Home FANTASY PREMIER LEAGUE Oczekiwania przed GW15

Oczekiwania przed GW15

0
0

Po kolejce na bogato jest tylko chwila, aby szybko ogarnąć następną. Wariacki ten grudzień, w zasadzie powinienem z Gruwwą na blogu spędzać z pół dnia, bo prócz stałych rubryk chciało by się pochylić nad formą i kalendarzem Benteke, podumać nad grudniową rotacją czy podejrzeć najlepsze drużyny i ligi. A tak, niemal na wariackich papierach próbujemy trzymać rękę na pulsie uprawiając radosną i zgubną dla innych symultanę. Zresztą jak ktoś mawiał: stałe felietony są jak stawianie klocka na zamówienie. Tak, czy inaczej są również potrzebne i świadczą o regularności naszej blogowej działalności.

14 kolejka była ukłonem dla wszystkich grających bezpiecznie i czymś na kształt triumfu szablonu. Dla pozostałych szukanie różnic, w GW15 może skończyć się tym razem jeszcze gorzej, bo takie oryginalne wynalazki z GW14 jak Baines, Bony, Tayler, Rooney, Mirallas będą miały teraz pod górkę, a do gry wróci głodny Costa. Trudno radzić, bo i w FPL nie ma porad uniwersalnych. Są myśli i zasady w miarę uniwersalne, ale porady potrafią wyjść bokiem. Np. taki Benteke: Aston Villa gra w weekend z Leicester, a w ciągu 6 następnych kolejek aż 4 mecze gra u siebie. Czy to moment, aby poszukać różnicy i kupić Benteke? Czy też lepiej grać bezpiecznie i tylko kupić Huttona/Guzana?

1. Mój kapitan strzela bramkę. Esencją FPL jest wieczny głód i nienasycenie. Jesteśmy wirtualnymi wampirami, które z każdej kolejki chcą i muszą wyciągnąć maksimum. Kto będzie pamiętał dzisiaj o wczorajszych punktach Kuna? Liczy się to, komu oddać C w GW15. Aguero w niedzielę będzie miał okazję poszarpać Everton. Tym to nawet Hull na wyjeździe gola wbiło. Pewniak do opaski nr 1. Costa, wypoczęty i rywalizujący z Kunem o koronę króla strzelców, pojedzie strzelać Elliotowi z Newcastle. Wybór zatem nr 2. Przy okazji Chelsea, w tle wyborem będzie zawsze też Hazard. Wybór nr 3, cyborg Sanchez jedzie spojrzeć w wilcze oczy Begovica. Austin zmierzy się z Burnley – to jedna z ostatnich okazji na ryzyko i różnice, aby dać mu C. Swanse, United nie tym razem. Optymiści mogą również szukać różnic w Sterlingu vs Sunderland, albo Berahino vs Hull. Pytanie nieśmiertelne zatem: ryzyko czy bezpieczny błąd?

2. Czyste konta. Southampton? Patrząc na to co wczoraj wyprawiał Froster, CS jest prawdopodobne. Myślę jeszcze o Spurs, Manchesterze City, Kanonierach i Aston Villi. Wiele transferów in zaliczy Hutton, może Dawson i Tomkins.

3. Niespodzianki. Za takową uznam czyste konto Chelsea – 4 CS z rzędu to byłby imponujący wynik. Niespodzianką będzie wywiezienie jakichkolwiek punków z Etihad Stadium przez Everton oraz wysokie zwycięstwo United nad Southampton. Walczyć musi QPR oraz Burnley, w bramki powinien również obfitować pojedynek Hull i WBA. Zastanawiam się również jak długo pociągnie Sanchez, i czy faktycznie zakup Toure był błędem?

15 kolejka to ostatnia runda grupowych pojedynków – zatem jeżeli puchar jest ważną pozycją w Waszym planie, nie ma co transferu oszczędzać, tylko odnaleźć słabość przeciwnika. Zanim sprzedacie Bainesa, przypomnę tylko, że w GW16 Everton gości u siebie ekipę QPR.

HtH to tym razem u mnie pojedynki z Marphy’s Team oraz Panoramix Team. Dobrze pamiętam, że to ten siwobrody druid z Asterixa? W pucharze pojedynek ostatniej szansy – realnie, pewnie ostatni pojedynek w tej edycji pucharu – z FC Nowhere. W pucharze FFS przeszedłem do drugiej rundy co już wyczynem niemal godnym CV. Wczorajszy wkurw już mi przeszedł, mam nadzieję że innym przegranym również. Myślę nawet czy nie odpuścić sobie niedzieli i wyjrzeć wreszcie na światło dzienne. No ale w trakcie GW to się rzadko udaje. Powodzenia zatem w GW15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *