Home FANTASY PREMIER LEAGUE Kalendarz: GW33 – GW35

Kalendarz: GW33 – GW35

1
0

To już przedostatnia edycja Kalendarza w tym sezonie. I zarazem przedostatnia okazja na odrabianie punktów dzięki podwójnemu GW. Takowy trafi się w 34 kolejce, ale zanim napiszemy o niej więcej proponuje się przyjrzeć kalendarzowi na kolejne trzy weekendy.

SILNI

MANCHESTER CITY [SOU, liv/SUN, WBA]

Drużyna rozpędzona. Podobnie jak Liverpool sprawia wrażenie niepokonanej. I podobnie jak Liverpool, i również Chelsea, kandydat na mistrza. Podwójny GW to jeden z najważniejszych meczy sezonu dla City z Liverpoolem i, u siebie, pojedynek ze słabym Sunderlandem. Rozprawkę o Aguero popełnimy innym razem – jego forma i kondycja jest wciąż zagadką. Tak na teraz, najbardziej kuszącym rozwiązaniem jest posiadanie w pomocy Toure i Silvy a na GW34 ściągnięcie któregoś z obrońców Pellegriniego.

ASTON VILLA [FUL, cry, SOU]

Nie wiedzie się Aston Villi ale, że kalendarz podaje tylko typy oparte o kolejne kolejki tym razem ich miejsce jest wśród SILNYCH. Villa zagra u siebie z mizernym Fullham oraz Świętymi a na wyjeździe z Crystal Palace. Każdy z tych meczy to okazje na punkty dla Benteke (8.7), Bacuny (4.7), Delpha (4.4) lub Vlaara (4.3). Każdy z tych zawodników to ewentualna różnica i tania opcja budżetowa.

CHELSEA [STO, swa, SUN]

O Chelsea w tym sezonie napisano już wszystko. Mimo wtopy z Crystal Palace to wciąż kandydat na mistrza, tak więc każdy z trzech następnych meczy będzie walką o wszystko. Gorzej z punktami, bo Hazarda wciąż ma każdy, podobnie jak obrońcę Chelsea. Szukając różnicy można zaryzykować z Schurrle (8.3) albo Torresem (8.1). Ale tak naprawdę, pod koniec sezonu znajdzie się lepsze różnice.

EVERTON [ARS, sun/CRY, MUN]

Doskonały podwójny GW. Mecze u siebie w zasięgu bo i Moyes, i Wenger są do ogrania. I ewentualne typy na kapitana na DGW34: Baines, Coleman, Lukaku. Barkley (5.2) złapał kontuzję ale wróci już może na Arsenal. Mirralasowi (7.5)  zagraża wciąż rotacja. Do składu powinien wrócić Jagielka (5.8). Opcja budżetowa na GW34 to tani obrońca Distin (5.4).

TOTTENHAM [SUN, wba, FUL]

Tottenham jest w rozsypce. Z drużyną jest tak źle, że musiano dementować plotki o rzekomej bójce w szatni. Jednakże, patrząc na chłodno w kalendarz, trzy kolejne GW są idealne. Mecze u siebie z Sunderlandem i Fullham. Wyjazd do WBA. Pytanie tylko czy warto inwestować w drużynę, której morale sięgnęło bruku. Czy mają coś jeszcze do udowodnienia? Pokusą będzie Eriksen (6.5). Albo któryś z obrońców.

WARTO

CARDIFF CITY [CRY, sou, STO]

Drużyna ma o co walczyć, jeszcze nie spadła. Obrońca Caulker (5.2) zdobył już 111 punktów! Mutch (4.8) w dwóch ostatnich meczach strzelił 3 bramki i zdobył 1 asystę. Szukacie różnic. Oto i one.

LIVERPOOL [whu, CITY, nor]

Trzy następne kolejki to wybór dla wielu: zostawić Sturridga czy kupić Sturridga. Oraz szukanie odpowiedzi na pytanie: czy Gerrard dostanie 10 żółtą kartkę? Atrakcyjną okazała się też nagle obrona Liverpoolu: Skrtel (5.9), Johnson (5.7), Flanagan (4.4) oraz pomocnicy: Sterling (5.9) i Henderson (6.5).

STOKE CITY [che, NEW, car]

W GW33 Stoke wyjeżdża na stadion Chelsea ale później ma dwa, teoretycznie łatwe mecze z Newcastle i Cardiff. Drużyna Stoke City to same, tak ważne na finiszu różnice: bramkarz, obrońcy, oraz zawodnicy tacy jak: Adam (5.6), Crouch (5.7) i Odemwingie (5.4).

NIE RUSZAŁBYM

SUNDERLAND [tot, EVE/city, che]

Proszę popatrzeć na ich wyjazdy. I skończyć z tym Mannone (4.5) oraz AJ (6.5).

MANCHESTER UNITED [new, – , eve]

Przerwa w GW34. Spodziewana masakra z Bayernem. Buttner w obronie. Moyes na ławce.

HULL CITY [SWA, – , ARS]

Przerwa w GW34. Z meczy u siebie też raczej pożytku dla managerów FPL nie będzie

Tyle na dzisiaj. Reszta drużyn to moje typy z kategorii: ni ziębi, ni parzy. Ani na plus, ani na minus.

Jeden komentarz

  1. GRUWWA

    1 kwietnia, 2014 at 7:15 pm

    Aj za 6,5 dla mnie wydaje się nawet, nawet… 😛 ale jako że zawsze szukam takich niespodzianek/różnic to nic dziwnego raczej 😀

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *