Statystyki

12
0

Podobno kto nie idzie na przód ten się cofa. W tym sezonie przyszła pora aby dać krok w przód. Jestem przekonany że to będzie duży krok w przód.

Jednak dziś nie o tym kroku w przód, na to przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Dziś mogę zaprezentować co urodziło się obok naszego tajnego projektu.Mianowicie dwa raporty/wykresy które udało się zbudować w ostatnim czasie. Pierwszy prezentuje formę zawodnika do jego ceny, drugi prezentuje zdobycze punktowe kolejka po kolejce. Jak to wygląda w praktyce?

Forma vs Cena

forma vs cena

 

Do każdego zawodnika mamy przypisaną formę i cenę. Forma ( czyli suma punktów zawodnika z ostatnich 4 meczy/ przez 4) prezentowana jest jako zielony słupek, czerwone kółka prezentują cenę jaką trzeba zapłacić za zawodnika. Na dane które prezentuje wykres wpływają wykresy które są po prawej stronie. Mamy trzy suwaki; Cena, Forma, %_Posiadania. To są główne filtry które działają w formie suwaków. W zależności do potrzeb a właściwie zawartości portfela w Fantasy Premier League możemy łatwo znaleźć zawodników którzy odpowiadają naszym wymaganiom. Oprócz tych oczywistych nazwisk jak Costa czy DiMaria powinniśmy móc wyłuskać najlepszych zawodników na daną pozycję. Do tego od razu widać jak dużo płacimy za głośne nazwiska kiedy czasami można taniej..oczywiście jeżeli ktoś szuka jakiś różnic w swoim składzie to filtr %_posiadania będzie równie ważny jak filtry cena, forma. Do tych trzech filtrów dołożyłem jeszcze podział na pozycję i jak że ważne filtry dla każdego zawodnika. Tak z grubsza prezentuje się pierwszy raport.

Drugi prezentuje bardziej szczegółowe dane.

gw_pilkarze

Po lewej stronie mamy miarę punktów, na dole kolejki (GW). Dane prezentowane są w formie wykresu liniowego gdzie każdy zawodnik ma inny kolor linii. Przy tym wykresie zastosowałem inne filtry, tutaj aby wybrać zawodnika wystarczy wpisać jego imię lub nazwisko lub jakąkolwiek literę. W momencie kiedy wklepie dowolną literę po prawej stronie pokaże się lupa, kiedy w nią klikniemy pokaże się lista w której możemy zaznaczyć odpowiedniego gracza które wskoczy do naszego wykresu. Jego kolor zostanie dopisany do listy. Ten jeden filtr na zawodnika jest tym najważniejszym. Oczywiście można też usunąć wybranych zawodników i filtrować dane według ceny, pozycji czy dla poszczególnych kolejek.

 

Przydatne? mam nadzieję że tak. Całość wydaje się intuicyjna, ceny zawodników aktualizują się w dniu zmiany. Liczę że w jakimś stopniu te dwa wykresy pomogą Wam podejmować decyzję w Fantasy Premier League.   Raporty możecie znaleźć pod tym linkiem,

https://www.fantasypl.pl/statystyki/

Tak jak pisałem na początku to dopiero preludium do tego co mam nadzieję uda się wdrożyć do końca roku. O planach na przyszły sezon nawet nie chcę wspominać…:)

12 komentarzy

 1. devious

  16 października, 2014 at 7:48 pm

  Wow, niezłe narzędzie 🙂 jeszcze trochę wymaga dopracowania (np. selekcjonowanie po formie lub punktach a nie nazwisku) ale i tak wielki respect!

  Wymiatacie chłopaki – a myślałem, że ja jestem maniakiem FPL. Jeżeli ja jestem maniakiem to Wy jesteście hiper-turbo-mega-ultra-kosmicznymi maniakami 😀 I bardzo dobrze 🙂

  Reply

  • garret

   16 października, 2014 at 8:26 pm

   Ja się przyznaje do ultra-kosmiczno maniactwa. Pacholęciem będąc widziałem w swietlicy podstawówki, w czasie ferii zimowych, Gwiezdne Wojny na zmęczonym VHSie, i do dzisiaj mi kosmiczne maniactwo, kino oraz miecze swietlne w glowie zostały 🙂

   A Gruwwa przez Ciebie nie zasnie dzisiaj.

   Reply

   • gruwwa

    16 października, 2014 at 11:29 pm

    zasnę ale będzie się lepiej spało 🙂

    Reply

  • gruwwa

   16 października, 2014 at 11:29 pm

   za te filtry odpowiadają suwaki 🙂

   Reply

 2. bQuiet

  15 października, 2014 at 4:07 pm

  antasy.pl is going global

  Reply

  • Badman

   16 października, 2014 at 7:15 am

   Szacunek dla was za pracę jaką tu wykonujecie 😉

   Reply

   • gruwwa

    16 października, 2014 at 10:15 am

    Dzięki! To chyba będzie nas dwóch którzy korzystają z tego 😛

    Reply

    • garret

     16 października, 2014 at 6:22 pm

     Nie napisał, że korzysta 😉

     Reply

     • gruwwa

      16 października, 2014 at 6:30 pm

      założyłem że tak, dla lepszego samopoczucia 🙂

      Reply

 3. Wilanuf

  15 października, 2014 at 8:15 am

  Ostro Was już potegowało, ale przyznam że przynajmniej w dobrą stronę :]
  Rozumiem, że w domach ciche dni… 😉

  Reply

  • gruwwa

   15 października, 2014 at 8:45 am

   Jeszcze nie ale wszystko przed nami

   Reply

 4. garret

  14 października, 2014 at 9:11 am

  Tylko się nie wygadaj o milionowym kontrakcie ze Sky One 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *