Home FANTASY PREMIER LEAGUE Sprawa Kuna Aguero

Sprawa Kuna Aguero

1
0

W tle 252 odcinek Mody na Costę.

Sobota wtopiła się już w przeszłość. Mimo indywidualizmu każdego z nas, 90 minut Kuna współdzielimy wszyscy razem. Przynajmniej gdy gramy w FPL.  Złe wspomnienia trudno odstawić, trudno zapomnieć o nich. Najmądrzej wyciągnąć wnioski i ruszyć dalej.

Sprawa Kuna Aguero zawiera dwa rozdziały:

1. Costa. Wiemy, że nie zagra w Lidze Mistrzów. Idę również o zakład, iż w piątek Mourinho powie coś w stylu: jest szansa, że zagra vs United. Traktując Mourinho zdroworozsądkowo wszystko ma sens: Costa po 2 meczach reprezentacji oraz problemem ze ścięgnem musiał odpocząć, mecz z Crystal Palace był najlepszą ku temu okazją. Natomiast fajnie będzie w GW9 rozpidrzyć i upokorzyć LvG oraz jego United. Mourinho żyje takimi meczami. Co więcej, w takich momentach wygrać może jego egocentryzm, a nie troska o ścięgno Costy. Patrząc wczoraj, jak znudzony po boisku snuł się Remy, to najlepszym narzędziem aby upokorzyć Van Gaala będzie wypoczęty i zrelaksowany Costa. Zatem na logikę zakładamy, że zagra. Potem GW10 to mecz z QPR – wypada mieć wtedy Costę. Co tracimy? Costa świeci się na żółto czyli potrzeba więcej transferów out aby jego wartość spadła. Zakładamy, że spadnie max 0.2 – raczej 0.1. Odkupienie go na QPR będzie kosztowało nas więcej. Wnioski:

a) dopóki Mourinho nie potwierdzi na 100% rzekomej 3 tygodniowej kontuzji Costy – dopóty warto trzymać Spaniarda w składzie.

b) z punktu widzenia ekonomii FPL, nie opłaca się sprzedaż Costy np. dzisiaj, i odkupienie go na GW10

c) to wciąż najniebezpieczniejszy napastnik kandydata na mistrza Anglii

d) jeżeli planujecie wymianę Costy na Kuna, to trzeba być świadomym, że Argentyńczyk podrożał już dzisiaj o kolejne 0.1

2. Kun Aguero. 4 bramki wbite Tottenhamowi to tylko potwierdzenie tego iż Argentyńczyk jest obecnie jednym z najlepszych napastników. Fajnie, że gra w EPL. Wczoraj 2 gole wbił z karnych – ktoś powie, że to tylko karne, i że nie będzie ich co kolejkę strzelał. Nic bardziej mylnego, napastnik takiej klasy może strzelić bramkę w każdym momencie, każdemu przeciwnikowi. Nie potrzebuje karnych aby punktować. Dopóki jest w formie i fit, dopóty nikt go nie powstrzyma. GW9 to wyjazd na stadion Młotów. Ci nie wyjdą tak otwarci jak piłkarze Pochettino, raczej zagrają ciasno w obronie – może podobnie jak Stoke City wcześniej. Teoria mówi zatem, że Kunowi będzie trudniej niż wczoraj – praktyka, że jeżeli obrońcy WHU go nie wyeliminują poprzez ścisłe krycie to może strzelić kolejne bramki. GW11 to mecz z QPR. Wnioski:

a) wymiana Costa -> Aguero ma absolutny sens, jeżeli mamy plan jak odkupić potem Costę, najlepiej aby potem mieć obu panów w składzie

b) wymiana Costa -> Aguero, potem Aguero -> Costa tak aby zagrać Costą w GW9 vs QPR, potem Costa-> Kun by zagrać Aguero vs QPR to kabaret, strata kasy i transferów

c) wymiana Costa -> Aguero i ignorowanie potem Costy może zakończyć się ciężką depresją, posiadanie Costy szybko nie spadnie

d) wymiana innego napastnika -> Aguero to zawsze dobry pomysł

e) w przypadku Kuna dwie rzeczy są pewne: ogromny talent i podatność na kontuzje

f) Dzeko i Jovetic oraz Liga Mistrzów. Możliwy jest wariant, że Kun zagra w LM (City potrzebuje punktów – bez Kuna grają przeciętnie), a w GW9 przeciwko teoretycznie słabszemu WHU wyjdzie Dzeko i Jovetic. Albo o zgroza, dwójka ta zagra razem vs QPR.

Słowem podsumowania: jeżeli nie kupiliście Kuna wczoraj, przed GW8 albo na gorąco zaraz po, to poczekałbym teraz i pozwolił opaść emocjom. Potem ułożyłbym najkorzystniejszy plan dla całej Waszej drużyny, a nie tylko gonił punkty Aguero.

 

ferdy<to jak Rio, widzimy się 8 listopada?>

Jeden komentarz

  1. rudobrody

    19 października, 2014 at 1:47 pm

    Od GW4 mam obu. Nie ma tematu. Kim jestem ? Jestem zwycięzcą. Miłego dnia życzę wszystkim.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *