Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW9

Niszowy wybór – GW9

0

Trójka poza radarem.

Kai Havertz – 8.1. Posiadanie 5.9%

Chelsea wraca do sytuacji z zeszłego sezonu – brak typowej 9, więc Kai Havertz będzie grał jako fałszywy napastnik. Dotychczasowy okres Niemca w Chelsea ciężko zaliczyć do udanych, bo za samego gola w finale i parę dobrych występów nie można zaliczyć transferu za 80 mln do nie wiadomo jak udanych, no ale zwycięski gol w finale Champions League z City to jest bardzo duży handicap.

Wydawało się, że w tym sezonie będzie już grał na miarę swoich możliwości – dobry mecz z Arsenalem, piękny gol z Liverpoolem i nagle coś się zacięło.

W środowym starciu z Malmo zdobył bramkę i ma teraz 3 dobre okazje na złapanie formy; Norwich, Newcastle, Burnley. Myślę, że to jest dobry moment na wejście w niego, musiałby chyba dostać czerwoną kartkę lub złapać kontuzję, żeby nie grać.

Callum Wilson – 7.3. Posiadanie 1.3%

Wrócił.

I zdobył bramkę z Tottenhamem, łącznie ma 3 gole w tym sezonie. Całkiem dobry wynik jak na 4 starty od 1 minuty.

Zwolniono Steve’a Bruce’a, kto wejdzie w jego miejsce tego dalej nie wiemy, bo pewnie nowi właściciele będą chcieli kogoś bardziej ambitnego niż Alana Pardewa czy Tonego Pulisa ;). Jeśli przyjdzie jakiś ciekawy szkoleniowiec to (nie)popularny Cilson może być świetną niszą. Przeciwnikiem teraz równie ciekawe Crystal Palace, które w odrobinę frajerski sposób stracili 2 pkt. Napisałem „odrobinę”, bo mogli ten mecz kończyć w 10 (brutalny faul McArthura na Sace).

Reece James – 5.5. Posiadanie 5.2%

Lider przyjeżdża na ostatnią drużynę ligi i prawdopodobnego spadkowicza, bo ciężko pozostać w lidze jak się nie strzela na pustą bramkę. Dlatego dwóch graczy Chelsea w niszowym wyborze.

Już kolejkę temu wydawało się, że wyjdzie od 1 minuty, bo Tuchel dał info o braku kontki. Tymczasem nie wyszedł na Brentford i na Malmo też nie wyszedł, w obydwu meczach wszedł z ławki (Brentford 89, Malmo 65), więc jak teraz nie wyjdzie na Norwich to ja już nie wiem czym się kieruje Thomas Tuchel.

Jeśli wyjdzie od 1 minuty to jest ogromny potencjał na punkty, bo CS jest mocno prawdopodobny, a jakiś gol/asysta, kto wie.