Te o piłkarzach MCI.

Dwudziestą kolejką zamkniemy grudniowy maraton FPL. To jeszcze nie koniec siłaczki, bo GW21 startuje już 1 stycznia nowego roku. Mijający miesiąc dość bezlitośnie rozprawił się z częścią opcji premium – poniżej punkty popularnych zawodników liczone od GW14:

Sterling 21 punktów; Sane 27 punktów; Son 62 punkty; Eriksen 38 punktów; Kane 45 punktów; Mane 19 punktów; Pogba 30 punktów; Salah 54 punkty; Hazard 50 punktów; Aubameyang 46 punktów.

Aż trzech pomocników zdobyło w tym czasie więcej punktów niż łącznie Sterling z Sane, a każdego z pomocników MCI przebił niszowy Eriksen. Wydaje się, że piłkarze Manchesteru City są aktualnie niepotrzebni. To drogi, obciążony rotacją balast i kiepskie opcje na kapitana. Popatrzmy:

GW20: Salah (C) vs ARS; Kane (C) vs WOL; Hazard (C) vs CPY

GW21: Aubameyang (C) vs FUL; Kane (C) vs CAR; Hazard (C) vs SOU

GW22: Aubameyang (C) vs WHU; Salah (C) vs BRI; Aguero (C) vs WOL; Hazard (C) vs NEW

GW23: Salah (C) vs CPY; Aguero (C) vs HUD; Kane (C) vs FUL

GW24: Aubameyang (C) vs CAR; Hazard (C) vs BOU; Aguero (C) vs NEW; Kane (C) vs WAT; Salah (C) vs LEI

Proponuję zapamiętać GW22, to moment w którym wypoczęci po 10 dniach wolnego zawodnicy wrócą na stadiony Premier League, i to okazja aby raz jeszcze dać szansę zawodnikom Guardioli. A dokładniej Aguero, który w walczącym o mistrza składzie Manchesteru City powinien mieć pewne miejsce. Ciężko będzie go upchać, bo w tym samym czasie Kane i Auba mają dobre fixy ale to różnica, której szukacie. Zawodnicy jak Sane i Sterling, przy kalendarzu Salaha i Hazarda, to dalej drugi plan. Układając skład na GW20 i GW21 warto też znać cyferki z dwóch ostatnich kolejek:

Aż 10 strzałów oddali Kane, Stanislas, i Mitro; Rashford, Pogba po 8, Aubameyand, Antonio, Billing, Hazard, Redmond, Anderson, Sane  i Jimenez po 7, Son 6, Snoddy 5, Lingard, Pereyra 4, Eriksen, Aguero 3, Wilson, Sterling 1.

Piątek to także ostatni moment aby ogarnąć obronę. Niejednemu ostatnią kolejkę uratowały punkty Digne, TAA lub Lovrena. GW18-G19 to: 4 strzały Danielsa i PvA; 3 próby VVD, Zanki, Laporte, Rice’a i Doherty’ego, którego właśnie sprzedałem; 2 strzały oddali Shaw, Trippier, Digne, Luiz, Alonso, AWB i Jonny. Najwięcej szans (4) stworzył Montoya, po 3 Doherty, Alonso, AWB, Jonny, Daniels i TAA. I jeszcze czyste konta, od GW14 Ederson posiadaczom dał 11 punktów, Allison 35 punktów, Lloris 24 punkty, Leno 15 punktów, Kepa 22 punkty a Fabiański 32 punkty.

Recepta na dwie następne kolejki wydaje się prosta, niemal banalna. Zwycięskiego składu z GW19 się nie zmienia a forma Salaha i Hazarda nie budzi żadnych wątpliwości. Pozostaje trafić opaskę, różnicę na 3 i 4 slocie pomocy i dopilnować ławkę. Jakbym odkrył Amerykę.