Hammer time

2
0

Słów parę o Młotach. 7 pozycja w tabeli jest sporym zaskoczeniem – nie wzięła się jednak znikąd – stąd popatrzmy czy warto wciągnąć reprezentanta WHU do składu.

Kalendarz:

bur – MCI – stoAVL – eve – NEW – wba – SWAsunLEI

Jest zatem nie najgorzej. Wyboldowane kolejki to potencjalne szanse na CS i korzystne mecze dla Downinga i Sakho. Mecz u siebie z City nie musi zakończyć się katastrofą. Wyjazd do Evertonu  może okazać się wymianą ciosów.

Obrona:

Bramkarz Adrián San Miguel del Castillo zdobył w 7 kolejkach tylko 1 CS, ale też zauważmy że bramki wbijał mu Tottenham, Manchester United, Liverpool i Southampton. Dwa razy dostawał punkty za sejvy. Wart jest 5.0, i moim zdaniem to rozsądna alternatywa dla Begovica – zwłaszcza od GW10. W przedziale do 5.0.

Najdroższym obrońcą jest Aaron Cresswell [5.4], toteż odrzućmy go z marszu i przyjrzyjmy się dwóm dobrym alternatywom: Reid vs Tomkins.

Winston Reid:

Mapa strzałów na bramkę GW1-GW7 (zielone to strzały w kierunku bramki)

reid

I statsy: 14 kontaktów z piłką w piłką w polu karnym przeciwnika, 3 strzały z tego 1 celny i 1 bramka – wszystkie ze stałych fragmentów. 74% wygranych powietrznych pojedynków. Tylko 4 stworzone szanse przy 233 podaniach o 85.6 % dokładności. 1 czyste konto, 3 żółte kartki. Cena = 5.0

James Tomkins:

Mapa strzałów na bramkę GW1-GW7 (zielone to strzały w kierunku bramki)

tomkins

Statsy: 22 kontakty z piłką w piłką w polu karnym przeciwnika, 8 strzałów z tego 1 celny (dokładność zatem 12,5 %) – wszystkie ze stałych fragmentów, 7 główką. 70% wygranych powietrznych pojedynków. Tylko 4 stworzone szanse przy 257 podaniach o 79,4 % dokładności – z teg0 2 asysty. 1 czyste konto, 2 żółte kartki. Cena = 5.0

Wnioski? Reid strzela mniej ale wbił gola, Tomkins więcej ale jak na razie bramki nie strzelił. Kupiłbym Tomkinsa – więcej strzałów, szansa na gola, potencjał na asysty.

Pomoc:

Tylko Stewart Downing:

296 podań – z czego 245 celnych, 22 stworzone szanse, 15 kluczowych sytuacji, 59 crossów, 3 asysty

273 razy miał kontakt z piłką na połowie przeciwnika, z czego tylko 12 w polu karnym przeciwnika

13 kiwek, tylko 3 udane

12 strzałów – 5 celnych, 5 zablokowanych, z czego 2 w polu karnym, gol sztuk 1

1 CS i 29 wykonanych rzutów rożnych.

Atak:

Tylko Diafra Sakho.

Warto obserwować Valencię, ale bramki jak na razie zdobywa Sakho:

Mapa strzałów na bramkę GW1-GW7 (zielone to strzały w kierunku bramki)

sakho

69 podań – z czego 46 celnych, 0 stworzonych szans, 12 crossów, 1 asysta

160 razy miał kontakt z piłką na połowie przeciwnika, z czego 33 w polu karnym przeciwnika

16 kiwek, tylko 4 udane

13 strzałów – z czego 12 w polu karnym, 6 celnych, 3 zablokowane, 3 bramki.

Szału nie ma, ale Sakho jest wciąż rozsądną alternatywą na 3 napastnika przy formacji 3:5:2

Podsumowanie:

West Ham nie jest potentatem EPL. I szybko nie będzie. Ja na razie to solidna drużyna środka, z której warto wyciągnąć napastnika dla układu 3:5:2 lub piątego pomocnika dla 3:4:3 albo 3:5:2. Downing jak na razie daje radę, nic nie wskazuje na obniżkę formy. Co więcej kalendarz będzie sprzyjał, a do składu powrócił Nolan. Ja zakupiłem Downinga przed GW7 – zagrałem nim jako 5 pomocnikiem sadzając na ławce Wewlbecka. Downing zagrał za 8 punktów, Welbeck za 1. Udało się zatem. Tyle, że Arsenał nie będzie grał co kolejkę z Chelsea, zatem taką rotację trzeba planować ostrożnie i liczyć się, że czasami ławka zapunktuje lepiej.

Sądzę, że można co nieco zarobić na Downingu i Tomkinsie. Sakho podrożał, zaraz po GW7, o 0.1 – możliwy jest jeszcze skok o kolejne 0.1 tuż przed GW8. Natomiast niejeden sprzedawać będzie śmierdzącego chomikiem Janmaata czy Caulkera, może nawet Moreno – kierunkiem dla casuali może być właśnie Tomkins –  z drugiej strony, jego posiadanie to wciąż niecały 1 %. I bardzo mała dynamika wzrostu.

 

 

2 komentarze

 1. rudobrody

  9 października, 2014 at 2:27 pm

  Zaryzykowałem i kupiłem Adriana już przed GW7. Opłaciło się, oby tak dalej. Potencjał w terminarzu jest.

  Reply

 2. gruwwa

  9 października, 2014 at 9:19 am

  Ciekawe że Tomkins ma aż dwie asysty z tych 4 sytuacji stworzonych. Dużo, chyba tylko Baines ma więcej? Jak dla mnie największa przewaga nad wspomnianą dwójką obrobńóc do wymiany to kalendarz i to że Janmaata i Caulker najzwyczajniej zbrzydli przez 7 kolejek 😛

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *