Powroty

5
0

Jeden z tematów który będzie mi się kręcił po głowie przez najbliższy tydzień. Kogo z 4 wracających graczy zakupić do swojego składu? A tych 4 3 graczy to bardzo ciekawe nazwiska.

Costa – największy problem z tych którzy wracają teraz. Powód oczywisty, najpierw „łatwy” mecz u siebie z Burnley a zaraz potem pauza w 27 kolejce. Czyli wpierw tracimy transfer na jego zakup, zagra mecz i co ławka? czy go sprzedamy? Kolejny transfer? Jeżeli mamy więcej zawodników Chelsea to pewnie któregoś z nich trzeba będzie sprzedać. Do tego dojdzie Kane/Eriksen może jakiś tani obrońca z Leicester i wychodzi na to że zakup jeszcze jednego zawodnika który nie zagra w kolejce 27 nie jest najlepszym pomysłem. Więc jeżeli jesteś przekonany że Costa w meczu z Burnley zrobi z obrony tegoż zespołu jesień średniowiecza to jego zakup wydaje się prosty. Ważne że on nie wraca po kontuzji tylko po zawieszeniu więc raczej nie będzie kuśtykał przez pół spotkania jak Sanchez…taki przypadek w którym chciałoby się mieć ciastko i zjeść ciastko. Na coś się trzeba zdecydować. Mi chyba wystarczy duet Kane/Aguero w nadchodzącej kolejce. Do tego kolejna tajna broń w zespole, Gayle!

Bony – bez tego zawodnika Swansea zdobyła tylko 2 bramki w ostatnich 5 meczach, myślę że z Bonym w składzie byłoby tych bramek więcej. Co z nim będzie robił zespół City? Czy Bony będzie grał w pierwszym składzie? Pewnie tak. Zakładam że większość z nas ma w składzie Aguero, czy dublować Argentyńczyka w ataku? W poprzednim sezonie w był taki moment sezonu kiedy Stu grał super a Suarez trochę słabiej. I dublowanie tej dójki dawało dużo punktów a gdyby tak, sprzedać Kuna i kupić w to miejsce Coste po 27 kolejce a do tego z zespołu City kupić właśnie Bonego? Na ten plan można spokojnie poczekać dwie kolejki i sprawdzać jak Bony rozwija się w nowym środowisku.

Yaya Toure – co można napisać o zawodniku którego brak spowodował że cały zespół City wyglądał jakby grali tam zawodnicy których wartość przeliczono jeden do jednego na chińskiego Yena? Wystarczy spojrzeć na jego ostatnie punkty w sezonie aby zobaczyć że złapał chłopak formę i musiał wyjechać. Teraz da nam trochę świeżości w linii pomocy. Zapewne też będzie jakość. Pamiętajmy o jego bramkach z rzutów wolnych, nie pamiętam już czy wykonuje karne ale chyba monopol na XI jest u Kuna. 10.7 mln aby mieć tego zawodnika w składzie. Nie jest najtaniej ale tutaj można planować transfer już od najbliższej kolejki vs Newcastle home.

Sigurdsson – pamiętacie czy już zapomnieliście o naszym pierwszym objawieniu sezonu? Islandczyk wraca do gry i jednak kiedy już wypisałem 3 graczy wyżej, Siggy nie robi takiego wrażenie. Wraca do zespołu w którym nie zagra już z Bonym, kalendarz nie jest najciekawszy dla Swansea. Na dziś dla mnie Sigurdsson to zawodnik jak jeden z wielu na którym możemy sobie zrobić kuku…

Mnie najbardziej interesuje ile osób zakupi Costę do rozpoczęcia kolejki. Na dziś zrobiło to 66k graczy. Widać jest to prosta decyzja.

5 komentarzy

 1. wokky

  14 lutego, 2015 at 2:35 pm

  Tylko bądź tu człowieku mądry i uciułaj 2.7mln na transfer Austin–>Costa.
  Przy mid: Sanchez, Cazorla, Hazard, Silva, Ameobi. Frd: Aguero, Kane, Austin…

  Chyba trzeba wybrać między Costą, a Sanchezem.

  Reply

  • bazzant

   14 lutego, 2015 at 3:51 pm

   Jeśli Sanchez wróci do formy sprzed urazu to chyba lepiej Caza zmienić bo wydaje mi się, że po powrocie Ozila jego dni chwały już nie wrócą

   Reply

 2. garret

  13 lutego, 2015 at 11:26 am

  Bony wejdzie w formacje 4:4:2. Silva wówczas straci bo poleci na skrzydlo.

  Reply

  • arrr

   13 lutego, 2015 at 4:07 pm

   dlatego zastanawiam się nad zamianą na linii Silva —> Yaya

   Reply

 3. Milon

  13 lutego, 2015 at 9:54 am

  w City zrobiło się za gęsto, o ile Yaya zajmie miejsce pana Fernanxxx to Bony za kogo ???

  oby cena za Coste nie wzrosła zbyt bardzo bo planuje go kupić dopiero po GW 27

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *