Home FANTASY PREMIER LEAGUE Wilki grają dalej

Wilki grają dalej

0

Rewelacja poprzedniego sezonu Premier League przechodzi do kolejnej rudny europejskich pucharów. czy to dobrze? Myślę że nie ale na tym etapie rozgrywek jest to bardzo cenne źródło informacji.

  1. Ustawienie na boisku

Sprawa przed GW1 wydaje się prosta. Raczej nie powinno być niespodzianek podczas wyjazdowego spotkania z Leicester znajdziemy taki sam skład jak w pucharach.

przekładając te miłe twarze na boisko mamy taki układ

czyli dalej mamy 3 środkowych obrońców i różne warianty ustawienia 3-5-2. Zgodnie z tym co jest na whoscored, tak się te wariacje prezentowały w poprzednim sezonie.

  1. Skład

Od razu widać też, że skład na GW1 nie będzie się za bardzo różnić od tego który zobaczyliśmy wczoraj. 3 środkowych obrońców za 5.0. Na lewej stronie Jonny za 5.5 mln , na prawej Doherty ale do czasu powrotu tego obrońcy po 6.0 mamy dwie opcje. Vinagre za 4.5 albo Traoré za 5.0.

  • Bolly 15 strzałów głową , 14 po stałych fragmentach gry.
  • Bennet 12 strzałów głową , 12 po stałych fragmentach gry.

To jest ich przewaga nad Coadym i dokładnie Bennet zdobył bramkę po podaniu Moutinho na 1-2. Jeżeli uznamy, że Moutinho dalej będzie tak dobrze wrzucał na główkę, to mamy fajną różnice za 5.0.

Jonny 33 sytuacje stworzone, Doherty 37. Johny 3 asysty, Doherty 7. a w liczbach wygląda to tak

W sumie to nie ma co porównywać po tych liczbach. Doherty ma zdecydowanie większy potencjał ofensywny.

Środek pola to trójka Neves – Moutinho – Dendoncker.

Dendoncker – można sobie sprawdzić tutaj.

Jest Neves ale jak popatrzymy na jego mapkę xG to od razu wszystko widać

brak strzałów z pola karnego.

wszystkie strzały z małą szansą na bramkę.

jedyny sens jeżeli będzie miał karne.

Moutinho to tylko stałe fragmenty. 159 rzutów rożnych. A w dodatku, to nie jest zawodnik który lubi strzelać na bramkę przeciwnika. 0.5 strzała na mecz ( Boly miał więcej) , za to 2.48 KP90 na mecz.

Jota jest w końcu tym Jotą którego tak wszyscy zachwalali przed poprzednim sezonem. Ja się nie skusiłem i dobrze. Jota GW1-22 49 pkt , GW23-38 90 pkt. 5 spotkań 10+ w tym słynne 19 pkt w kolejce 23. I jak popatrzymy na kołeczka poniżej , pole karne należy do niego.

Oprócz 9 bramek, Jota zaliczył też 8 asyst. 5 po podaniach do Jimeneza. Dokładnie tak jak wczoraj, z lekkim przymrożeniem oka możemy napisać, dwie asysty.

Pierwszy

drugi z takiego ujowego linka ale co zrobić?

Raul Jimenez – w poprzednim sezonie, należało zrobić jedną rzecz. Kupic Jimenza do składu kiedy kosztował mniej niż 6.0 mln. Przy tym ruchu , życie w FPL było prostsze. Czy dziś trzeba go wstawić od GW1? 34% graczy FPL uznaje że tak, ponieważ jest napastników z największym procentem posiadania na ten moment.

Nie będę pisał o xG, liczbie strzałów itp. Pomówmy o liczbach, a właściwie pkt w FPL. 181 pkt na które z grubsza złożyło się 13 bramek i 10 asyst. Ten wynik , był 3 wynikiem poprzedniego sezonu wśród napastników. I dla przypomnienia, nie został zdobyty w tych prostych meczach.

27 pkt przeciwko drużynom z siłą 5, pierwszy wynik
40 pkt przeciwko drużynom z siłą 4, drugi wynik
72 pkt przeciwko drużynom z siłą 3, drugi wynik
42 pkt przeciwko drużynom z siłą 2, chujowy wynik

Tak, kilka lepszych spotkań ze słabymi ekipami i Jimenez walczyłby o najlepszego napastnika FPL. Na szczęście, według FDR w najbliższych 5 kolejkach mamy 3 spotkania z 4, 1 z 3 i jedna dwójka.

I poszedłem typ tropem jak

7.5 mln , mega posiadanie , jakaś tam forma z pre sezon 5 bramek w Concacaf, bramki w eliminacjach do Ligi Europy.

Podsumowując. Dwóch środkowych obrońców, którzy tworzą zagrożenie pod bramką przeciwnika przy SFG, boczni ofensywni obrońcy. Gdzie Doherty jest obrońcą tylko z nazwy. Środek bez rewelacji oraz super duet Jota-Jimenez.  Wszystko to w sensownych cenach. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *