Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW21

Niszowy wybór – GW21

0

Trójka poza radarem.

Informacja na początek:

Krótszy opis piłkarza Chelsea, ponieważ w przyszłym tygodniu pojawi się długi tekst o przyjściu Tuchela i potencjalnych opcjach

Lucas Digne – 6.0. Posiadanie 5.8%

Po tym jak wrócił po kontuzji i zaliczył asystę wrócił do łask FPLa jako sensowna różnica. Mimo, że w żadnym ze spotkań przeciwko Wilkom i Lisom nie zdobył czystego konta to mecz z Newcastle jest bardzo zachęcający. Nie wiem czy wiecie, ale Digne ma w tym sezonie już 6 asyst na swoim koncie. Wygląda ok, ale gdy dodamy fakt, że opuścił aż 7 z 20 spotkań to już brzmi kosmicznie. Wychodzi średnio asysta co drugi mecz.

Newcastle to trzecia najgorsza drużyna na wyjazdach, a Everton u siebie wygląda w miarę, tak po prostu. We wszystkich ostatnich starć dzieją się najróżniejsze rzeczy – od comebacków z 0-2 na 3-2 do 2 goli w ostatniej minucie i tym samym doprowadzeniem do remisu. Sam Digne fajnie sobie radzi ze Srokami, z którymi w historii ma już 2 asysty.

Minusy:

  • bramkarzem Evertonu jest Jordan Pickford
  • ostatni cs w ich starciach padł w 2018 roku

Thiago Silva – 5.6. Posiadanie 4.4%

Lider defensywy Chelsea bez dwóch zdań, 36 lat na karku a cały czas trzyma poziom i można na niego liczyć. Po mocnym przetarciu i błędzie z WBA cytując klasyka “wyciągnął wnioski”. Z Wolves po błędzie Mendy’ego mogło zniknąć zero z tyłu, ale poszczęściło się graczom Tuchela. Z drugiej jednak strony całkowicie dominowali i Wilki same z siebie za dużo nie stworzyły. Groźnie mogło być jeszcze po kontrze w końcówce, lecz Hudson-Odoi wrócił w porę. Teraz będzie płynące na fali Burnley, ale wydaje mi się, że są w stanie odpowiednio zabezpieczyć tyły.

Timothy Castagne – 5.7. Posiadanie 4.9%

Timoti Kastań po wybitnych 3 kolejkach na początku sezonu zdecydowanie ucichł i od tamtego momentu absolutnie nic nie zdobył z przodu. Potem bardzooooo długa przerwa i powrót w kolejce czternastej. W DGW zdobył 12 punktów, ale przyćmił go JJ, który zaraz na pewno straci skład! Leeds to jest dobry rywal na przełamanie się z przodu, wypadł Vardy, więc może czasem wejść w strefę 9 jak to robił na początku.

 

Dzisiaj wyjątkowo defensywnie i próbuję zaatakować premium defami i mam nadzieję, że piękna passa potrwa dalej. (Antonio, Stones, Sterling).