Home FANTASY PREMIER LEAGUE Kalendarz: GW3 – GW5

Kalendarz: GW3 – GW5

1
0

Kalendarz powinien być tylko wskazówką przy planowaniu transferów. Ważniejsza jest forma i miejsce w składzie. Tak czy inaczej, w fantasy premier league każda wskazówka jest cenna, a co za tym idzie przyjrzyjmy się wybranym drużynom tylko i wyłącznie z perspektywy kalendarza. Tym razem na kolejki 3-5:

SILNI

MANCHESTER UNITED [bur, QPR, lei]

W przypadku United tylko jest pewne: kalendarz jeszcze sprzyja. Trzy razy beniaminek. Tyle, że zamiast zastanawiać się jak bardzo epiczne będą to rzeźnie, niejeden z nas właśnie w ataku paniki wyprzedaje wszystko co kojarzy się z obroną MUN. I oby tylko ich. Znam nawet jednego kozaka, który w GW3 opaskę daje Marneyowi.

LIVERPOOL [tot, AVL, whm]

Po wpierdolu z City – przepraszam, inaczej tego nazwać nie można – zewrą szeregi, postawią się Spurs i powinni sobie poradzić z AVL i whm. Na papierze wygląda to świetnie. W szatni pojawił się Balotelli (10.0),i w efekcie szybko przyjmowane są zakłady czy zdoła podzielić szatnię zanim Brendan go utemperuje. Żarty o fajerwerkach odpuszczam.

NEWCASTLE  [CPL, sot, HUL]

Trzy następne mecze wyzwaniem dla Newcastle być nie powinny. W teorii, gdyż w praktyce Sroki nie strzeliły jeszcze bramki. De Jong, Cabella, Riviere. Każdy z nich może odpalić. Czekamy tylko który. Przeczucie garreta vs przeczucie Gruwwy.

SOUTHAMPTON [whm, NEW, swa]

Nadchodzące mecze dla Świętych szczególnie trudne nie będą. Wciąż liczymy na talent i statsy Tadica (7.5), bramki Pelle (7.5) czy CS obrońców. Kto wybrał Clyne’a ponad Caulkera ma powód do radości. Zaczynają się również pierwsze wycieczki w stronę Forstera.

 HULL CITY [avl, WHM, new]

Hull City nie są potentatami i czołowymi graczami EPL. Do tego puchary ich zmęczą i połamią (lub i nie). Jednakże kalendarz sprzyja, i to trzeba odnotować. Wyjazdy z avl i new mogą dać CS. Podobnie jak mecz u siebie z młotami.

WARTO

ARSENAL [lei, MCI, avl]

Trudno przewidzieć jak radzić sobie będzie drużyna bez Girouda. W tym roku, na boisku już go nie zobaczymy. Tak naprawdę u Kanonierów bramki może strzelać każdy. Przynajmniej na pomocy. Do treningów, gdzieś w okolicach GW4, powróci Walcott. Jest Sanchez. I Sanogo, Cambell, Podolski. Oraz milion plotek kogo w tym tygodniu kupią lub wypożyczą.

EVERTON [CHE, wba, CPL]

Zaczną w weekend z Chelsea, ale później dwa łatwiejsze mecze. Doszedł Eto (6.0). Coleman (7.0) zaczął strzelać. Baines (7.0) potanieje. Mirallas również. Może to dobry moment, aby zacząć przyglądać im się dokładniej. Zwłaszcza, że niemal każdy ich zawodnik robić będzie różnicę.

STOKE CITY [mci, LEI, qpr]

Wyjazd do Machesteru niekoniecznie musi stać się tragedią. Rok temu było to tylko 1:0. Potem mecz u siebie z Leicester oraz wyjazd do QPR. Begovic (5.0) nie okazał się strzałem nr 1 od GW1, ale ma szansę zrehabilitować się w GW4 i GW5.

TOTTENHAM [LIV, sun, WBA]

U siebie z Liverpoolem może być różnie. Nie sugerowałbym się aż tak bardzo rezultatem z QPR. Potem na rozkładówce Sunderland i WBA. Mecze, w których rozhulać się może Eriksen, Lamela czy Adebayor.

 

NIE RUSZAŁBYM

ASTON VILLA [HUL, liv, ARS]

A potem jeszcze Chelsea i Manchester City. Kupiłeś szybko po GW2 Huttona lub Guzana. TV zwiększyło się aż 0.1? Super. Teraz to kandydaci na ławkę od GW4 w górę. Ponadto Vlaar ma coś z kolanem.

MANCHESTER CITY [STO, ars, CHE]

W zasadzie GW3 to ostatnia kolejka, w którą warto zainwestować. Po Stoke City, Pellegrini zmierzy się z Wengerem i Mourinho. Na pewno będzie ciekawie, ale punktów, bardziej pewnych z punktu widzenia kalendarza szukałbym gdzie indzie. Tutaj jest też ważne pytanie, czy po GW3 brać dziką kartę i kupować za grube miliony Aguero (vs Stoke prawdopodobnie zagra góra 30 minut). To taki typ napastnika, który poradzi sobie z każdym, tak, ale GW4 i GW5 to chyba jeszcze za wcześnie. Pozostaje jeszcze decyzja: Jovetic czy Dzeko. Mimo 2 bramek tego pierwszego Wenger uważa, że każdy z nich może grać obok Kuna.  Rotacja zatem jest wciąż bardzo prawdopodobna.

Tyle na teraz. Nieobecni to drużyny, których kalendarz lub rokowania są tak nierówne, że trudno mi było je dopasować do jednej z kategorii.

 

Jeden komentarz

  1. gruwwa

    28 sierpnia, 2014 at 8:40 pm

    Mnie najbardziej interesuje Liverpool na GW4 i GW5, tylko czekam na info kto będzie fit w linii obrony 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *