Operacja BGW35

0

Artykuł dla menedżerów uboższych o Free Hit.

Aż 70% aktywnych menedżerów nie ma już chipa Free Hit. Jak żyć?

Drużyny, które grają BGW35 oraz DGW37

Arsenal (NEW w 35, oraz BUR; lei)
Manchester City (SWA w 35, oraz HUD; BRI)
Newcastle (eve w 35, oraz wat; tot)
Swansea (mci w 35, oraz bou; SOT)
WHU (ars, oraz lei; MUN)

i pozostałe ekipy BGW35:

Liverpool (wba)
Crystal Palace(wat)
Everton (NEW)
Stoke City(BUR)
Watford (CP)
WBA (LIV)

Potencjalne pułapki BGW35:

– Rotacja Kloppa. Przed meczem z Bournemouth Klopp uczciwie zapowiedział grę pierwszym składem. Może między wierszami, ale nfo poszło. 21.04 grają na wyjeździe z WBA; 24.04 na Anfield z Romą; 28.04 również u siebie ze Stoke City a 2.05 rewanż w Rzymie. Pamiętając ćwierćfinał z MCI można założyć, że rotacje są pewne, zwłaszcza, że przeciwnicy są łatwi i w zasięgu Ingsa lub Moreno. Pytanie, czy w ten weekend czy w następny? Pewną podpowiedzią mogą być regularnie wyciekające składy the Reds.

– Manchester City. Zakładam pierwszy garnitur przed własną publicznością ze Swansea a w następnych kolejkach delikatne rotacje. Davis Silva po BGW35 prawdopodobnie wróci do rodziny, do Hiszpanii, Jesus będzie dzielić minuty z Aguero, i vice versa; KDB, Sterling i paru innych może dostać więcej odpoczynku przed mundialem. To tylko teoria, równie dobrze Guardiola może grać podstawowym składem aż do GW38.

– Hit za obrońcę. Nie dał punktów przed BGW31 – tutaj również może być stratą minus 4. A hity w trakcie BGW będą powszechne do tego stopnia, że minus 8 będzie nowym FT.

– Burnley. Zbójcerze Dyche’a rozegrają trzeci mecz w tygodniu.

– Arsenal. Kanonierzy grają przedwczesny finał LE z Atletico. Pozostaje nadzieja, że na derby Londynu Wenger wystawi silną jedenastkę; inna sprawa, że siwy uparcie ustawia Aubameyanga na lewej flance.

Opcje warte minus 4:

– Skupiając się wyłącznie na BGW35 parą wartą hitowania jest na pewno duet Jesus – Sterling. Aguero nawet jak będzie zdrowy może zacząć z ławki. Druga opcją powinien być wypoczęty Otamendi. Bezpieczny wybór to Ederson – hit za zawodnika w trakcie BGW to teoretycznie minus 2, przy niemal pewnym CS ze Swansea (pewnym na papierze) GK Manchesteru City, nawet za hita da punkty na plus a później zagra 2 mecze.

– Newcastle. Benitez obronił ligę, ale Sroki nie mają na tyle silnej ławki aby do końca sezonu grać ogórkami. Opcjami wciąż są obrońcy Dummet 4.2 i Lejeune 4.3; Kenedy 4.8 oraz będący w formie Perez 5.3. Trzy ostatnie mecze Ayoze Pereza to 3 gole. Problemem jest samo BGW35 – mecz wyjazdowy z Evertonem śmierdzi spacerem i oszczędzaniem kości.

– Swansea. Spadkiem wciąż jest zagrożonych kilka drużyn, w tym Łabędzie. O ile wyjazd na Etihad Stadium pachnie starotestamentową rzezią to w GW36 Swansea gra u siebie z Chelsea, a potem dwa mecze o wszystko z Bournemouth i Southampton. Opcje to Jordan Ayew 5.3; King 4.2 i dla bogatszych Mawson 5.1. Nieźle na wahadle radzi też sobie Naughton.

– Crystal Palace. Zaha i Milo to pewniacy na BGW35; Orły walczą dalej o utrzymanie – najemnicy z Watford już szukają miejscówek na wakacje.

– Obok Crystal Palace o utrzymanie w Premiership walczy West Ham. Standardowo opcją jest Arnautovic; szukający mocnych wrażeń wydać mogą 4.2 na Masuaku lub Ogbonne. Niestety Młoty do końca sezonu mają dość ciężki kalendarz.

Taktyka.

Przyzwoite minimum to 6 zawodników; ktoś pewny na C (Salah, Aubameyang, Jesus, Sterling) i połączenie BGW35 z DGW37. Tak aby każdy hitowany zawodnik miał bezpieczny skład na dwa mecze DGW37. W taki sposób, do 37 kolejki włącznie, punkty za hit powinny się zwrócić. To wszystko teoria, jak na razie w jedenastce kolejki DGW34 jest tylko dwóch zawodników z dwoma spotkaniami. Nie ma też co na siłę psuć składu z DGW34 – zakładając skromne 30 punktów z BGW35 oraz czerwoną strzałkę, można mieć nadzieję, że więcej wpadnie w DGW37.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *