Home FANTASY PREMIER LEAGUE Oczekiwania przed GW18

Oczekiwania przed GW18

0
0

No rest for the wicked.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w dżungli na indonezyjskiej wyspie Borneo. Niemal 200 kilowy orangutan zaatakował i zgwałcił rudowłosego turystę z Irlandii – donosi serwis worldnewsdailyreport.com. Przewodnicy ostrzegali wcześniej mężczyznę, żeby nie afiszował się wśród małp swoimi długimi włosami i długą, rudą brodą. To fake news, jeden z dziesiątek, które rano lądują w social mediach; akurat na ten konkretny nabrała się nawet TVP a wystarczyło sprawdzić źródło lub rzetelność informacji w innym miejscu. Rudowłosego ekologa wyciągam nie bez przyczyny; wczoraj na fejsie jedną z grup FPL rozgrzał stary news Daily Mirror o miesięcznej przerwie Moraty czego konsekwencją było parę niepotrzebnie odpalonych transferów. Nie winię nikogo. Z jednej strony news miał starą datę i na milę bił fejkiem, z drugiej niejeden z braku czasu podejmuje decyzje szybko i spontanicznie. Płynie z tej historii jedna lekcja – z grudniowymi transferami czekajmy do ostatniej chwili, najlepiej aż do konferencji. Grudniowa wartość drużyny nie ma większego znaczenia – Silva spadał, Silva rośnie; podobnie Kane i paru innych zawodników – a piłkarze to nie maszyny. Są od nas bogatsi, zdrowsi, mają lepszy social i z reguły większe mieszkania, ale intensywność bieżących rozgrywek Premiership, treningi, pogoda na Wyspach i zwyczajne życiowe historie mogą niespodziewanie wykluczyć każdego. Po co się spieszyć?

Wypadły mi te dwa dni z kalendarza. Kwestia priorytetów. Nie wyrobiłem się z Niszowym Wyborem (myślałem o Mahrezie, Janmaacie i Ozilu); nie było też Wniosków po GW17. Zaskoczyła mnie za to druga z rzędu zielona strzała i spłacone hity: Davies i Ramsey – > Tarkowski i Son. Osiemnasta kolejka wygląda na taką, która poprzewraca tabele do góry nogami. Nie ma bezpiecznej opaski – najpopularniejszą będzie Salah, ale po ostatnich dwóch remisach Liverpoolu Klopp może szukać nieszablonowych rozwiązań. Kane z 10 strzałami, z GW17, ale grający spotkanie na Etihad Stadium wydaje się zagraniem ryzykownym – a wg logiki tego sezonu najbardziej opłacalnym. Najatrakcyjniejsze nisze to Sergio Aguero, Hazard, Lacazette, Rooney albo Mahrez. Chciałbym wystawić każdego z nich a tak czekam na informacje o Moracie i Richarlisonie. Praktycznie potrzebuję tylko pretekstu aby ponownie wziąć minus 4. Poza przywołanymi zawodnikami trzeba na poważnie potraktować trzy następne kolejki:

  • Evertonu: SWA – CHE – wba
  • Stoke City: WHU – WBA – hud
  • WHU: sto – NEW – bou
  • Brighton: BUR – WAT – che
  • Watford: HUD – bri – LEI
  • Arsenalu: NEW – LIV – cp

Procentowo to dalej nisze, w większości z pewnym miejscem w składzie i korzystnymi fixami. Wyciągam je celowo widząc transfery Silvy, Otamendiego lub Mahreza idące w dziesiątki tysięcy. Każda z tych sześciu drużyn pozwala zmieścić w składzie budżetową różnicą, w miarę pewną jak Tarkowski w ostatniej kolejce, i uwalniającą fundusze na droższego zawodnika premium. Teoria par w takich przypadkach moim zdaniem jest korzystniejsza niż cierpliwe trwanie przy zawodnikach bez formy.

Oczekuję grubej kolejki. Niekoniecznie w moim składzie, ale chyba właśnie teraz przełamią się ci, którzy ostatnio zawiedli. I mam takie dziwne wrażenie, może przeczucie, że właśnie w ten weekend minus 8 za Hazarda, Aguero, Sancheza albo KDB może dać kolejną zieleń.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *