Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW30

Niszowy wybór – GW30

0

Trójka poza radarem.

Marcos Alonso – 5.7. Posiadanie 2.6%

Boski Marcos odrodzony przez Thomasa Tuchela.

Po tych wszystkich sezonach, w których za każdym razem Alonso zdobywał +100 punktów najprawdopodobniej przyjdzie koniec tej piękne passy. Wszyscy wiemy, że odkąd do klubu z Londynu przyszedł Ben Chilwell to Hiszpan zajął miejsce na ławce. Sam Lampard w lidze też nie dawał mu wielu szans – wręcz wcale. Jednak po przyjściu niemieckiego menadżera i bardzo słabej formy byłego gracza Leicester nastąpiła zmiana na lewej flance. Tuchel zaczął grać trójką z tyłu i na całym boisku nie ma dla niego lepszej pozycji, więc swoje na Stamford Bridge jeszcze pogra, ale tak czy siak docelowo na tej pozycji będzie wcześniej wspomniany Chilwell.

Alonso na kadry nie pojechał, a Ben w środę zagrał 90 min przeciwko Polakom. Myślę, że pojedynki 1v1 z Kamilem Jóźwiakiem mocno go wykończyły ;)) i może spokojnie odpocząć w sobotę. West Brom mocno wymagającym rywalem nie jest i poza tym historia meczów Chelsea z nimi jest interesująca, gdyż w każdym z trzech ostatnich pojedynków H2H The Blues ładowali im co najmniej 3 bramki.

Alonso vs WBA?

Gol i asysta w 5 starciach

Ile West Brom stracił goli na wyjazdach?

24

Kai Havertz – 8.2. Posiadanie 2.9%

Na reprezentacjach zaprezentował się przyzwoicie, w przeciwieństwie do Timo Wernera, który:

No, cóż.

Gagatki Big Sama pewnie wyjdą mocno defensywnie z dużą ilością zawodników defensywnych, co za tym idzie. A kto gra najlepiej głową w ataku Chelsea? Giroud i Havertz.

Czy zagra Giroud? Ciężko powiedzieć i rozgryźć Tuchela. Jeśli nie zagra to na fałszywej 9 będzie występował właśnie Kai, który sobie radzi na tej pozycji i być może stanie się to jego nominalnym miejscem na boisku. Z Leeds grając tam oddał aż 4 strzały, lecz żadnej nie wpadł do sieci, natomiast z Evertonem zaliczył 2 asysty – strzał w Godfreya i wywalczona rzut karny.

Jeśli ktoś chciałby pewniejsze opcje z Chelsea to polecam wziąć Azpilicuetę i/lub Mounta.

Lucas Digne – 6.2. Posiadanie 9.1%

Mało kto go obecnie posiada, więc jest teraz idealny moment, aby strollował i pojawiły się komentarze:

„Jak go miałem to nie asystował”

Ciężko też po takiej długiej przerwie od gry coś przewidywać, bo taki Everton to ostatni swój mecz rozegrał 13 marca, więc co tu można zgadywać po 3-tygodniowej przerwie. Francuz nigdy z nimi nie zapunktował, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.

The Toffes są słąbi na własnym terenie i Crystal Palace na obcym też przeciętne.

Feel, don’t think. Use your instincts. Z tym was zostawiam.

 

Zielonych strzałek i wesołych świąt! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *