GW27 – DGW28

2
0

Podwójna kolejka = podwójny kłopot.

Przyjęło się, że podwójny znaczy lepiej. Raz pod Wrocławiem kupiłem podwójnego hamburgera w budzie przypominającej wóz Drzymały i rzygałem do wieczora. A przecież mogłem przewidzieć wydarzenia wcześniej, chociażby oceniając architekturę owego przybytku wątpliwej urody. Z podwójną kolejką DGW28 jest w sumie podobnie. Można łatwo wtopić jarając się dwoma meczami naszych starannie wyselekcjonowanych bohaterów. Zanim jednak Ci wybiegną na boisku, przyjdzie nam się zderzyć z 27 kolejką, a tam pustki jakieś, wiatr hula po zamkniętych trybunach.

GW27

Nie zagrają: Tottenham, QPR, Chelsea i Leicester.

Następna kolejka, w której niektóre drużyny będą pauzować przypadnie na GW33 – wiąże się to z półfinałami FA Cup.

Do 27 kolejki wypada się przygotowywać po zakończeniu ostatniego meczu w Lidze Europy – a dokładniej, od tego czwartku po meczach Tottenhamu i Liverpoolu. Jako, że w GW27 nie zagrają piłkarze 4 wymienionych wyżej zespołów, trzeba tak ułożyć drużynę, aby zagrała nam kompletna jedenastka, a na ławce zostali tacy gracze jak Kane, Hazard i prawdopodobnie obrońca Chelsea lub np. Eriksen. Ich sprzedaż na GW27 i odkupienie na DGW28 nie ma sensu! Kogo zatem warto sprzedać? Wasilewskiego, lub innych graczy Leicesteru i QPR.

Kogo kupić? Prawdopodobnie zagracie formacją 4:4:2. Warto zatem kupić taniego 5 obrońcę, który w GW27 zagra, a DGW28 spędzi na ławce. Trzeba też tak policzyć kasę, aby na DGW28 starczyło na obrońcę Spurs lub CHE. Dobrym kandydatem będą np. obrońcy Hull City: Bruce, McShane to goście warci 3.9, a ich kalendarz wygląda tak:

QPR – stoke (gw27) – SUN – lei – CHE

Kupieni przed GW26 zdążą jeszcze zagrać vs QPR, w GW27 powinni dać ze 2 punkty, a przy ew. kontuzjach innych zawodników, można nimi zagrać w trakcie GW28-29.

Drugą tanią opcją jest przetrzebiona obrona Stoke City: Wollscheid (4.5), zagrać może Wilkinson (3.8). Po operacji powróci Pieters (4.6), a po czerwonej kartce Cameron. Kalendarz Stoke wygląda tak:

avl – HULL (gw27) – EVE – wba – CP

Pozornie łatwiejsze mecze, w trakcie GW27, zagrają również Młoty i Sroki. Obrońca NEW, Haidara, kosztuje tylko 4.1, a Williamson 4.3. Opcja deluxe to Janmaat (5.3). Wśród powyższych ekip szukać również można taniego 5 pomocnika, który na GW27 zastąpi Hazarda/Fabregasa/Eriksena/Oscara. Może być to Colback (uwaga, 9 YC), Moses, Sissoko czy kontuzjowany obecnie Walters.

DGW28

3 i 4 marca rozegrane zostaną mecze 28 kolejki. Dodatkowo 7 marca, drugi mecz w ramach tej samej kolejki, rozegra QPR z Tottenhamem. Punkty z tego spotkania będą naliczane w GW28, stąd w tej kolejce gracze Tottenhamu i QPR punktują dwa razy. Opaska dla Kane’a punktuje również w obu meczach. Wciąż nie potwierdzony jest DGW28 dla Chelsea i Leicesteru – wszystko jednak wskazuje, iż będzie to również dzień 7 marca. Opcją jest DGW31. W praktyce wygląda to tak:

4 marzec: Tottenham vs Swansea

4 marzec: QPR vs Arsenal

4 marzec: Manchester City vs Leicester

4 marzec: WHU vs Chelsea

7 marzec: QPR vs Tottenham

7 marzec: Leicester vs Chelsea – nie potwierdzone!

Najczęstsze pułapki podwójnej kolejki:

1. Rotacja. DGW28 rozgrywana jest w trakcie rozgrywek LM i LE. Ofiarą rotacji może paść każdy zawodnik: obrońca Chelsea, LLoris, Kane, Rose, nawet Costa, Hazard czy Eriksen.

2. Kartki: 8 żółtych kartek ma Fabregas i Costa. Lubi je również zbierać Rose.

3. Posadzenie na ławce klasowego gracza kosztem pomocnika QPR czy Leicesteru. Rok temu posadziłem na ławce Hazarda, aby mógł zagrać tani pomocnik rozgrywający dwa mecze w ramach DGW – Hazard strzelił wówczas co najmniej 2 bramki Kanonierom. Mój tani pomocnik ugrał 4 punkty w obu meczach.

4. Przewidywalna opaska. Faworytami opaski w trakcie DGW28 będą Kane, Hazard lub Costa. Tymczasem jeden mecz w ramach DGW28 rozegra Aguero (vs Leicester), Giroud/Sanchez (vs QPR).

5. Chaotyczne hity. Łatwo zachłysnąć się podwójną kolejka i kosztem hita ściągnąć Austina, Mahreza, Rose’a, Eriksena…. tymczasem każdy hit to minus 4, gorsze miejsce w tabelach i ew. brak zwrotu inwestycji.

6. Brak strategii wyjścia z DGW28. Może być tak, iż kosztem hita zagracie DGW28 trójką graczy Chelsea i Spurs – pytanie, czy chcecie tą samą szóstką zaczynać GW29?

7. Wykorzystanie dzikiej karty na DGW. Błąd. Lepiej jej użyć po podwójnej kolejce, aby uporządkować drużynę.

8. Kontuzje. Powód: patrz punkt 1 lub klasyczny niefart.

Warto jeszcze pamiętać, iż następne podwójne kolejki to DGW31 dla Chelsea i Leicester (jeżeli nie rozegrają jej w DGW28), oraz DGW34 dla drużyn, które nie zagrają w trakcie GW33.

 

 

 

2 komentarze

 1. Sharpie

  16 lutego, 2015 at 3:53 pm

  Dzięki za ten artykuł, czekałem na niego długo 🙂 Liczę na szybkie podanie składów na gw27 bo mam ostry meksyk w składzie. Opłaca mi się po gw27 sprzedać Aguero(12.8) za 12.6 i wstawic w to miejsce Coste? Potem nie cofne ponownie tego, bo zabraknie mi 0.2 :/ Lub warto moze przed gw27 zamienic Fabregasa na ADM lub pokombinowac cos z Puncheonem/Boydem ?

  Reply

  • garret

   16 lutego, 2015 at 4:28 pm

   Kun zagra w DGW28 przeciwko Leicester. Serio chcesz go sprzedać?

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *