Home FANTASY PREMIER LEAGUE FPL Draft odpalony

FPL Draft odpalony

0

Gra z ograniczoną datą atrakcyjności.

Wieże w łaskawości swojej odpaliły nareszcie nowy format – FPL DRAFT.  < kliknij

FAQ < kliknij

Zasady < kliknij

Rozgrywka jest niezależna od FPL. Polega na wybraniu 15 unikalnych zawodników i dołączeniu do konkretnej mini ligi. Ilość drużyn w mini lidze jest ograniczona do 16 osób – rekomendowana ilość menedżerów to jednakże 8. Ligi mogą być klasyczne lub w formacie HtH.

Każdy z menedżerów w mini lidze może posiadać 15 unikalnych zawodników. Żebyśmy się dobrze zrozumieli -> w konkretnej mini lidze będzie tylko jeden Kane, jeden Kun Aguero i jeden Carrick. Zawodników losuje się w systemie „snake draft” w 15 rundach. Datę i godzinę draftu wyznacza administrator ligi. Jest jeszcze draft publiczny gdzie menedżer przyłącza się do losowo wybranej ligi publicznej – w takim przypadku draft rusza 24h po dołączeniu do niej pierwszej drużyny. Nasza opinia na temat publicznego draftu jest konkretna – strata czasu.

W zabawie nie ogranicza nas budżet. Punktacja będzie identyczna jak w FPL – jedyny wyjątek to brak kapitanów i vice – kapitanów.  Przed odpaleniem draftu można przerzucić interesujących zawodników na watch list. Jest ona na tyle przydatna, że w razie opuszczenia losowania zawodnicy z watch list trafią do waszej drużyny z automatu. Jeżeli będą dostępni.

Transfery. Zawodników wymieniać możemy korzystając wyłącznie z puli pozostałych piłkarzy. Nie ma transferów pomiędzy menedżerami. Wymiana przed startem sezonu działa na zasadzie Waiver Requests > zgłaszasz zapotrzebowanie na konkretnego piłkarza, żądanie transferu jest zakolejkowane w odwrotnej kolejności losowania drafta. Z zasad rozumiem, że mamy jedną taką operację na tydzień. Po starcie sezonu miejsce w kolejce zależy od pozycji w mini lidze. Deadlajn dla transferów to 24h przed startem kolejki.

To chyba tyle pobieżnie. Na lekkim kacu i bez makijażu. Niszowy blog FPL założy dwie oficjalne ligi po 8 menedżerów w każdej – z opcją do 10. Jeszcze to przegadamy. Niestety ze względu na charakter zabawy zaprosimy do nich tylko wybranych przyjaciół Bloga z pierwszeństwem dla bywalców ostatniego zlotu i najlepszego beniaminka z czata, z ubiegłego sezonu. Pozwoliłem sobie wcześniej zrobić rozeznanie na fejsie. Format ligi będzie najprawdopodobniej klasyczny.

Zapraszamy wszystkich czytelników Bloga do zakładania własnych lig i szukania uczestników w komentarzach. Życzymy wytrwałości – tak po prawdzie, najatrakcyjniejsze w drafcie jest losowanie. Potem wszystko zależy już od ludzi. Pierwsze „skasowane konto” to kamyczek, który zacznie drążyć skałę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *