Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW2

Niszowy wybór – GW2

0

Trójka poza radarem.

Robert Brady 5.5. 0.5% posiadanie. Wychowanek Manchesteru United,  w styczniu tego roku za 13 baniek zamienił Norwich na Burnley. Dla Kanarków strzelił 4 gole, w barwach Burnley okrzepł i wyrósł na lidera drużyny. Po udanym pre-seasonie przewijał się na Blogu jako różnica i taką pozostał aż do początku GW1. Pokonanie Chelsea na Stamford Bridge powinno uruchomić ofensywę Burnley jako opcje w FPL, tymczasem drożeją Xhaka, Vardy, Salah, Mounie a taki Vokes z trudem pnie się do góry. Brady w GW1 nie zapuszczał się w pole karne Chelsea

bradygw1

Tylko 2 kontakty z piłką w boxie i 3 podania w trzeciej ćwiartce. Przede wszystkim rozgrywał: 10 crossów z 50% dokładnością, 3 stworzone szanse i 4 strzały, z czego 2 z pola karnego. Dorzućmy do tego 5 rzutów rożnych. To fajne cyferki jak na pomocnika 5.5 grającego na stadionie mistrza Anglii. Zagrał za 2 punkty a wystarczyło aby wykorzystał bezpośredni rzut wolny i zamiast trafić w słupek wpakowałby piłkę do siatki. Pół roku temu, nomen omen również z Chelsea, było tak:

Brady to niszowy i hipsterski wybór na drugą kolejkę (vs WBA). Zawodnik pod ewentualna, przyszłą rotację: WBA – tot – CPY – liv – HUD.

Dusan Tadic 6.5. 3.5 % posiadanie. Pomimo 29 strzałów Southampton na bramkę Swansea spotkanie z Walijczykami zakończyło się remisem 0 : 0. Patologia i żałosna konwersja. Niby nic nowego, ale w drugiej kolejce Święci zagrają ponownie u siebie z rozbitymi, przez Manchester United, Młotami. Tadic w trakcie pierwszej kolejki grał przed polem karnym Swansea:

tadic

Zanotował 7 kontaktów z piłką w polu karnym; oddał 4 strzały – 1 z boxa, 1 celny; zmarnował 1 setkę; wykonał 8 crossów z czego 4 udane; stworzył 2 szanse. Szału nie ma, ale Tadic to większy potencjał niż te cyferki. Na dzielni wciąż piją jabole za 8 : 0 z Sunderlandem, z sezonu 2014/2015:

Tadic to wypadkowa nadziei na przebudzenie, więcej … na eksplozję Świętych i zaoranie przeciwnika, to prawdopodobnie wciąż karne oraz obietnica wczorajszej deklaracji Dusana złożona naszemu koledze Pietrzykowi:

Clipboard03

Po takiej deklaracji Pietrzyk mógł odpisać tylko jedno:

Aaron Mooy 5.5. 2.3 % posiadanie. W minionym sezonie, drodze do Premier League,  Mooy wykonał aż 102 kluczowe podania i oddał 64 strzały, w tym tylko 15 z pola karnego. W debiucie Huddersfield zaorali Orły aż 0 : 3. Mooy rządził środkiem i kradł energię Inca:

Clipboard04

O kontaktów z piłką w polu karnym, 0 strzałów – generał, strateg a nie terminator. Od tego był Mounie. Wykonał 7 crossów (3 udane), stworzył 3 szanse, 1 setkę i zaliczył 1 asystę. 100% udanych wślizgów, 3 przechwyty, 6 odzyskanych piłek i 2 wybite, 7 wykonanych rzutów rożnych. Huddersfield Town ofensywnym stylem gry Wagnera obiecuje punkty, trzeba tylko się wstrzelić w kalendarz i formę. Mecz z osłabionym brakiem Dummeta i Lejeune, oraz Voldemorta, Newcastle będzie ku temu doskonałą okazją.

Na podium Niszowego Wyboru drugiej kolejki zabrakło miejsca dla: Zanki 4.5 (HUD); Maguire’a 5.0 (LEI) oraz Sona 8.0 (TOT).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *