Home FANTASY PREMIER LEAGUE Ozil kontuzjowany

Ozil kontuzjowany

5
0

Jest rok 2012 i kadra Arsenalu jest przetrzebiona przez kontuzje, jest rok 2013 i kadra Arsenalu jest przetrzebiona przez kontuzje, Jest rok 2014 i kadra Arsenalu jest przetrzebiona przez kontuzje. Ostatnim kontuzjowanym zawodnikiem jest Ozil.

Ozil dostał kontuzji na zgrupowaniu kadry przed meczem z Polakami. Patrząc na jego dyspozycję w ostatnich tygodniach wypada tylko żałować że akurat teraz wypadł. Gralibyśmy przeciwko 10 Niemcom, Ozil gdzieś by dreptał po boku tak jak od początku sezonu. Pomyśleć że Arsenal nie skorzystał z prawa pierwokupu do Cesca…

Czy Arsenal ma na tyle szeroką kadrę aby dobrze się zaprezentować w najbliższych meczach? Ich kalendarz w Premier League wygląda obiecująco. Tylko w to wszystko trzeba dorzucić jeszcze mecze w Champions League i Puchar Anglii. Nawet jeżeli w najbliższym meczu UCL będzie to wyjazd do łatwego przeciwnika jakim jest Anderlecht to jednak jest to 90 minut do rozegrania. Dodatkowo nie mogą wyjść jakimś słabszym składem bo raz muszą wygrać dwa nie mają rezerw w tym momencie 🙂 trzy (ponownie) muszą wygrać ten mecz. Później 1 listopada będzie mecz z Burnley z Pucharze Anglii. Jak daleko tym rozgrywkom do Pucharu Polski chyba każdy zaglądający tu doskonale wie..duży test przed Arsenalem. Poprzedniej zimy nie poradzili sobie i poprzedniej i poprzedniej…

Zostawiając kalendarz Arsenalu i trochę przykrótką kadrę. Jeżeli Ozil wypadł z gry i najprawdopodobniej wróci dopiero na nowy rok to kto dostanie szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności?

Pierwszym na liście jest Santi Cazorla

w pierwszym sezonie grał fenomenalnie, w drugim kiedy do zespoły przyszedł Ozil jego dorobek pogorszył się. Ostatniego lata co raz pokazywały się plotki o tym że powróci do Hiszpanii. Teraz to on będzie rozgrywać piłki w zespole. Szkoda że aż tyle trzeba zapłacić za Hiszpana. Mecz u siebie z Hull jest dobrym momentem do przypomnienia o sobie. Za to jego 1,9 % robi różnicę w tym momencie.

Drugi na liście jest Alex Oxlade-Chamberlain, to chyba dla niego robi się miejsce w pierwszym składzie Arsenalu? Bramka z Tottenhamem, asysta z Galatą. OX kosztuje teraz 6,4 mln a jego % jest jeszcze mniejszy niż Cazorli, dokładnie 1,4%. Do dziś przed GW8 kupiło go 1,2k graczy. Jego dobry występ z Hull spowoduje lawinę przy cenie którą trzeba zapłacić za niego. Chociaż gdyby zagrał dobrze w meczach kadry, nawet przeciwko SM to i tak ruszy lawina 😛

Oczywiście w miejsce Chambersa na mecz z Hull do składu wskoczy Nacho Monreal, ale to tak gdzieś z boku tego wszystkiego co się dzieje w drużynie. Na 18 października przewidziany jest powrót Walcotta ( wiecie że tylko 5 razy zagrali razem w Arsenalu?), w pierwszych meczach będzie zmiennikiem Ox’a czy może od razu wskoczy do pierwszej XI?

Czy kontuzja Ozila powoduje że oczekiwania co do Welbecka powinny zostać zmniejszone? Czy może wbrew przeciwnie, właśnie kontuzja Niemca będzie pozytywnym impulsem dla zespołu, właśnie z powodu opisanej dwójki zawodników?

Kadry nie zagrały jeszcze minuty a już mamy pierwszego zawodnika z wirusem fifa. Kto następny?

5 komentarzy

 1. garret

  9 października, 2014 at 7:54 pm

  + Koscielny

  Reply

  • gruwwa

   9 października, 2014 at 11:39 pm

   Reports of #Jovetic limping off on 74 minutes but possibly cramp due to his lack of match-fitness

   Reply

 2. GOT

  9 października, 2014 at 3:22 pm

  Arsenal gra z Burlney 1 listopada w Premier League, nie Pucharze Anglii. Puchar startuje w połowie stycznia

  Reply

  • gruwwa

   9 października, 2014 at 3:31 pm

   THX

   Reply

 3. garret

  9 października, 2014 at 2:51 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *