Home DECYZJE Opcje na BGW28

Opcje na BGW28

0
0

Przegląd zmienników za uwierających graczy z blankiem.

1) Za Lundstrama
Niedawny tekst o nim stracił nieco na ważności, stąd aktualizacja:

Gary Cahill 4.4
bha-WAT-bou-liv-BUR-lei
Mecz z Newcastle przypomniał o potencjale obronnym Orłów. O szczególnym pechu mówić może Cahill, którego strzał w niesamowity sposób wyjął Dubravka. W ostatnich 3 meczach 5 strzałów o łącznym xG 0.39. Obrona najbliższych przeciwników przy sfg (ostatnie 4 mecze):
Brighton: dopuścili do 14 strzałów po sfg (z czego 9 głową), 7 dużych okazji strzeleckich
Watford: dopuścili do 16 strzałów po sfg (z czego 11 głową), 9 dużych okazji strzeleckich
Bournemouth: dopuścili do 15 strzałów po sfg (z czego 10 głową), 12 dużych okazji strzeleckich

Matt Doherty 6.1
tot-BHA-whu-BOU-avl-ARS
Kupienie środkowego obrońcy Wilków jak Boly czy Saiss na wyjazd do Tottenhamu może uwierać (bardziej historycznie niż bazując na obecnej formie), co innego zadomowiony w polu karnym wahadłowy. Statystyki z ostatnich 4 meczów: 6 strzałów (wszystkie z pola karnego) o łącznym xG 0.69 (3 duże sytuacje strzeleckie), xA 0.36 przy 5 sytuacjach stworzonych (1 duża sytuacja). Ostatnie 4 spotkania Tottenhamu to 67 strzałów na bramkę Llorisa, czyli o 2 mniej niż na bramkę Krula.

Reece James 5.0
bou-EVE-avl-MCI-whu-WAT
Alonso to na razie mocno ryzykowna inwestycja. Dużo pewniej placu (i taniej) wygląda drugi wahadłowy Chelsea. Ostatnie 3 mecze to 4 strzały młodego Anglika i 4 kluczowe podania. Główny problem to od dawna wyczekiwany CS. Pod względem xGC w lutym są lepsi od Sheffield z piątym wynikiem w lidze.

Charlie Taylor 4.2 / Phil Bardsley 4.3
new-TOT-mci-WAT-cry-SHU
W każdym z ostatnich czystych kont Burnley był obecny pierwiastek chaosu, teraz z Newcastle 0 z tyłu będzie logicznym wynikiem. Zawodnicy Burnley to inwestycja w przyszłość dla tych, którzy nie planują FH w GW31.

Jamal Lascelles 4.3
BUR-sou-SHU-AVL-bou-WHU
wersja budżetowa, zachęcająca bardziej kalendarzem (który jest podchwytliwy, pomimo zieleni), niż formą zespołu. xGC lepszy tylko od Aston Villi.

Caglar Soyuncu 5.0
nor-AVL-wat-BHA-eve-CRY
Ze względu na kalendarz można odkurzyć trochę zapomnianego w FPL Turka. W lutym pod względem xGC równego 4.19 Lisy znajdują się w środku stawki, niżej niż kojarzone z przeciętnej defensywy Chelsea, Everton, czy Brighton. Wybór dla wierzących w przełamanie passy. Popularni mogą stać się znów Chilwell i Pereira, ale zupełnie nie bronią się statystykami w lutym (xG i xA poniżej 0.2 w obu przypadkach). Korzystniej wyglądają ich statystyki jeżeli doliczyć styczeń, ale podbite są one głównie spotkaniem z West Hamem.

2) Za Mahreza/Grealisha:

Bruno Fernandes 8.2
eve-MCI-tot-SHU-bha-BOU
opisywany niedawno w Niszowym Wyborze po tej kolejce przestał być niszowy. Na jego korzyść przemawia forma zawodnika i defensywna słabość najbliższych rywali wyjazdowych. Z drugiej strony to wciąż wyjazdy, a domowe spotkania z Manchesterem City i Sheffield mnie nie zachęcają. Chciałbym nie mieć z tyłu głowy myśli, że to wciąż United które wybiło się ostatnio ofensywnie tylko na Watfordzie.
3 mecze Bruno to xG 1.13 przy 10 strzałach (2 z pola karnego), ale tylko rzut karny był dużą sytuacją strzelecką. xA 0.49 przy 7 sytuacjach stworzonych (1 duża sytuacja stworzona)
Komu brakuje 0.2 lub woli napastników, może wybrać Martiala 8.0

Harvey Barnes 6.0
nor-AVL-wat-BHA-eve-CRY
Teraz, gdy większość zdążyła poczyścić składy z zawodników Lisów, wchodzą w kalendarz – marzenie. Tymczasem Maddison od GW17 tylko raz zapunktował. Vardy zatrzymał się w GW19, od tego czasu posiadacze otrzymali jedną asystę. Perez swoje punkty nabił w kilku pojedynczych meczach, często schodzi z boiska koło 60-70 minuty. Alternatywą do niepunktujących nazwisk jest Barnes, na przestrzeni ostatnich 4 spotkań: xG 1.88 (najwięcej w drużynie), xA 0.41. W 45 minut starcia z City Anglik nie pokazał się z dobrej strony, wcześniejsze 3 mecze to 7 strzałów (6 z pola karnego), 2 duże sytuacje strzeleckie i 5 stworzonych kolegom sytuacji. Dla mnie jest to mało odważna, ale spokojniejsza inwestycja niż wkładanie większej kasy w nazwiska o słabszych liczbach.

Robert Snodgrass 5.2
SOU-ars-WOL-tot-CHE-new
Snoddy gra najlepszą piłkę od sezonu 2016/17. Od GW 19 nie miał serii dłuższej niż 2 mecze bez punktów z rzędu i jest ciekawym uzupełnieniem składu do rotacji. Wykonywane sfg czynią go stosunkowo odpornym na kalendarz. W ostatnich ciężkich dla Młotów spotkaniach wyciskał 200% z tego co miał, w lutym 2 gole i 2 asysty uzyskane pomimo małego xG 0.14 i xA 0.45.

Stuart Armstrong 5.2
whu-NEW-nor-ARS-wat-MCI
Budżetowa opcja podwojenia ofensywnego Świętych aby wykorzystać pozostałą część ich korzystnego kalendarza. Pomimo braku gry z Liverpoolem wykręcił w lutym niewiele mniejsze xG niż grający 3 mecze Ings (0.67). Imponuje ogromna liczba prób strzeleckich – ostatnie 4 mecze w których grał to 17 strzałów (ale tylko 4 z pola karnego).

Richarlison 8.3
MUN-che-LIV-nor-LEI-tot
Kalendarz nie rozpieszcza, forma już tak. W ostatnich 4 meczach 15 strzałów (12 z pola karnego), ale tylko jedna duża sytuacja strzelecka. Wyróżnia się wcześniej niespotykana u Brazylijczyka kreatywność: 8 stworzonych szans z których aż 5 to duże okazje. Punkt w FPL były i wydaje się że najlepszy czas na inwestycję uciekł. Teraz ciężej będzie liczyć na dwucyfrówkę przez co obecna cena Richarlisona dla wielu będzie zaporowa.

3) Za Aguero:

Już ponad 140tys. uznało, że Aubameyang 🙂

Jimenez 7.9
new-TOT-mci-WAT-cry-SHU
Jota miał już na jesieni sytuację gdzie w krótkim przedziale czasowym walnął 3 bramki w Lidze Europy i dublet z Brighton. Po tym wyczynie zaciął się aż do ostatniego GW. Patrząc na konsekwencję punktową stabilniejszym wyborem jest Jimenez, który nawet z Norwich oddał więcej strzałów od Joty. Ostatnie 4 mecze to 14 prób strzeleckich, 5 było dużymi okazjami.

Ings 7.1
whu-NEW-nor-ARS-wat-MCI
Kto ma, ten trzyma. Kto nie ma, ten wciąż może się załapać na trochę punktów. Ings ostatnio jest w cieniu kolegów, ale wciąż oddaje więcej strzałów niż Vardy. W ostatnich 4 spotkaniach: 8 prób z czego 5 zablokowanych, a pozostałe 3 szły w światło bramki.

Jamie Vardy 9.7
nor-AVL-wat-BHA-eve-CRY
Wrzucony trochę z obowiązku. W lutym xG mniejsze niż Barnes, mniejsza też liczba strzałów: 6 w ostatnich 4 spotkaniach, z czego dwie były dużymi okazjami strzeleckimi. Dotknięcia piłki w polu karnym: Vardy 9, Barnes 14. Kto wierzy, ten bierze. Mi wiary w Jamiego brakuje.

Dominic Calvert-Lewin 6.2
MUN-che-LIV-nor-LEI-tot


Wyrzut sumienia wielu menedżerów (w tym mój). O inwestycję w DCL łatwiej niż w Richarlisona, ale trzeba się przemóc z kalendarzem. Pesymista zobaczy w nim 5 meczów z drużynami czołówki. Optymista stwierdzi, że trudniejsze spotkania grane są w domu, a na wyjazdach można się zawsze odbić i założyć dwucyfrówkę z Norwich. Realną ocenę pozostawiam Wam.
Najwyższa w PL statystyka xG za okres ostatnich 4 spotkań, ostatnie 4 mecze to 16 strzałów (15 z pola karnego), 6 dużych sytuacji strzeleckich. Takie czasy, że wymiana Kuna na DCL nie oznacza spadku jakościowego w ataku. Forma życia. DCL. Easy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *