał ani jednego strzału. Przy kalendarzu:

zawodnikami Bournemouth gramy aż do dzikiej karty w GW33. Później, dziękujemy za wspólne emocje.

Huddersfield Town.

Zaprawdę powiadam Wam; w następną kolejkę wejdziecie z minimum jednym piłkarzem Wagnera. Dlaczego wkurza mnie Huddersfield Town? Bo przy okazji każdej transmisji ktoś przypomina, że Wagner to kumpel Kloppa. I tak do znudzenia. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie to również przypomnę, Vader jest ojcem Luke’a a Willis tak naprawdę duchem. Teoria:  Kalendarz: SWA – CP – new – bri – WAT aż prosi, aby przynajmniej do BGW31 pograć obrońcą HUD i kimś z ofensywy. W obronie najpewniejsze punkty to Schindler 4.6 i Zanka 4.5; porównując ostatnie 6 kolejek lepiej wypada Zanka: oddał 2 strzały i stworzył kolegom 1 setkę. Przy SFG ustawiony jest bliżej bramki przeciwnika. Bokom obrony w postaci Kongolo i Hadergjonaja nie ufam. Tego drugiego, lada moment może zastąpić Lowe. W ofensywie wybierać możemy pomiędzy Mounie, van la Parrą i Pritchardem – najlepsze cyferki ma van la Parra – 2 gole, 2 asysty, 30 udanych dryblingów, 7 strzałów z pola karnego i 11 kontaktów z piłką w boxie – na 6 ost GW. Nas interesują wyłącznie 2 następne spotkania ze SWA i CP; i tu mały zonk: Huddersfield na własnym boisku oddaje najmniej strzałów ze wszystkich ekip Premiership. 4 ost GW to wyłącznie 31 strzałów, z czego tylko 17 padło z pola karnego przeciwnika. Huddersfield jest również w top3 drużyn popełniających najwięcej indywidualnych błędów w obronie.

Stoke City.

Będzie ciężko obronić Premiership. Stoke City utknęło na przedostatnim miejscu; różnice do pozostałych zagrożonych spadkiem drużyn są i może minimalne, ale następne spotkania Stoke zagra z MCI – EVE – ars – TOT – whu a o ligowym bycie decydować mogą dwie ostatnie kolejki sezonu z CP i SWA. Opcją w obronie na BGW31 może być Bauer 4.5; Shaqiri za 6 milionów jest zawodnikiem do końca sezonu, albo przynajmniej na dwie ostatnie kolejki.

Southampton.

Doczekaliśmy czasów, w których Southampton walczy o ligowy byt. Drugi sezon z rzędu, największym problemem Świętych jest konwersja wynoszą w tej chwili zaledwie 8.1%. Gorsze są tylko WBA i Crystal Palace. Nowością są olbrzymie kłopoty w obronie: Stephens i McCarthy po prostu nie ogarniają. Co więcej, patrząc w kalendarz Southampton może spaść – pozostały im wyłącznie 3 mecze na własnym stadionie (CHE/BOU/MCI), a na wyjeździe zagrają m.in. z Arsenalem, Liverpoolem i Evertonem. Teoria: Odpuszczamy.

Manchester City.

Tak wygląda mapa drużyny z 72% posiadaniem piłki – w tym niemal 86% na połowie przeciwnika. Manchester City oddał aż 761 podań na połowie Chelsea i aż 312 w ostatniej ćwiartce. Dzielił i rządził Sane (5 strzałów, z czego 4 z boxa) a 3 punkty dali Silva i Silva. Aguero wypadł słabo; tylko 1 niecelny strzał i 7 kontaktów z piłką w polu karnym CHE.

Chelsea.

A tak wygląda mapa zdominowanej przez MCI Chelsea. Rozgrywający Fabregas miał tylko 14 kontaktów z piłką na połowie MCI; grając bez napastników Chelsea oddała w całym spotkaniu 3 strzały. Posiadany w dalszym ciągu przez 19.6% menedżerów Alonso dał łącznie 4 punkty w 5 ost GW. Teoria: Chelsea jest aktualnie liderem indywidualnych błędów w obronie. 6 ostatnich spotkań to 9 błędów, z których 1 spowodował utratę bramki. Top3 zamykają Arsenal i Leicester. Patologią w tym zestawieniu jest Arsenal, którego 8 indywidualnych błędów dało przeciwnikom aż 4 bramki.

Mapy pochodzą z TT 11Tegen11.