Home FANTASY PREMIER LEAGUE Watford Chelsea 4-1

Watford Chelsea 4-1

0
0

To miał być przyjemy wieczór dla drużyn z Hazardem w składzie. Kilka osób liczyło na CS od Alonso czy Azpiego. Nasze myśli sięgały bardzo daleko, sky is the limit. Zaczęło się jak zawsze , kiedy Twoje oczekiwania od FPL rosną niczym bańka która rozwaliła Wall Street.

Alosno poza kadrą meczową, Bakayoko dostaje czerwoną, Hazard zdobywa swoją bramkę.

To był jeden z trzech celnych strzałów zespołu Conte w tym spotkaniu. Po tym wyniku, zawodnicy Chelsea dostali 3 dni wolnego. Posada Conte wisi na włosku.

Roman pewnie zadzwoni do swojego Holenderskiego przyjaciela. Co by było gdyby Costa został? Gdyby Matic nie grał w United od wakacji? Tego już się nie dowiemy. Teraz należy czekać jak Giroud wróci do formy meczowej…i tym humorystycznym akcentem zakończę opowieść o Chelsea w tym spotkaniu.

Umarł król niech żyje król.

Watford po tym zwycięstwie ma 6 pkt straty do miejsca spadkowego i 6 pkt do gry w europejskich pucharach.

Kiedy zobaczyłem ustawienie Watfordu przed spotkaniem, uznałem że sami sobie szukają guza, wychodząc trójka obrońców na Chelsea.

 

Obrona zbudowana z trójki Holebas – Prödl – Mariappa . Tak samo jak ze Stoke. Z jedną , małą różnicą. Kontuzja Kabasele powoduje zmianę ustawienia.

Na boki pomocy wchodzi Janmaat i Zeegelaar.

Środek pomocy to duet Capoue i Doucoure. To drugi występ z rzędu dla Capoue i chyba można przyjąć, że nasz człowiek z poprzedniego sezonu wrócił do gry.

Z przodu szukając swojej bramki Richarlison , debiutant na swoim nowym stadionie Deulofeu.

Deeney jako ten jeden ,wysunięty napastnik.

Tak wygladalo to ustawienie po 90 minutach gry.

Prödl Mariappa grają praktycznie w jednej linii. Prödl dwa razy dotyka piłkę poza linią środkową , Mariappa raz. Holebas całe 12. Oddał jeden strzał w tym spotkaniu. Dokładnie z tego miejsca , które zostało oznaczone tą malutką kropką. Jak widać xG na poziomie 0,02.

Jedyne co , to wykonany rzut rożny ale i tak chyba nie ma sensu inwestowania tego zawodnika.

Janmaat i Zeegelaar grający na bokach pomocy wyglądają tak na mapce.

Janmaat miał 50 razy piłkę przy nodze na połowie przeciwika, najwięcej w tym spotkaniu. Kiedy już pojawiał się w polu karnym , robił tam takie rzeczy.

Stary, dobry Holender. Ten , za którego trzeba było zapłacić skromne 4,5 mln kilka sezonów wcześniej. W całym spotkaniu, Janmaat oddaje 3 strzały. Taki sam wynik jak Deeney a tylko jeden mniej niż Deulofeu czy Richarlison.

Patrząc na poniższą mapkę prób odbiorów zawodników Chelsea, można przyjąć , że Kante , Fabs i Azpi nie robili nic innego w tym spotkaniu, tylko powstrzymywali ataki które szły po bokach boiska.

Środek pomocy Watfordu, czyli Doucoure i Capoue. Ta dwójka, wygrała walę o środek pola. Tam nie zostało za wiele miejsca na rozgrywanie piłki. Czerwone kropki to próby odbioru piłki przez ten duet.

Nawet przy bramce dla Chelsea widać, jak Capoue jedzie po ziemi aby odebrać piłkę. Tym razem się nie udało, udało się kilka minut później.

Ponownie odbiór piłki i podanie do przodu.

Dwie asysty zalicza Doucoure. To jest kolejny powód aby wstawić w końcu tego gościa do składu.  Bo to jest zawodnik, który jest w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

Liczby Deulofeu…

4 strzały na bramkę, 4 sytuacje stworzone, 4 dryblingi a z tego 1 bramka i 1 asysta po wywalczonym karnym. Możliwe, że właśnie dostaliśmy takiego Deulofeu, jakiego mieliśmy dostać w poprzednim sezonie. Wtedy spakował walizki i przeniósł się na kontynent ale teraz po powrocie na wysypy wygląda to bardzo dobrze.

ktoś powie, że Chelsea w kryzysie, że grała w 10. Tak , to było ułatwienie dla Watfordu , jednak sztuką jest wykorzystać niedyspozycję przeciwników , jak również błędy które popełniają.Kiedy ten błąd jest czerwona kartką,wypada zrobić to

19 strzałów po stronie Watfordu, 11 z pola karnego, 8 celnych, 4 bramki. To robi wrażenie przeciwko Chelsea.

Dobry kalendarz

whu EVE WBA ars liv BOU BUR hud CRY tot NEW mun

Jak dobrze zauważyłeś, spotkania z Arsenalem, Liverpoolem, Spurs i United zostaną rozegrane na wyjazdach a pozostałe hity z WBA czy Bournemouth u siebie.

Do tego, niska cena w FPL, małe posiadanie oraz dobre wspomnienia. Gomes był najlepszym bramkarzem w jednym z ostatnich sezonów, Holebas był niszą ale tylko graczy spoza bloga. Capoue pozwolił spiąć budżet i swoje pkt przyniósł. Richarlison z początków sezonu to była jedna z lepszych opcji w FPL. Doucoure to nadal jest jedna z lepszych opcji w FPL.

Dobry materiał na różnicę w FPL.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *