Home FANTASY PREMIER LEAGUE Wnioski po DGW32

Wnioski po DGW32

0

Tylko drużyny BGW33

Arsenal.

Z punktu widzenia BGW33 i DGW35 Kanonierzy to czyste złoto. Zagrają w dwóch następnych kolejkach a później dwa mecze DGW (CP/wol). Z punktu widzenia rotacji to koszmar. Za: Lacazette 9.3 – punktował w każdej z 6 ostatnich kolejek (posiadanie 8.3%); z Bournemouth zagrał 26 minut, z Tottenhamem 55 min. Wczoraj oddał 2 strzały, każdy z nich OPTA zaliczyła jako setkę, padła 1 bramka. Różnice: Aubameyang 10.8 – bardzo droga różnica, 3 z 5 ost spotkań zaczynał na ławce, ale nawet z Newcastle dał asystę i był bliski zdobycia bramki. Ozil 7.9 – odinstalował Fortnite’a, negocjuje nowy kontrakt, rzekomo zgodził się na niższe zarobki, chce grać i jest chwalony przez trenera. 2 stworzone szanse, 3 z 5 celnych wrzutek, bez strzałów. Ramsey – gol, zszedł wcześniej przez skurcze, ryzyko rotacji i granie na pożyczonym w klubie życiu. Przeciw: Rotacja. Teoria: Arsenal w FPL jest najczęściej chłopcem do bicia, myślisz Kanonierzy widzisz pokrakę Mustafiego, przypominają się akcje z Kolasinacem, Ozilem, brak kontraktu Ramseya, zmarnowany karny Auby z Totkami, i chaotyczna rotacja Emery’ego. Tymczasem fakty są takie, że Arsenal siedzi na 3 miejscu w lidze, a ich najwięksi rywale mają takie ostatnie statsy:

Najważniejsze, że Lacazette z Kolasinacem zagrają już w BGW33 z Evertonem, później dwa mecze w DGW35. Uwaga, łącznie to 5 wyjazdów na 7 ostatnich spotkań w sezonie. Będą rotacje, ale przecież inwestując w niezbędnego Sterlinga również bierzemy pod uwagę rotację i zmiany. Rotacja dopadła Jimeneza, Sona i Hazarda. Trzeba się do niej przyzwyczaić, wziąć pod ryzyko i w zasadzie tyle.

Newcastle.

Wczorajsze statsy to tragedia: 19.2% posiadanie piłki na połowie Kanonierów, 29% w całym spotkaniu, 1 celny strzał. Z Rondonem większość z nas pożegna się zaraz po weekendzie odpalając WC; w każdym innym przypadku Sroki to wciąż opcje do końca sezonu:

Liverpool

Przed BGW33 Salah jest różnicą w aktywnych składach. W meczu z Tottenhamem oddał 5 strzałów, z czego 3 padły z pola karnego a 1 był celny. Egipcjanin dodatkowo miał 6 kontaktów w polu karnym (Firmino 7, Mane 3). Pierwszy raz od 9 kolejek dał więcej punktów niż Mane. Poza tym niczym się nie wyróżniał. Ponownie. Jeszcze nie wiem, czy mu oddam opaskę (wiem na pewno, że zagra u mnie ostatnie spotkanie), czuję natomiast, że coś wisi w powietrzu. Tak jakby ta fartowna asysta była zwiastunem większych punktów. Mane oddał tylko 2 strzały, raz był bardzo blisko, kolejny świetny mecz rozegrał Firmino, który aktualnie jest jedną z najbardziej niszowych różnic BGW33. Za: Robertson – 10 asyst od GW1 i obrońca nr 1 wg punktacji FPL. Różnice: Firmino; Salah. Przeciw: Brak. Teoria: Kibicuję the Reds i jestem rozdarty. Wierzę, że wyszarpane w ost minutach 3 punty z Totkami, zmotywują jeszcze bardziej cały zespół, i że Southampton w BGW33 to pewne zwycięstwo, a nawet CS. Jednocześnie doświadczony przez poprzednie sezonu obawiam się, że gdzieś to jebnie. Właśnie na kimś pokroju Southampton albo Newcastle. Dla menedżerów najważniejszym problemem jest: Pomocnik + 2 defów, czy 2 pomocników i obrońca?

Chelsea

Zmęczony repami Hazard rozpoczął na ławce, afiszowany do pierwszego składu Hudson – Odoi zagrał 0 minut; Alonso zdobył pierwsze punkty z przodu od GW11 (asysta, 3 oddane strzały, z czego 2 z boxa); Azpi zdobył gola ze spalonego dodając punkty po stronie szablonu, Pedro oddał 1 niecelny strzał i prawdopodobnie nie zagra w drugim meczu DGW; Higuain tragedia i też raczej ławka z Brighton; cały zespół bez strzału w pierwszych 45 minutach; ogólnie syf i fatalne wrażenie na boisku. Piłkarzy Chelsea żegnamy w 33 kolejce: brak DGW; wyjazdy na Anfield i Old Trafford. Każdy z WC czyści skład z piłkarzy Sarriego, ci bez dzikiej karty planują bezpieczną strategię wyjścia. Jutrzejszy mecz z Brighton zadecyduje o ew opasce Hazarda z WHU, ale pamiętajmy, że Sarri zapowiedział rotacje i odpoczynek kluczowych piłkarzy aż do końca sezonu.

West Ham

Podobny przypadek jak wyżej. Jeszcze tylko 1 kolejka i raz na zawsze żegnamy zawodników Pellegriniego. Sobotni występ to tragedia, rak, 3 oddane strzały na własnym boisku, tylko 2 stworzone szanse, uraz i brak Andersona w składzie (rzekomo niegroźny). Panie i Panowie, jeszcze tylko 1 kolejka.

Everton

Za: Digne – 5 – 7 – 4 – 6 – 6, to punkty Francuza z 5 ost GW; 4 CS!, 1 asysta. 1 stworzona sytuacja, 1 kluczowe podanie, 1 strzał. Różnice: Calvert – Lewin – 6 oddanych strzałów, z czego 5 z pola karnego, 1 setka, 9 kontaktów w boxie; Siggy – 2 celne strzały z pola karnego, 5 stworzonych szans, 1 kluczowe podanie. Przeciw: Brak. Teoria: Cokolwiek dobrego napiszemy o Evertonie tak wyglądają ich ostatnie spotkania z Arsenalem:

Czy inwestować w Everton? Nie, brak DGW, 3 wyjazdy i mecze u siebie z ARS i MUN. Czy ściągnąć kogoś jako różnicę wyłącznie na BGW33 vs ars? To nie jest głupi pomysł.

Bournemouth

Tylko 2 celne strzały na wyjeździe; bez pomysłu, nawet na kontrę, która wcześniej była najsilniejszą bronią piłkarzy Howe’a. Wilson, Fraser i Brooks oddali po 1 strzale, jeżeli ktoś się wyróżniał to Fraser, dużo ruchu, 2 stworzone szanse, 1 kluczowe podanie. Begovic wrócił na bramkę przez imponującą postawę na treningach – foch w social mediach Borucowi w powrocie nie pomoże. Wilson jako C vs BUR to kwestia zaufania, i poprzednich wyników. Z Lisami nie przekonywał. 

Leicester

Piłkarze Lisów to żelazny pakiet na BGW. Z Bournemouth oddali aż 18 strzałów: Vardy 4, z czego 3 z pola karnego, 2 celne, 2 setki; Maddison 4, z czego 2 z pola karnego i 1 celny; Tielemans 3, z czego 1 z pola karnego i 0 celnych. To podstawowa trójka, z której można wybierać zawodnika na mecz z upadłym Huddersfield. Czy będzie drugie z rzędu czyste konto? Ostatnie na wyjeździe padło w GW21 z Evertonem. Tak wyglądają fixy Lisów:

Termin przydatności, jak widać, mija wraz z 35 kolejką.

Huddersield

Lössl, Billing i Jorgensen zapowiedzieli po sezonie odejście z klubu. To być może tłumaczy Metal Hamera 3.9 w bramce. Oficjalny powód nieobecności w składzie Lössla to repy. Porażka z Crystal Palace oznacza spadek klubu do Championship, nam to nie robi różnicy, piłkarze HUD nawet przez moment nie byli opcją w FPL.

Crystal Palace

Pozostało spotkanie z Tottenhamem; dalej mamy udział w BGW33 (wyjazd do Newcastle); i fixy jak: MCI – ars – EVE. Po 3 strzały z HUD oddali Zaha z Batsem, 5 razy próbował Townsend, ale w żadnym momencie spotkania nie przekroczył własnego poziomu umiejętności, kurwę z logiki odpalił raz jeszcze Milo, PvA udowodnił przywiązanie do punktowania w podwójnych kolejkach. To wszystko Free Hit, na BGW33 wróci wam prawdopodobnie tylko AWB, zakładając WC w 34 można zaryzykować z Zahą, ale NEW u siebie broni zazwyczaj solidnie. Pozostaje Milo, który karne strzela kiedy chce.

Burnley

To był 300 mecz Dyche’a jako trenera Burnley. Zbójcerze oddali 1 celny strzał i wygrali 2 : 0 z faworyzowanymi Wilkami. Tak to się robi na Turf Moor. Po meczu nie ma specjalnie kogokolwiek polecać: Barnes 1 niecelny strzał, Wood 2 niecelne, gola zdobył McNeil, który kiedyś odejdzie za gruby hajs. Najważniejsze, że Burnley gra w BGW33 mecz z Bournemouth i komu po FH wrócił Barnes, względnie obrońca, wystawia ich i liczy na jakiekolwiek punkty. Przy kalendarzu:

Barnesa żegnamy najpóźniej w 34 kolejce.

Southampton

Nie napiszę: a nie mówiłem. Nie wierzyłem w CS BRI, a Święci są specjalistami od wyników z dupy. Tylko 2 celne strzały z 8 oddanych (przy 1 Brighton), zespół pełen potencjalnych różnic na DGW35 (new/wat), ale skazany na straty w pojedynku BGW33 z Liverpoolem. Z Southampton mam 2 problemy, pierwszy to różnice, które w praktyce sprowadzają się do Ward-Prowse’a (bez strzałów, bez kreacji, 5 niecelnych wrzutek) i drugi – brak napastnika. Szkoda, bo kalendarz sprzyja:

i bazując wyłącznie na fixach piłkarze SOU powinni być szablonem do końca sezonu. W praktyce będzie to JWP z Bednarkiem/Valerym. U mojego druha Perły dodatkowo Redmond.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *