Home FANTASY PREMIER LEAGUE Prospekt – obrona

Prospekt – obrona

8
0

Przerwa na reprezentacje a jednak knuć trzeba 🙂 nie ma lekko. Wiem że nie zrobię transferów do zakończenia eliminacji co nie znaczy że nie będę zaglądał codziennie i sprawdzał czy sobie siedzą chłopcy spokojnie na boisku.

Na wstępie, dwóch najlepszych obrońców w tym sezonie to Baines i Ivanović. Baines to szansa na asystę w każdym meczu + ewentualne bramki po stałych fragmentach gry. Ten pierwszy przestrzelony karny to wypadek przy pracy, nie na darmo tyle jest reklam społecznych aby w pracy uważać i skupiać się na jej wykonywaniu. Do tego nadchodzący kalendarz do GW14-16 gdzie jest szansa na 4 pkt za CS. Ivan to potwór w tym sezonie. 12 strzałów 11 stworzonych szans?!? lepiej niż pomocnicy, Ozil whu? Tutaj mamy szansę na bramkę i asystę w każdym meczu. Różnica pomiędzy nimi to 0,3 mln. Kalendarz po stronie gracza Evertonu. Ciężka decyzja. Ciekawe ilu z Was próbowało zmieścić tych dwóch graczy w swoim składzie? Jakie by to liczby nie był wszystko to składa się na 1 bramkę i 3 asysty dla Bainsa i 2 gole i 0 asyst dla Ivanovica. Dokładnie tak jak na obrazku.

baines_ivanovic

z tych 12 strzałów Ivanovica tylko JEDEN był spoza pola karnego, to jakiś żart jest? 🙂 Ta dwójka prospektami nie jest ta dwójka to jakieś 110 -120 pkt na głowę do końca tego sezonu. Duże znaczenie będzie miała gra całej formacji defensywnej, CS musza zacząć w końcu wpadać tak jak w poprzednim sezonie.

Teraz 5 graczy którzy od początku sezonu oddali minimum 5 strzałów , stworzyli min 5 sytuacji a z tego uzyskali max 1 bramkę lub 1 asystę. Wydaje mi się że poprzeczka jest wysoko postawiona dla tych zawodników. Z jednej strony fajnie że są tak aktywni w ofensywie z drugiej szkoda że nie wpadło coś więcej po ich strzałach. Dla mnie jest to gdzieś dalej prospekt z szansą na bramkę czy asystę. Tak też należy ich rozliczać.

top5_def_gw7

Jeżeli zobaczyłeś tych pięciu zawodników i dalej czytasz ten text nie trzymając się za brzuch ze śmiechu to już jest dobrze. Wiem że układając obronę szukamy tej która ma największe szanse na CS to jednak poszukanie bramki czy asysty od obrońcy też nie jest głupim pomysłem.

Wspomniana 5, Janmaat, Caulker, Schlup i Van Aanholt oddali największą ilość strzałów wśród obrońców, zaraz za Ivanem. Jak widać Schlup i Van Aanholt atakują bramkę przeciwnika strzałami z daleka. 100% strzałów Caulkera jest z pola karnego, tutaj jest niestety ta zależność że bez stałych fragmentów gry nie ma co liczyć na bramki od tego zawodnika. Według liczb najlepiej wygląda Janmaat, według głowy wygląda najgorzej i to jest ten odwieczny „problem”. Na końcu jest Kolarov który gdyby tylko miał zagwarantowane miejsce w pierwszym składzie City to mógłby się znaleźć w tej pierwszej tabelce. Każdy z tej trójki ma praktycznie taką samą liczbę stworzonych sytuacji, co akurat w wypadku Caulkera jest małym zaskoczeniem.

Wydaje mi się że teraz zamiast kupować kogoś z tej 5 planujecie jak się ich pozbyć aby zakupić kogoś z pary Baines/Ivanovic. Tak wiem rozsądna decyzja, jednak gdyby nie wystarczyło $$$ lub byłoby za dużo o jednego hit to może jednak nie wszystko stracone z tymi piłkarzami?

8 komentarzy

 1. JW23

  8 października, 2014 at 9:43 pm

  Skład „GOLD” jest prosty (każde dziecko to wie), oczywiście w układzie max Atack 343:
  Forster – Baines, Ivan, Wisdom – Siggi, AdM, Fabregas, Downing – Falcao, Pelle, DiegoC.
  Dla mnie akurat -24 pkt. Jak już będę bliżej podłogi to kliknę ENTER. Tyko gdzie ja zmieszczę Aguero? Może na ławkę…

  Reply

  • garret

   8 października, 2014 at 10:28 pm

   Fabregas skonczyl się na Kill’em All 😉

   Reply

   • JW23

    8 października, 2014 at 11:41 pm

    Też tak myślałem, ale czereśniak zawsze coś wrzuci (nawet z rożnego) w końcówce meczu na bańkę Ivana, i jakoś uciuła te punkciki za asystę.
    Jeśli Fab ma grać w rytm solówek Kirka, to co się będzie działo podczas drugiej płyty, która uchodzi za maestro perfekcji.

    Reply

 2. garret

  8 października, 2014 at 7:00 pm

  Ułatwię Wam bez patrzenia nawet w statsy 🙂 Janmaat & Caulker out. PvA zostaje.

  Reply

  • gruwwa

   8 października, 2014 at 7:10 pm

   W przypadku Caulkera to jest 03 więcej do dalszych ruchów. Tylko już niekoniecznie trzeba na siłę ich sprzedawać.

   Reply

 3. Oskar

  8 października, 2014 at 5:26 pm

  Czekałem na ten tekst, gdy obiecałeś go napisać w którymś z komentarzy. Myślałem, że dowiem się co mam zrobić ze swoją słabą obroną, a teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie 😀 Już szerzył się plan wywalenia Janmaata i kupienia Bainesa, jak zakładał mój plan. Tyle, że nie znałem wcześniej jego statystyk, a i patrząc na terminarz Newcastle zostawienie go nie byłoby aż tak złym pomysłem. Ale te ostatnie punkty… 0,1, 2, 0. Dobrze, że jest ta przerwa, bo jeszcze mam czas by to wszystko przemyśleć. Jak to mawiają, pożyjemy, zobaczymy 😀

  Reply

  • gruwwa

   8 października, 2014 at 5:31 pm

   Ja ma Caulkera i PVA i przed pisaniem byli do odstrzału, przynajmniej ten pierwszy. Teraz dwa razy się zastanowię co z nimi zrobić. Chociaż jednego z nich raczej sprzedam przed GW8

   Reply

   • Oskar

    8 października, 2014 at 5:45 pm

    Akurat PvA też posiadam, ale z nim jeszcze się wstrzymuję. Tak samo Taylor zaczyna mnie już z leksza denerwować. Obrońcy, którzy mieli być gwarantem punktów zawodzą i coś z tym zrobić trzeba.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *