Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW25

Niszowy wybór – GW25

0

Trójka poza radarem.

Wybory GW24: Choupo – Moting 6 punktów; Cuco Martina 2 punkty; Oxlade – Chamberlain 2 punkty.

Xherdan Shaqiri 6.0. Posiadanie 5.8%. Ostatnie spotkanie z HUD to 3 strzały z pola karnego, asysta i nieuznana bramka. W 25 kolejce Stoke City zagra z Watford; i tu w zasadzie leży moja jedyna wątpliwość co do Szwajcara. Powiedzenie nowa miotła nie wzięło się znikąd; priorytetem Javiego Garcii, i to w debiucie na wyjeździe, raczej będzie obrona. Mogą ściemniać na pressie, że jadą po 3 punkty, ale podstawowym odruchem, w pierwszym spotkaniu jest uniknięcie blamażu. Stąd obawiam się zagęszczenia środka i postawienia na obronę. Po GW25 Stoke City zmierzy się z Bournemouth i Brighton, po GW27 kończy się kalendarz Stoke City i teoretycznie termin ważności Shaqa.

Nacho Monreal 5.6. Posiadanie 4.8%. W trakcie 33 minut z Crystal Palace, ustawiony na pozycji Kolasinaca, zdobył bramkę i 2 asysty. Wczoraj w półfinale Carabao Cup „pomógł” przy pierwszej bramce, z obu ekip zaliczył najwięcej kontaktów z piłką – 91, miał 91% dokładność podań, 4 przechwycone piłki, wygrał 3 pojedynki główkowe, 3 wślizgi, 3 razy wybił piłkę i wykonał 2 bloki. Kalendarz może i nie faworyzuje Arsenalu: swaEVE – tot – MCI – briWAT, ale przecież wybrańcy Bogów umierają młodo i plują na fixy. A Arsenal wczoraj takie właśnie sprawiał wrażenie. Po odejściu Sancheza wydaje się lżejszy, zdeterminowany i zgrany. Tak jakby obrażony Sanchez generował parującą kupę złej karmy.

Eden Hazard 10.6. Posiadanie 6.9%. Źle się dzieje w państwie Conte. Trener zirytował zarząd narzekając publicznie na brak transferów, kibice sugerują, że te 200 baniek można było latem wydać lepiej niż na Drinkwatera, Morate, Rudigera, Zappacoste czy Bakayoko, wypożyczając w tym samym czasie Loftus – Cheeka lub Chalobaha. Osobnym tematem jest niechlubne odejście Costy i wczorajsza porażka z Arsenalem. W takich sytuacjach losy szatni i wyników zależą od wybitnych jednostek; a taką niewątpliwie jest posiadany przez niecałe 7% menedżerów Hazard. Psychofani Edena w aktualnym sezonie mają mocno pod górkę:

Posiadanie Hazarda rosło masowo po kolejkach GW12 (18 punktów), GW15 (15 punktów) oraz nieznacznie po GW22(10 punktów). Pomiędzy nimi, przy rzucanych w tle gęsto kurwach, leciało z reguły na łeb, na szyję.  Od GW22 pojawiła się jakaś nieśmiała regularność, bo poza fatalnym występem z Lisami, Hazard trafiał do bramki. Również wczoraj dorzucił gola i przy kalendarzu BOU – wat – WBA, będzie w lutym, najlepszą – obok Sancheza – niszową i ekskluzywną różnicą.

Na podium Niszowego Wyboru GW25 zabrakło miejsca dla VVD, Mane, Pedro i Clarka (NEW).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *