Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – TGW35

Niszowy wybór – TGW35

0

Trójka poza radarem.

James Ward-Prowse – 5.8. Posiadanie 10.6%

Na samym wstępie trzeba powiedzieć, że to najlepszy wykonawca rzutów wolnych na świecie obok Lionela Messiego, ale czy Messi ma teraz podwójną kolejkę z Liverpoolem i Crystal Palace? Nie. Czy Messi gra w drużynie z Jannikiem Vestergaardem i Janem Bednarkiem, na których baniak można regularnie wrzucać? Czy Messi gra w jednej drużynie z Che Adamsem, a nie czekaj.

Southampton jak wcześniej wspomniałem zagra z Liverpoolem(A) i Crystal Palace(H), a potem w 36 kolejce zagrają z Fulham na własnym terenie. W obliczu szukania połączenia: DGW + dobry fix w 36 kolejce, taki Ward-Prowse bardzo dobrze się wpasowuje. Warto docenić, że pod względem goli i asyst to najlepszy sezon Anglika – 8 goli i 6 asyst.

Jednak przechodząc do minusów to na myśl nasuwają się 2 rzeczy:

  • regularność – 3x 10+ albo 5 kolejek nic i nagle wybuch +15, tutaj trzeba być cierpliwym
  • Southampton – tutaj coś od dawna się popsuło i sezon raczej taki, żeby dotrwać, bo nie spadną, ale też nie powalczą o nic więcej

Harry Maguire – 5.5. Posiadanie 6.8%

Sympatią tego zawodnika nie darzę, lecz jest pewniakiem w obronie na tą kolejkę.

Każdy z tych fixów w tej potrójnej kolejce jest przeciętny, ale z racji, że są one połączone w całość to wyglądają atrakcyjnie, no bo kto by się zachwycał fixem: AVL(A), LEI(H) czy LIV(H). Dziwnie to zabrzmi, ale ten ostatni mecz wydaje się najlepszym meczem dla obrońców, bo takie wielkie spotkania z udziałem Manchesteru zazwyczaj lubią mało goli. Ale w pozostałych starciach również może paść CS, ale czy padnie? Temat rzeka. Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Maguire jest gwarancją 1/2 goli w sezonie (niestety już wykorzystał limit :P), jednak ma 3 szanse na punkty z przodu, jakkolwiek to brzmi w jego wypadku. Przy SFG jest groźny, więc kto wie.

Christian Benteke – 5.5. Posiadanie 1.1%

Odrobinę hipsterki na sam koniec.

Christian Benteke w tym sezonie wykręcił najlepsze cyferki od lat – 6 goli i 2 asysty – ostatnio więcej niż 6 goli zdobył w sezonie (!) 2016/2017. Dla porównania Jordan Ayew, który na początku sezonu był ciekawą różnicą ma na swoim koncie parę milionów funtów, znaczy jednego gola i 4 asysty. Ze wszystkich drużyn w całej lidze to właśnie Crystal Palace ma najlepszą podwójną kolejkę (SHU(A), SOU(A)). Obie te drużyny w tym sezonie na własnym boisku straciły łącznie 46 bramek.

Benteke vs SOU – 5 goli i asysta w 12 występach

Benteke vs SHU – 0 goli w 3 występach

 

Pamiętajcie, dylematy to miał Kmicic w Potopie, a nie my zastanawiający się którego pomocnika do 6.3 mln wybrać ;).