Home FANTASY PREMIER LEAGUE Oczekiwania przed GW24

Oczekiwania przed GW24

8
0

Otóż starzeję się chyba. Proporcjonalnie do wieku rośnie liczba rzeczy, które mnie drażnią. Takie FPL to już jedzie po jaźni jak nóż po gołej kości. Już ten sezon spisywałem na straty, już żegnałem się ludźmi a tu zielona strzała zazgrzytała i niczym wiatr na morzu sargasowym popchnęła moją starą łajbę do przodu.

m13797405,GRECJA

Ta po obrzmiałych trupach niespełnionych pomysłów i transferów, stękając i hałasując rozrylanym silnikiem ruszyła do przodu. Nawet port macierzysty co raz bliżej. W weekend 24 kolejka, potem w środku tygodnia 25. Potem stanie się maj, dusić zaczną pyłki, a FPL dostanie status” nie mogę się doczekać GW1 w sierpniu„. Urobos zjada swój ogon. A taki amalikotekotendron żywi się własnym ogonem, który mu nieustannie odrasta.

FPL przed GW24 wymaga decyzji i kusi transferem. Najrozsądniej jest nic nie robić, i w DGW28 wejść z dwoma transferami. Zresztą ten sezon nie raz udowodnił, że puchatkowe nic nie robienie było najlepszą strategią. Jest taka historia pewnego Hindusa, który gdzieś w okolicach styczniowej dzikiej karty zginął w wypadku samochodowym. Pozostawił rodzinę, skuter i liderującą w mini lidze drużynę. Ku zgrozie pozostałych graczy tej ligi jego drużyna wydawała się wciąż niepokonana. Prawdziwy zombie team zamiast spaść zaczął powiększać przewagę. Oddana przed wypadkiem opaska – bodajże Sturridgowi – i punktująca dobrze obrona wciąż punktowała. Reszta miotała się, w końcu przegoniła go gdzieś dopiero po 7-10 kolejkach.

Pisałem, że wypada podjąć jakieś decyzje związane z transferami, bo przynajmniej w przypadku mojej drużyny jest kilka niewiadomych. Raz – Sanchez, na konferencji, jutro chyba, wiadomo będzie więcej, ale jeżeli będzie gotowy do gry myślę o transferze Cazorla – Sanchez. Co kolejkę Arsenal karnych nie będzie strzelał. Na transferze bym nawet zarobił. Z drugiej strony, czy zagra wówczas w środku tygodnia? Taki Cazorla rozegra najpewniej oba mecze. Na szczęście w przypadku GW25 skład Arsenalu poznamy 30 minut przed deadlajnem. Tweeter na weekend tak ćwierka: #AFC hope to receive a double injury boost ahead of the NLD with the news that Welbeck will be available & Sanchez is close to a return. Pozostałe ploty mówią o odpoczynku w GW25 Girouda i wyjściu Welbecka w pierwszym składzie.

Druga decyzja to Austin. Odejście trenera zawsze miesza w mentalności drużyny, do tego młody Anglik będzie pauzować w GW27. Z drugiej strony, mecz u siebie vs osłabiony w obronie Southampton może dać punkty. No i to QPR, a nie Święci, ma nóż na gardle.

1. Mój kapitan strzela bramkę. Kun. Easy. Nawet szkoda mi czasu i nerwów aby rozważać inne warianty. Mogą z tego wyjść 4 punkty, bywa, ale za dużym ryzykiem jest nie oddać mu opaski. Dwie bramki na opasce, mogą pogrążyć każdego kto szukać będzie różnic w C Hazarda, Kane’a, Cazorli, Silvy czy ADM.

2. Czyste konta. Przestałem liczyć, kiedy to ostatnio Aston Villa strzeliła bramkę. Inni liczą, i z tego co pamiętam drużyna Lamberta idzie na rekord. Wbiją coś Chelsea? CS trafi się chyba również ekipie Pellegriniego. O ile traficie bocznego obrońcę. I tutaj kończę gdybanie, bo czuję, że w weekend zobaczymy dużo bramek, a CS będą rzadkością.

3. Weekendowe decyzje. Oczekuję na wyklarowanie się składu pomocy Sputhampton. Odpowiedź na pytanie, czy Zouma i Bellerin mają pewne miejsce w składzie.

W HtH trafił mi się rewanż z drużyną HEROES. Chociaż ostatnio ze smutkiem kontestuję, iż pogubiłem się w rozgrywkach HtH i nie śledzę już ich uważnie to do tego pojedynku obiecuje się przyłożyć. W ogóle to może być ciekawa kolejka. Taka na 80 punktów, jak i taka na 40 punktów. Taka, aby Gruwwa w weekend ucieszył się sytego wyniku, lub abym ja postękał w sobotę nad parszywością FPL.

Na koniec kilka słów mroźnego T dedykowanych, wszystkim, którzy podobnie jak ja czują zmęczenie i podrażnienie poprawną mentalnością:

8 komentarzy

 1. JW23

  5 lutego, 2015 at 11:10 pm

  Jakby co to w temacie CUP odpalono 11 WC; w pierwszej 20 jest ekipa co dokonała 0 zmian (oprócz WC w styczniu) – moje szczere gratulacje dla niedościgłego wzorca oraz jest ekipa z 45 zmianami, tutaj muszę nieskromnie dodać, że kolega musi jeszcze trochę popracować by mnie przegonić (55 zm).
  Wg mojej opinii jest 3 potencjalnych kandydatów do zgarnięcia FULL’a w tej kolejce, którzy posiadają 3xMCI (Widzew Łódź, FC Gruwwa, kazek team), dwóch z nich posiada nawet tego nieobliczalnego Cazorlę. Aby pary było więcej w tym ekspresie po MEGA punkty, do pieca wrzuciłbym po cichu kilka bramek BUR w meczu z WBA (tutaj prym wiedzie zdecydowanie fc team name 3xBUR, czasem takie „wynalazki” robią różnicę) oraz liczę na powtórkę masakry z ostatniej wizyty STO w NEW, gdzie było 5:1, być może wątłość Cabellę’ąę będzie sposobem na karczystość rugbystów z miasta Stoke.
  Poza tym GW24 nie charakteryzuje się specjalnie niespodziankami, wręcz zionie szablonem co potwierdza nawet taki wynik jak 7:1 ARS-BLAcburn (3xRvP!!!!!!!!!+2 asysty!!! a także 3 asysty Walcotta), za jednym wyjątkiem, kiedy faworyzowany MCI przegrał ze średniakiem SOU dwa lata temu.
  Jeśli na 100 ekip w tym szacownym gronie wybrańców (i jednej wybrańczyni) ligi CUP FantasyPL jest jak w banku 99 KUN Easy C, to będzie jasne, że tą jedyną różnicą będę ja (oczywiście mam taką bezczelną nadzieję, że z korzyścią).
  Jeśli kogoś pominąłem z faworytów do koszulki w biało-czerwone pasy, to proszę napomknąć.

  Reply

  • Tomasz Wolczynski

   6 lutego, 2015 at 12:08 am

   po głowie chodzi jeszcze Di Maria na obronę WHU ….

   Reply

   • MALACHI FACHI

    6 lutego, 2015 at 9:42 am

    ADM nic nie zrobił obronie Leicester…..farciarska asysta, „nieasysta” .

    Reply

    • JW23

     6 lutego, 2015 at 10:01 am

     Obrony WHU podobno nie ma, wyjechała, na leczenie (szaliki, grzaniec, polopiryna C?).
     ADM ma obecnie celownik do naprawy, lecz pomijając ten drobiazg, klasowy gracz tym różni się od „zwykłego” stójkowego na boisku, że ma właśnie FARTA, potrafi w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej chwili „przespacerować” się w ten jeden punkt czasoprzestrzeni, wystawić buta i końcem sznurówki zapakować piłkę do bramki.

     Reply

     • MALACHI FACHI

      6 lutego, 2015 at 1:21 pm

      To jeszcze niech mu te sznurówki tak nóg nie plączą jak ostatnio. Bo kilka setek zmarnował 🙂 I jeszcze trzeba grać w klasowej drużynie, a ManU to teraz zbiór farciarzy, nic więcej. Wyczuwam porażkę z West Ham. A ADM pożegnał się z moją drużyną. Zastąpił go Cazorla:)

      Reply

      • garret

       6 lutego, 2015 at 3:54 pm

       Wraz z ADM zatancze wkrótce na grobowcach tych którzy w nas wątpili.

       Reply

 2. Cohade

  4 lutego, 2015 at 1:19 pm

  Jakby nie to,że mam 2 FT to nie robiłbym nic, ale niestety mam 2 i szkoda byłoby nie skorzystać z jednego. Szkoda tylko, że brak wizji i chęci na odbudowę drużyny.

  Reply

  • garret

   4 lutego, 2015 at 4:20 pm

   Defoe. Silva. Kompany?

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *