Home FANTASY PREMIER LEAGUE Rotacja tanich bramkarzy do GW38

Rotacja tanich bramkarzy do GW38

7
0

Nareszcie o FPL, a nie milion dygresji i o boczeniu się na matkę statystykę.

Na początku każdego sezonu, w zasadzie mojego drugiego, układam spis dobrych rad wujka Garreta. Wśród tegorocznych była sugestia, aby zawsze grać dwójką bramkarzy. Oczywiście byłem pierwszym, który nie posłuchał własnej rady, ale generalnie z bramkarzem upiekło mi się. Byli też inni grający wyłącznie: Krulem, Fabiańskim, Hartem czy Howardem, i Ci w pewnym momencie zmuszeni byli wykonać niepotrzebny transfer.

W drugiej połowie sezonu odpalamy dziką kartę mając w banku średnio te 5 baniek więcej niż przed GW1 – w tym momencie, granie wyłącznie jednym bramkarzem to już proszenie się o kłopoty. Zwłaszcza, że im bliżej końca, tym większa szansa na zmęczenie czy kontuzję naszego jedynego bramkarza. I kolejny zbędny transfer.

Proponuję zatem rzucić okiem na rotację tanich bramkarzy od GW21 do końca sezonu. Dlaczego tanich? Szansa na punkty za sejvy (i ew. bonusy przy 0:0), oraz dwóch grających bramkarzy za średnio 9 milionów. Zanim jednak wybierzemy konkretną dwójkę, wybierzmy do składu dwóch najtańszych obrońców, takich jak: Wisdom, Hutton czy PvA. Jestem przeciwnikiem dublowania obrony – wiatr źle zawieje i tracimy podwójnie.

Najkorzystniejszą rotacją wydaje się Burnley/Sunderland – Heaton/Panti. W tej chwili to tylko 9,1 mln.

QPR, CP, BUR, WBA, QPR, WBA, SWA, hul, AVL, whm, NEW, CP, eve, LEI, SOT, hul, LEI, avl

Tak to wygląda z punktów widzenia obu bramkarzy. Niemal każdy z meczy wydaje się korzystny. Problemem jest GW33, gdzie wyjazd Heatona do Evertonu wydaje się mniejszym złem. Taka rotacja pozwala w składzie zmieścić Huttona, Taylora i Wisdoma. Na plus dodatkowo przemawia jak do tej pory: 5 CS Heatona, 62 sejvy, 4 bonusy oraz 1 obroniony karny.

Drugą opcją jest rotacja Newcastle/West Brom. I powiedzmy, że Krul i Foster.

HUL, SOT, hul, STO, SWA, sun, AVL, avl, STO, ARS, QPR, LEI, cp, SWA, lei, WBA, qpr, WHM

WBA po przejęciu przez Pulisa powinno dostać +3 do obronności, Newcastle potrafi zawsze zaskoczyć. Na minus trzeba odnotować, przetrzebioną w styczniu, obronę oraz pomoc Srok. W tym przypadku też można na spokojnie zmieścić w naszej jedenastce Huttona, Taylora i PvA.

Trzeci rotacja to Sunderland /Aston VillaPanti/Bradley Guzan. Koszt 9.2 mln.

lei, LIV, BUR, swa, QPR, WBA, new, WBA, AVL, SWA, NEW, CP, QPR, sto, SOT, WHM, LEI, BUR

Problemem wydaje się GW22 i GW24. Wybór Guzana lub Pantiego, umożliwia zmieszczenie w składzie Yuna, Taylora, Wisdoma lub Wasilewskiego. Na plus przemawia również 5 CS w ost. 8 meczach Sunderlandu.

Na koniec rotacja Hull / Leicester – Allan McGregor / metal Hammer (później Kasper Schmeichel)

wba, STO, NEW, CP, AVL, QPR, sto, SUN, HUL, tot, WHM, wba, SWA, cp, NEW, BUR, sun, QPR

Najsłabsza z powyższych. Raz, Schmeichel wróci dopiero pod koniec stycznia. Dwa, niekorzystne wyjazdy do Tottenhamu, Stoke City i Sunderlandu. Trzy, obie ekipy spisują się w obronie dość żałośnie. Jednakże w takim przypadku, w obronie można spokojnie rotować AVL/SUN lub BUR/SUN. Do tego dorzucić jako trzeciego obrońcę Wisdoma. Jeszcze Terry, Bertrand, i jest optymalna opcja low budget, ale równolegle potencjał na punkty.

Prócz rotacji tanich bramkarzy, można zagrać bezpieczniej, ale i drożej: drogim/klasowym bramkarzem, i tanim – ale grającym – rezerwowym. W takim przypadku, jako rezerwę, proponuję Heatona.

 

7 komentarzy

 1. krootki

  7 stycznia, 2015 at 5:36 pm

  phew – u mnie Panti/Bradley Guzan juz wczesniej… 🙂

  Reply

 2. KolleR

  7 stycznia, 2015 at 12:18 pm

  miałem Fostera i Myhilla – zawsze to pewność gry, bo na bramkarzach po moich obserwacjach nie wiele się zdobywa, ale teraz faktycznie najkorzystniej będzie dwóch po ok.4,6 do rotacji.

  Reply

 3. HERO

  6 stycznia, 2015 at 9:44 pm

  Po odpaleniu WC dalem na bramke De Gee i zostawilem Hamera. Ale dobra, przekonales mnie, biore pierwsza pare 🙂

  Reply

 4. bazzant

  6 stycznia, 2015 at 8:38 pm

  Ja wybrałem już przed tym artykułem rotację Panti/Heaton (tylko Heatona dokupiłem jako FT), ale dla mnie ta rotacja jest dobra na najbliższe 7 gw bo potem terminarz Burnley już mnie nie przekonuje (liv,MCI,sou,TOT,ARS,eve czyli prawdopodobnie 6 kolejek bez szans na CS).

  Reply

  • garret

   6 stycznia, 2015 at 9:05 pm

   No dlatego rotujesz go Pantilimonem 🙂 GW25-GW30, z wyjątkiem GW27

   Reply

   • bazzant

    6 stycznia, 2015 at 10:31 pm

    Ja rozumiem tylko sobie to przeanalizowałem i stwierdziłem, że dla mojego teamu korzystniej będzie po GW27 zamienić Heatona na innego gk, który już powinien do końca sezonu w rotacji z Pantim wytrzymać – taka moja strategia 🙂 (pewnie fpl to boleśnie zweryfikuje kiedy wymusi na mnie inne nieplanowane transfery:/ )

    Reply

 5. gruwwa

  6 stycznia, 2015 at 5:44 pm

  Dobre, jedną z tych rotacji wykorzystałem u siebie przy okazji karty styczniowej , oby tą najlepszą 😛

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *