Home FANTASY PREMIER LEAGUE Niszowy wybór – GW16

Niszowy wybór – GW16

0
0

Trójka poza radarem.

1.Dejan Kulusevski – £8,0 Posiadanie 3,9 %

W ostatniej kolejce przed mundialem postawie na jednego z duetu Kulusevski – Kane. Jako, że posiadanie Harre’go waha sie w okolicy 25% to nie nadaje się on do naszego, co kolejkowego zestawienia. Szwed wraca po krótkiej przerwie do gry. I to w jakim stylu – przeciwko Liverpolowi. Po 2 minutach od pojawienia się na boisku wypracował idealną sytuację, którą na bramkę zamienił Anglik. Pod nieobecność Kulu w drużynie Kogutów widać było mocny spadek ich efektywność w ofensywie. Cierpiał również Kane, który nie dostawał wystarczającej ilości podań i sam musiał wziąć się za rozgrywanie akcji. Wracając do Szweda w tym sezonie wystąpił w 8 meczach – rozgrywając łącznie 520 minut. W tym czasie udało mu się zdobyć 1 bramkę i 4 asysty.

Ostatni mecz przed przerwą Koguty rozegrają przed własną publicznościa z Pawiami. Ekipa Leeds nie radzi sobie w meczach wyjazdowych, na sześć spotkań tylko 2 zakończyły się pozytywnym rezultatem. Ilość bramek jaką drużyna Jessie’go Marcha straciła na obcych stadionach (13) zachęca do ryzyka i postawienia na któregoś z ofensywnych piłkarzy Totenhamu.

2.Kaoru Mitoma – £4.9 Posiadanie 0,1 %

Młody Japończyk, który pod wodzą włoskiego trenera Roberta De Zerbi, z meczu na mecz gra coraz lepiej. W ostatniej kolejce przeciwko Wilkom strzelił bramkę. a dwie kolejki temu zaliczył asystę przeciwko graczom prowadzonym przez swojego byłego trenera. Zaskakująca propozycja i na pewno nie dla wszystkich. Egoztyczny wybór, bardzo ryzykowny ale może popłacić. Gracz Mew jest na fali wznoszącej – coraz częściej pozwala sobie na dryblingi i zabawę z defensywą przeciwnej drużyny. Bardzo często aby go zatrzymać jego przeciwnicy naginają przepisy i uciekają się do fauli.
W następnej kolejce na własnym boisku Mewy podejmą drużynę Aston Villi, która jest w znakomitych nastrojach po przerwaniu fatalnej serii domowych meczy z United. Z 7 meczy wyjazdowych ekipa prowadzona przez Mister Europa League przywiozła zaledwie 2 punkty więc łatwo wywnioskować, że w tym sezonie mecze poza Birmingham nie leżą The Villans. Mewy natomiast u siebie strzeliły już dwucyfrówkę (10 bramek) i zdobyły 11 punktów. Przypuszczam, że mecz będzie bardzo otwarty – obie drużyny będą chciały ugrać jak najlepszy wynik przed zbliżającym się mundialem – poprawiając swoje ligowe pozycje.

3.Andrew Robertson – £6.7 Posiadanie 4,0 %

Zaskakujące, że Szkot ma tak niskie posiadanie w tym sezonie. Na taki obrót spraw wpływ ma fatalna postawa drużyny Klopa w obcnych rozgrywkach. Można przypuszczać, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale mecz z Totenhamem był całkiem dobry w wykonaniu ekipy z Anfield. W drugiej połowie obrona liverpoolczyków przeżyła istne oblężenie i wyszła z całego zamieszania obronną ręką. Czym Szkot zasłużył sobie na oceność w zestawieniu piłkarzy spoza radaru gameweeku 16? Dobrą postawą w meczu z Suprs oraz korzystnym terminarzu w kolejnej serii gier.

Piłkarze Liverpoolu podejmują Świętych na własnym boisku. Southampton przyjedzie na Anfield bez trenera ! Po ostatniej dotkliwej porażce przed własną publicznością ze świetną w tym sezonie ekipa z Newcastel, zarząd z St Marys Stadium nie wytrzymał i podziękował Ralphowi za wspołpracę. Nie widzę innej możliwości jak wygrana ekipy Niemca bez straty bramki, na zakończenie pierwszej części sezonu. Dodatkowo Andy wykonuje stałe fragmenty gry oraz nie raz pokazał, że potrafi celnie dograć footbolówkę do swoich kolegów.

Jak na obrońce kosztuje ale myślę, że warto w tym przypadku zaryzykować i postawić na Szkota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *