Sobota z FA Cup

0
0

Krótki raport z soboty. Wcześniej bo w piątek, młodzieżówka the Reds razem z opiekunem grupy Benteke zremisowała na wyjeździe z Exeter 2:2.

Arsenal 3 : 1 Sunderland

Arsenal XI: Cech, Bellerin, Gabriel, Kosc, Gibbs, Ox, Chambers, Iwobi, Walcott, Campbell, Giroud
Ławka: Macey, Debuchy, Arteta, Ramsey, Monreal, Reine-Adelaide, Willock

Sunderland XI: Pickford, van Aanholt, Cattermole, O’Shea, Lens, Graham, Toivonen, Coates, Fletcher, Yedlin, Watmore
Ławka: Mannone, Jones, Borini, Defoe, M’Vila, Mavrias, Beadling

FA Cup to niemal oczko w głowie Wengera. Ma tutaj dwa rekordy: zdobywał je aż 6 razy i nie przegrał meczu od lutego 2013 kiedy to Kanonierów na ich własnym stadionie pokonał w piątej rundzie Blackburn.

O ile Sunderland rotował składem to Wenger zagrał silną jedenastką. Odpoczęli Ozil i Ramsey, za to od pierwszej minuty np. Cech. Pierwszą bramkę niespodziewanie strzela objawienie pierwszych kolejek sezonu: Lens, potem już wyłącznie Kanonierzy: Cambell, Ramsey i Giroud. Dwie asysty zaliczył zawodnik meczu: Bellerin. Jedną Wally. Priorytet Czarnych Kotów to utrzymanie w lidze zatem Big Sam w pucharze trochę zaszalał. Zagrali niemal ofensywnie – zwłaszcza pierwszą połowę (po lewej):

sun hm

Po cichu liczyłem na występ Bielika tymczasem Polaka nie było nawet na ławce.

Możliwa rotacja GW21: Koscielny, Walcott.

Birmingham 1 : 2 Bournemouth

Bournemouth XI: Federici, Lee, Distin, Cargill, Butcher, Pugh, MacDonald, O’Kane, Tomlin, Kermorgant, Rantie
Ławka: Allsop, Cook, Ward, Wakefield, Ritchie, Green, Murray

Ponownie w roli super rezerwowego Murray, którego bramka w 85′ dała awans Bournemouth. Wcześniej do siatki trafiali Morrison i Tomlin z karnego. Wynik poniekąd fuksiarski, zwłaszcza, że Howe wystawił rezerwy, karnego dla Birmingham nie wykorzystał wypożyczony z Huddersfield Vaughan a słupek obił Maghoma. Najaktywniejszy na boisku był  łączony ze styczniowym wypożyczeniem pomocnik Tomlin.

Doncaster Rovers 1 : 2 Stoke City

Stoke City XI: Haugaard; Bardsley, Shawcross, Wollscheid, Wilson; v.Ginkel, Adam; Walters, Joselu, Diouf; Crouch
Ławka: Butland; Whelan, Johnson, Odemwingie, Sidwell, Teixeira, Shenton

Rezerwy Stoke, wzmocnione ShawX, Waltersem i Wollscheid’em wygrywają pewnie 1 : 2. W 15 minucie rozpoczął Crouch, wyrównał Tyson a gola na wagę awansu strzelił Walters. Stoke odważnie zagrało poniekąd czwórką napastników, w tym Crouchem – zdobywcą pucharu FA w 2006 (Liverpool). Po meczu trener Doncaster, Darren Ferguson słusznie narzekał na brak karnego i czerwieni dla Wollscheida oraz słabą skuteczność, przy 19 strzałach na bramkę Haugaarda, własnego ataku.

Możliwe rotacje GW21: Wollscheid.

Everton 2 : 0 Dagenham and Redbridge

Everton XI: Robles, Galloway, Jagielka, Funes Mori, Oviedo, Besic, Gibson, Pienaar, Lennon, Mirallas, Kone
Ławka: Howard, Deulofeu, Barkley, Osman, Leandro, McAleny, Pennington

Matematycznie obie drużyny dzieli aż 79 miejsc pomimo tego reprezentant League Two postawił się the Toffees dość konkretnie. Pierwszy gol padł w 32 minucie (Kone), potem z karnego Dag & Red dobił Mirallas. W porównaniu z meczem vs MCI Martinez dokonał 8 zmian. Odpoczywał kontuzjowany Lukaku, od pierwszej minuty zagrał nareszcie Jagielka. Pierwszy mecz od kwietnia 2015 rozegrał Pienaar. Formę potwierdza Funes Mori – jego strzał fenomenalnie obronił Mark Cousins. Tyle, że w 49′ zmienił go Pennington – po meczu Martinez uspokajał: nic poważnego, więcej na pressie przed GW21. Dagenham and Redbridge nie oddali żadnego strzału na bramkę Roblesa – może i dobrze bo ten wczoraj miał problem aby złapać kota:

kot eve

Norwich 0 : 3 Manchester City

Norwich City XI: Ruddy; Bennett, Martin, Bassong; Wisdom, Dorrans, Mulumbu, Olsson; Howson, Odjidja, Jerome
Ławka: Rudd, Whittaker, Mbokani, Lafferty, Andreu, Redmond, O’Neil

Manchester City XI: Caballero, Zabaleta, Demichelis, Otamendi, Kolarov, Fernando, Delph, Navas, Sterling, Iheanacho, Aguero
Ławka: Hart, Sagna, Clichy, Humphreys, Horsfield, Celina, De Bruyne

W teoretycznie najciekawszym pojedynku soboty Manchester City pewnie rozbił Norwich 0 : 3. Bramkę i asystę zaliczył Aguero – od wczoraj leczą już dalsze transfery. Wartość rośnie wolniej przez dzikie karty ale dzisiaj zmieni się o kolejne 0.1. Ruddy’ego pokonał również Iheanacho oraz KDB. Ten drugi to zagwozdka dla posiadaczy Aguero – mało kto zmieści w składzie obu. Bardzo słabo zagrała obrona Norwich – Kun robił co chciał z Bassongiem i Martinem. Po meczu Argentyńczyka chwalili zgodnie: trener, telewizja a nawet przeciwnik.

Możliwe rotacje GW21: Kolarov, Sterling

Southampton 1 : 2 Crystal Palace

Southampton XI: Stekelenburg, Yoshida, Clasie, Fonte, Long, Davis, Mane, Romeu, Martina, Van Dijk, Targett
Ławka: Gazzaniga, Cedric, Tadic, Ward-Prowse, Reed, Juanmi, Seager

Crystal Palace XI: Hennessey; Ward, Dann, Delaney, Souare; Zaha, Cabaye, Ledley, Puncheon; Mutch; Campbell
Ławka: Speroni, Hangeland, Kelly, Lee, Jedinak, Sako, Chamakh

Święci ponownie przegrywają. Formą przed GW21 straszy Zaha i Ward. Pierwszego gola zdobył Ward wykorzystując stylową asystę Puncheona, w 58′ wyrównał Romeu a chwilę później losy spotkania rozstrzygnął Zaha. Swoje szanse mieli Martina i jak zawsze Mane. Southampton w zasadzie tonie, to 7 porażka na 9 ostatnich występów. Podstawowy zarzut do Koemana po wczorajszym spotkaniu to zagranie defensywną formacją 5-3-2 przeciwko CP grającym wyłącznie Campbellem na szpicy. Pomimo tego obrona SOU traci 2 gole przy zaledwie 5 strzałach Crystal Palace. W GW21 Święci zmierzą się z duetem Deeney & Ighalo a Orły wyjeżdżają na stadion AVL.

Możliwe rotacje GW21: Cedric, Mane

Watford 1 : 0 Newcastle

Watford XI: Gomes; Nyom, Cathcart, Prödl, Holebas; Watson, Guedioura; Berghuis, Deeney, Jurado; Oulare
Ławka: Arlauskis, Britos, Capoue, Abdi, Anya, Ibarbo, Ighalo

Newcastle XI: Elliot, Coloccini, Dummett, Mbemba, Janmaat, Sissoko, Mbabu, Tiote, Wijnaldum, Perez, Mitrovic
Ławka: Darlow, Sterry, Lascelles, Gouffran, Thauvin, De Jong, Toney

Bez zmian w Newcastle – kolejny przerżnięty mecz, 4 z rzędu porażka w 3 rundzie FA, a przecież w zasadzie zagrali najsilniejszym składem. W składzie Watford odpoczął Ighalo. Fatalne podanie Wijnalduma wykorzystał Deeney, pewnie pokonując w 44′ Elliota. Trener Newcastle zagrał nietypowo bo 3-5-2 – w rezultacie pierwsza połowa w wykonaniu Srok to chaos i anarchia. Po przestawieniu się na ograne 4-4-2 było lepiej ale wciąż bez bramek. Kilka świetnych sejvów zanotował Gomes.

WBA 2 : 2 Bristol City

West Brom XI: Foster; Chester, Evans, Morrison, Brunt, McClean, Lambert, McAuley, Fletcher, Sessegnon, Rondon.
Ławka: Myhill; Yacob, Gardner, Gamboa, Berahino, McManaman, Dawson

WBA zaledwie remisuje z Bristol City, kiepski powrót Fostera, słaba postawa walczącego o pierwszy skład Chestera i ratujący dupę gol Morrisona w 90 minucie. To wszystko przeciw jedenastce Bristol, które z ostatnich 10 meczy wygrało tylko jeden. Tyle w skrócie. Co ciekawe do 67 minuty było tam 0 : 0. Nie dziwi zatem frustracja Pulisa na pomeczowej konferencji prasowej. Humoru też nie poprawiły mu uporczywe pytania o transfer Berahino do Tottenhamu. Totki prócz gotówki w pakiecie dorzucają Townsenda.

_87585246_morrisongoal

Możliwe rotacje GW21: Berahino, Myhill

WHU 1 : 0 Wolves

West Ham XI: Randolph, Jenkinson, Collins, Reid, Cresswell, Obiang, Song, Noble, Zarate, Antonio, Jelavic
Ławka: Adrian, Ogbonna, Tomkins, Oxford, Cullen, Payet, Carroll

Bardzo przeciętny i oszczędny występ Młotów. Payet wszedł na boisko w 66 minucie i  zagrał bezbarwnie. Gola na wagę awansu strzelił w 85′, występujący po raz 9 w barwach WHU, Jelavic. Młoty oddały 12 strzałów z czego tylko 2 celne. Najgroźniejszy na boisku wydawał się Obiang. W jedenastce Wolverhampton zadebiutował od pierwszej minucie Żyro.

Możliwe rotacje GW21: Payet, Collins.

Wycombe Wanderers 1 : 1 Aston Villa

AVL XI: Bun, Richards, Okore, Clark, Richardson, Bacuna, Gueye, Westwood, Sinclair, Gil, Gestede

Ławka:Guzan, Lescott, Veretout, J Ayew, Kozák, Lyden, Cissokho

AVL nie poradziło sobie z League Two Wycombe. To już 109 dni bez zwycięstwa jedenastki Aston Villa a pomimo tego Remi Garde optymistycznie liczy na utrzymanie. Wynik otworzył golem król Richards, później z karnego wyrównał Jacobson. 2500 kibiców AVL wygwizdało Garde a kiedy ten zmieniał Gila na Veretouta z trybun wołano: You don’t know what you’re doing. Szkoda. Zwycięstwo Wycombe wpisało by się w legendy FA, kiedy to słaby drugoligowiec pokonuje dołującą drużynę BPL.

_87583113_capture

Manchester United 1 : 0 Sheffield United

MUN XI: de Gea, Darmian, Smalling, Blind,Borthwick-Jackson, Fellaini, Schweinsteiger, Mata, Herrera, Martial,Rooney

Ławka: Depay, Romero, Varela, McNair, Lingard, Pereira, Keane

Nie mam weny znęcać się nad United. Bo i po co? Zagrali niemal najsilniejszym składem przeciwko pierwszoligowemu Sheffield. Awansowali dalej wyłącznie dzięki karnemu podyktowanemu w doliczonym czasie. Ktoś planował kupno Maty albo Martiala jako różnicy? Utopia ale z punktu widzenia cyferek miało to jakiś sens. Dwa ostatnie mecze United to aż 31 strzałów na bramkę. Wczoraj za to tak w pierwszej połowie wyglądała ofensywa MUN (oba strzały niecelne):

mun

Zawodnikiem meczu został rezerwowy Depay. Komentujący dla BBC Robbie Savage podsumował spotkanie krótko: For me, Van Gaal, I’d get rid of him.