Pożegnanie Bohara. Wczoraj wieczorem Piotr Koźmiński poinformował, że dobiega końca saga transferowa związana z sympatycznym Słoweńcem. Jeśli nic nie wysypie się na ostatniej prostej to w niedzielę Damjan rozegra swoje ostatnie spotkanie w barwach Zagłębia. Tracimy świetnego w fantasy zawodnika, który dawał nam wiele radości w ostatnich 2 sezonach. Mam nadzieję, że pożegna się godnie z naszą ligą. Poniżej kilka informacji z szatni klubów przed kolejką 4. Konferencja prasowa Legii odbędzie się o godz. 16.00. Uzupełnię informacje jak tylko ją przesłucham. Górnik tradycyjnie brak jakichkolwiek informacji…

Podbeskidzie. Brede: “Marko Roginić trenuje już z nami i jest gotowy do rywalizacji o meczową “20”. Konrad Sieracki jest pod opieką trenera przygotowania motorycznego, jego powrót nie nastąpi wcześniej niż za dwa tygodnie. Martin Polacek dalej będzie nr 1 ,ale nic nie jest dane raz na zawsze. Rafał musi czekać na swoją szansę, ale jestem bardzo zadowolony z rywalizacji. Rafał Leszczyński stał się dojrzalszym zawodnikiem, jego postawa ulega poprawie i mam dwóch bardzo dobrych bramkarzy”.

Stal. Skrzypczak: “Jeżeli nie wydarzy się nic nie przewidzianego to Strączek wystąpi w meczu z Lechią” Trener powiedział, że w dalszym ciągu klub poszukuje 2 stoperów oraz napastnika.

Pogoń. Runjaić: “Adam Frączczak miał delikatny uraz mięśniowy. Dzisiaj prawdopodobnie już dołączy do treningu drużynowego. Wszyscy zawodnicy, prócz długotrwale kontuzjowanych, są gotowi do gry”. Na temat Maty: “Luis Mata dotychczas nie mógł w normalnym trybie odbywać wszystkich treningów z drużyną, także nie jest jeszcze optymalnie przygotowany. Aczkolwiek prezentuje się coraz lepiej. Potrzebuje jeszcze kilku dni, by móc zagrać 90 minut w meczu.”

Wisła Kraków. Skowronek: “Sytuacja kadrowa jest bardzo dobra. Do naszej dyspozycji są praktycznie wszyscy zawodnicy. Wyłączony jest jedynie Hoyo-Kowalski, który ze zgrupowania reprezentacji Polski U-19 wrócił z lekkim urazem. Pozostali piłkarze są gotowi do gry”

Lechia. Na konferencji prasowej brak pytania o sytuację kadrową. Stokowiec tylko wspomniał, że jedna zmiana z Górnikiem w przerwie była wymuszona, ale nie powiedział czy chodzi o Conrado czy Kobryna. Raczej o tego pierwszego. Nalepa wraca po pauzie za czerwoną kartkę. 

Wisła Płock. Sobolewski: “Dobrą informacją jest powrót do treningów Kuby Rzeźniczaka. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku Piotrka Tomasika, który ostatnio też narzekał na drobny uraz. Czuje się już jednak dobrze i może rozpocząć przygotowania w normalnym trybie. Nadal nie możemy skorzystać z usług Huberta Adamczyka. Myślę, że w jego przypadku potrzeba jeszcze kilkunastu dni przerwy. Podobna sytuacja jest oczywiście z Rafałem Wolskim. Wszyscy pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry”.

Śląsk. 4 zawodników zarażonych wirusem, ale nie znamy personaliów. Ponoć to rezerwowi. Dalej poza kadrą Mączyński. Labojko odchodzi z klubu. Trenuje już Exposito. Trener bardzo chwalił Pawłowskiego i zasugerował jakieś minuty w Szczecinie.

Piast. Świerczok i Badia z powodu kontuzji nie wystąpili w meczu pucharowym z Hartbergiem i również w lidze ich występ jest mocno wątpliwy.

Raków. Miłosz Szczepański po zabiegu rekonstrukcji uszkodzonego więzadła, który miał miejsce 18 maja, kontynuuje rehabilitację. Pozostali zawodnicy nie narzekają na problemy ze zdrowiem i są do dyspozycji trenera Marka Papszuna.

Zagłębie. Najprawdopodobniej w niedzielę po raz ostatni zobaczymy w akcji Bohara. Sevela: “Jest możliwe, że będą zmiany w składzie” (bez podanych konkretów). Będzie to 1000 mecz Zagłębia w ekstraklasie.

Cracovia. Probierz: “David Jablonský normalnie dziś do nas przyjeżdża i trenuje. Złożył wyjaśnienia, a mówienie, że my rozwiązaliśmy z nim kontrakt, jest nieprawdą. Na razie sprawa jest w toku. tawiamy na nogi naszych zawodników, ale to trochę potrwa. Na pewno trzech jest wykluczonych do końca rundy – to Kanach i Dytiatiev. Pestce być może uda się wrócić nieco wcześniej. Gardawski, Pik i Siplak mają szanse powrócić do treningu. Zaczniemy również sięgać po juniorów”.

Lech. Żuraw: “Zagramy w takim ustawieniu żeby było optymalne, oczywiście mamy na uwadze czekający nas w przyszłym tygodniu mecz. Mam do dyspozycji wszystkich zawodników (w tym Kravetz i Kaczarawa)”

Warta. Tworek: “Będziemy robić wszystko aby jak najszybciej przygotować Mario do gry. Nie jest jeszcze gotowy do gry na pełnych obrotach.”

Jaga. Zając:”Mamy swój plan na potyczkę i nie będziemy go zdradzać. Fedor[Cernych] (2.5) ostatnio był na zgrupowaniu kadry, a niedawno do nas dołączył, odbył indywidualne zajęcia i na pewno z każdym dniem będzie szedł do przodu. Bardzo na niego liczymy, a kiedy nastąpi jego debiut, czas pokaże”

Górnik. Wg informacji uzyskanych od jednego z kibiców wszyscy są zdrowi. Wolsztyński powoli wraca do gry (na razie w rezerwach).

Legia. Vukovic: “Valencia najszybciej będzie brany pod uwagę w następnej kolejce, być może w czwartek. Wszołek i Juranovic już trenują [Paweł trochę dłużej]. Poza Kostorzem i Vesoviciem wszyscy biorą udział w treningach. Michał [Karbownik] w zależności od sytuacji, formy i stanu kadry będziemy go brać pod uwagę na środku jak i boku obrony”.

Życzę wuchty punktów.

Ze sportowym pozdrowieniem

Benji