Home FANTASY PREMIER LEAGUE Free Hit – nowy chip w grze

Free Hit – nowy chip w grze

0

Nowe moce Fantasy Premier League.

Czekając na otwarcie wrót sezonu 2017/2018 otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie wcześniejszych plot o nowym chipie wież FPL. Panie i Panowie, narodził się Free Hit.

Nowy chip zastąpi zazwyczaj zbędne All out Attack.

Free Hit to jednorazowa dzika karta zagrana na jedną, konkretną kolejkę – myk jest taki, że po jej zagraniu w następnej kolejce powracamy do starego składu. Przykład: Po GW3, w GW4 odpalamy Free Hit i inkasujemy sumę punktów nowych zawodników, w GW5 powraca stary skład z GW3. Tak, ten sprzed odpalenia Free Hit. Stary skład uwzględniać będzie wszelkie zmiany cen sprzed Free Hit i po Free Hit. Team Value nie zmieni się za to z powodu zmiany cen zawodników wziętych w trakcie Free Hit.

Nie wiem jeszcze co z 2 FT – czy wracają do starego składu po odpaleniu Free Hit?

Co zmienia nowy chip? Przede wszystkim planowanie podwójnych kolejek lub blank gameweeków (BGW). W przypadku BGW nie trzeba już zbierać byle leszczy tylko po to aby zagrać przynajmniej jedenastką. Więcej, Free Hit można nawet nazwać blank gamewek chip. Niestety zagrany masowo w ciągu BGW nigdy nie będzie różnicą.

W innej opcji, nowym chipem ogarniemy podwójną kolejką, taką w której po dwa mecze rozegra tylko parę ekip. Coś jak Manchester City w ubiegłym sezonie. Free Hit w trakcie DGW lub BGW umożliwia też powrót do dobrej, sprawdzonej jedenastki. Czyli wrócić do zawodników w formie ale tylko z jednym gameweekiem.

Ostatni pomysł na szybko to użycie Free Hit w trakcie ostatniej GW38. I zagranie tymi, którzy walczyć będą na śmierć i życie.

Free Hit jest doskonałym ruchem EA. Więcej knucia, więcej planowania i więcej szans na odwrócenie losów sezonu.