Niebieski czy błękitny?

W kontekście GW36+ najsensowniejszymi opcjami na opaskę wydają się być piłkarze Chelsea i Manchesteru City. Choć The Blues zawiedli ostatnio przeciwko Sheffield, to tym razem czeka ich domowy pojedynek z niegrającymi już o nic Kanarkami. Jeśli chodzi o podopiecznych Guardioli, to po nieoczekiwanej porażce z Soton Obywatele zanotowali dwa zwycięstwa  5-0 i przy tej formie, mając przed sobą mecz z Bournemouth na Etihad powinni być pewniakami do opaski. Niemniej ostatnie nieoczekiwane, wysokie zwycięstwo Wisienek z Leicester spowodowało, że w przeciwieństwie do zawodników Daniela Farke’a, podopieczni Eddiego Howe’a wciąż są w grze o utrzymanie, więc należy spodziewać się z ich strony prawdziwego gryzienia trawy. Czy silna motywacja jest wystarczającym argumentem, by liczyć na to, że Wisienki będą w stanie powstrzymać maszynę Pepa? Bardzo prawdopodobne, że nie, zwłaszcza w obliczu absencji Nathana Ake, niemniej wydaje się, że decydując się na opaskę należy pamiętać o wspomnianych kwestiach wolicjonalnych, które poza formą i umiejętnościami czysto piłkarskimi mogą mieć niebagatelny wpływ na przebieg czekających nas spotkań.

Zasadność poszukiwań kapitana wśród zawodników wymienionych drużyn potwierdzają prognozowane szanse na zachowanie CS-a, gdzie zawodnicy Norwich i Bournemouth zajmują ex-aeqo ostatnie miejsce oraz prognozowane szanse na zdobytą bramkę, gdzie w top10 znaleźć można 4 piłkarzy The Blues i 3 The Citizens.

Przeciwko Norwich Willian zaliczył 1 bramkę w 4 występach Pulisic jedną asystę w 1 grze, a Tammy 2 trafienia w 3 spotkaniach. Wsród zawodników Chelsea najwięcej razy z Kanarkami mierzył się Giroud, który w 7 meczach trafiał do siatki raz i aż pięciokrotnie asystował.

Jeśli chodzi o spotkania z Bournemouth, to KDB zaliczył przeciwko nim 2 bramki i 3 asysty w 8 próbach, Jesus 1 bramkę w 3, Sterling 11 goli (sic!) i 2 asysty w 9, a Mahrez 2 bramki w 5.

Poza tym, pomimo blanków z Burnley nie skreślałbym Mane i Salaha. Bardzo ciekawie wygląda również Ings na domowe spotkanie z Brighton. W wyjazdowym meczu z Palace opcjami rzecz jasna będą również Bruno, Martial i reszta diabelskiej ferajny (w tym miejscu chciałbym uderzyć się w pierś za przekonywanie przed ostatnią kolejką, że Portugalczyk jest zdecydowanie lepszym pomysłem na opaskę od Francuza – jako pokutę uznajmy 8 punktów, które sam na tym wczoraj straciłem). Jak widać na załączonym wyżej obrazku niezłe kursy mają też Kane i Vardy. Książę szczerze mówiąc średnio mnie przekonuje, Przechuj bardziej, ale z kolei u niego nie przekonuje konieczność zmierzenia się z defensywą Sheffield.

Powodzenia, samych zielonych strzałek. Dla mnie chyba Willian, choć nie ukrywam, że niezbyt podoba mi się perspektywa wystawienia kapitana już w pierwszym spotkaniu czterodniowej kolejki. Mimo wszystko, kiedy jeśli nie na Norwich?