Sprawa Costy

5
0

Kilka słów od rana. Kawa tym razem z ekspresu, a nie z pewnej sieciówki promującej fałszywe proroctwa. Tak czy inaczej, Hiszpanowi wypada na szybko dwie lub trzy myśli poświęcić.

Costa pauzuje jeden mecz – nie jest to jakaś tragedia, bo mówimy o kolejce w środku tygodnia, w której Mourinho i tak mógłby sobie spokojnie pozwolić na posadzenie Hiszpana na ławce. Nawet gdyby Costa nie zdobył tej żółtej kartki, to mógłby w tygodniu zastąpić go Remy lub Drogba. Wówczas byłby lament. Teraz przynajmniej sytuacja jest jasna i możemy się przygotować.

Tu i ówdzie widuję nawet teorie, że Costa celowo się wykartkował. Sam nie wiem – obie strony grały sobie konkretnie na nerwach, ale ten faul w drugiej połowie Costy rzeczywiście był niepotrzebny. Znowu plus – mamy święty spokój z czterema żółtymi kartkami. Costa odpocznie przed GW15. I zagra.

Sprzedaż Costy. Nie widzę w niej sensu – szkoda transferu. Potem i tak, prędzej lub później, go odkupicie. Kierunek Bony i Rooney może i teraz kusić, ale:

– nie bez powodu wcześniej, niemal każdy sprzedawał Anglika. Kontuzja ADM może go cofnąć, Falcao może wrócić do podstawowej jedenastki – i pewnie wróci – LvG widzi Rooneya jako CM. Za dużo tych może. Jasne, piszę niemal zachowawczo i bez jaj, ale kierunek Costa -> Rooney mi nie leży. Co innego gdyby zestawić atak: Kun – Costa – Rooney. Lubię to.

– Bony, wcześniej pisałem iż to ekstrawagancja. Wczoraj strzelił bramkę, ale po takim meczu należało spodziewać się więcej. Brakuje mu wkurwa, głodu i epy. Jest mało wybuchowym graczem, i nie bez powodu dość szybko zmieniany jest na Gomisa. Zaletą niewątpliwie jest pokusa, aby mu przekazać opaskę na GW14.

Reasumując. Trzymam Costę na ławce w GW14. Jeżeli macie inne – poza Costą – poważne problemy w składzie, zmiany pewnie lepiej zacząć od nich.

5 komentarzy

 1. Łukasz Kupisz

  30 listopada, 2014 at 8:02 pm

  Ja miałem gorzej, ponieważ posiadałem Sakho, Coste, Di Marie, Moora i Manone. Pięciu graczy, którzy grać nie będą, ostatnio zrobiłem głupi transfer i kupiłem sobie Girouda za Pelle. Kto bogatemu zabroni. Wczoraj na wieczór okazało się, że jestem w czarnej dupie. Do tego doszły dwie bardzo słabe kolejki i permanentny spadek w ganeralce. Więc Wymieniłem Di Marie na Isgrove(czy jakoś tak, w każdym razie najtańszy pomocnik), Sakho na Austina i Coste na Aguero. Takie ruchy spowodowały, że mam w banku 3.7, za które będę mógł w przyszłości wymienić Girouda na Coste. No i zostaną jeszcze jakieś 0,7, które dołożę do Moora i to da kogoś przyzwoitego i grającego za np. 4.5. A i na Pantilimona jakiś grosz zostanie. Warianty mogą być różne.

  Reply

 2. Cohade

  30 listopada, 2014 at 11:23 am

  Ja mam inny dylemat. Pozbyć się Sancheza?

  Reply

  • garret

   30 listopada, 2014 at 12:37 pm

   Pytanie tygodnia. Nie wiem. Dzisiaj musze sprzedać ADM i wybrać 1 FT pomiędzy Toure, Fabregasem, Oscarem, a Sanchezem.

   Reply

  • DragonNT

   30 listopada, 2014 at 1:09 pm

   Ja go kupiłem za ADM, więc śmiało sprzedawaj. 😀

   Reply

 3. garret

  30 listopada, 2014 at 10:29 am

  ps. „Rob Elliot will be in goal for the next four or five games,” Newcastle manager Alan Pardew said.

  Krul confirmed out for a bit , From BBC

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *