Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW24

Niszowy wybór – GW24

0

Trójka poza radarem.

Wybory GW23: Benteke 5 punktów, Shaw 6 punktów, Ince 2 punkty.

Eric Maxim Choupo – Moting 5.4. Posiadanie 3.3%. Stoke City potrzebuje punktów albo nowy sezon powita w mniej prestiżowych strukturach Championship. Szansą na odbicie od dna, i to dosłownie bo po wczorajszej porażce na Old Trafford Stoke umocniło się na 18 miejscu ligowej tabeli, ma być nowy, doświadczony trener Paul Lambert oraz kalendarz:

O wyjazdach w kolejkach GW28 i GW29 pomyślimy jutro, dzisiaj na tapecie zażarte pojedynki o 3 punkty z beznadziejnym ostatnio Huddersield i nie grzeszącym obroną Watford. Wybierając niszę wahałem się pomiędzy Choupo a Shaqirim. Zadecydowały statsy z czterech ostatnich spotkań oraz możliwość powrotu Choupo – Motinga na szpicę. W trakcie GW20 – GW23 Kameruńczyk miał kontakt z piłką co 1.5 minuty, w polu karnym średnio 4 na spotkanie; zaliczył 10 z 16 udanych dryblingów, posłał 7 strzałów, z czego 5 padło z pola karnego, 3 były cele. Z tych kilku okazji zmarnował jednak 2 setki. Weźmy też pod rozwagę, że statsy z 4 ost GW to m.in. mecze z Chelsea i Manchesterem United. 5.4 miliona to niewiele za taki kalendarz; to opcja nie tylko na weekend; Choupo – Moting może z powodzeniem grać na waszym 5 slocie, w formacji 3 – 5 – 2.

Cuco Martina 4.4. Posiadanie 1.9 %. Z ciężkim sercem to piszę – termin przydatności Bainesa dobiegł końca. Kontuzja za kontuzją, tylko 1099 minut na boisku w aktualnym sezonie, strata karnych i tak dalej. EOT. Z musu zastępuje go prawo nożny Cuco Martina. W obronie daje radę, z przodu zaledwie próbuje. 4 ost GW to 102 kontakty z piłką na połowie przeciwnika (dla przykładu Alonso 154). Holender nie strzela, coś tam wrzuci (4 crossy i 2 stworzone szanse). Głównie broni a przy kalendarzu Evertonu: WBA – LEI – ars – CP można liczyć na CS oraz na bonusy w obronie. GW20-GW23 to 7 przechwyconych piłek, 24 odzyskane, 20 wybitych, 2 bloki i 12 wślizgów. 4.4 to skok głównie na kasę. Krótkoterminowy, bo Everton oficjalnie szuka lewego obrońcy.

Alex Oxlade Chamberlain 5.6. Posiadanie 2.6%. Wybór mało oryginalny, ale umocowany w statsach i wynikach ostatniej kolejki. Pozwolę sobie zacytować Wnioski po GW23: 2 strzały, w tym 1 z pola karnego, gol, asysta, 4 kontakty w boxie, ale aż 51 na połowie MCI i 33 w ostatniej ćwiartce, to najwięcej po stronie the Reds. To on zamiast Coutinho nakręcał ofensywę Kloppa, nie tak subtelnie i technicznie jak Brazylijczyk, raczej energicznie i siłowo. Stworzył 3 szanse, wykonał 8 wrzutek (tylko 1 udana), zaliczył 5 udanych dryblingów. 5.6 miliona to okazja, mamy budżetowego pomocnika z prawdopodobnie pewnym miejscem w składzie the Reds i maszynę operującą na połowie przeciwnika; raz za Firmino, raz przed linią pola karnego. Po odejściu Coutinho minuty problemem nie będą, przynajmniej do momentu nowych transferów Kloppa. Ale tutaj na razie więcej dymu i wiatru niż konkretów.